Vb 2022: Balhés meccsen vívta ki a továbbjutást Svájc a szerbek ellen, a braziloknak a vereség is belefért - eredmények, videók

A G-csoportban a veresége ellenére Brazília végzett az élen, míg hatalmas csatában, ötgólos meccsen Svájc legyőzte Szerbiát, így Xhakáék jutottak tovább.
Nyikes Zoltán 2022. december 2., péntek 22:00
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. december 2., péntek 22:00

Utolsóként a G-csoport küzdelmei maradtak hátra nyolcaddöntők előtt, ebben a kvartettben a már biztos továbbjutó Brazília Kamerun ellen, míg a második helyen álló Svájc a harmadik Szerbia ellen lépett pályára.

Kamerun-Brazília

1. félidő

A brazilok kezdőcsapata alaposan felforgatott volt a rengeteg sérült és beteg miatt, így az első perctől a pályán volt például Dani Alves, aki 39 évesen és 210 naposan lett a legidősebb brazil játékos a vb-k történelmében.

Ahogyan az várható volt, még a nem mindennapi kezdőcsapat ellenére is bombaerős tizeneggyel léptek pályára a brazilok, akik nagy mezőnyfölényben játszottak. Az első komolyabb lehetőség a 14. percben alakult ki, ekkor Dani Alves jobboldalról érkező beadása után Martinelli fejelt hét méterről, a kapus nagy bravúrral védte a léc alá tartó labdát.

A folytatásban is aktívak maradtak a brazil támadók, Rodrygo és Antony is sokat volt játékban, de rendre akadt egy kameruni védő, aki blokkolni vagy szerelni tudott. A szünethez érkezve még Martinelli és Rodrygo is veszélyeztette a kameruni kaput, míg a túloldalon Mbeumo fejesét óriási bravúrral védte Ederson.

2. félidő

Mbeumo jobb alsó felé tartó lökete volt az első feljegyezhető esemény a fordulás után, majd egy jóval ígéretesebb helyzet következett a túloldalon, de Rodrygo hat méterről nem helyezte jól és védeni tudott a kapus.

Az 56. percben Martinelli cselezte ki Wooh-t, a bal felsőbe tartó lövését pedig védte Epassy. Ezt követően a mezőnyben ugyan nagy iram volt, de a támadóharmadhoz érkezve már kevesebb veszély volt a két fél játékában, így a hajrához érkezve nagyobb lehetőséget nem lehetett feljegyezni.

A 84. minutumban Raphinha cselezgetett a jobboldalon és az alapvonalhoz érkezve középre adott, de B. Fernandes közeli pörgetésénél Wooh mentett. Amikor már nagyon úgy tűnt, hogy gól nélküli döntetlennel ér véget a találkozó, a 92. percben érkezett a padról beszállt Aboubakar, aki Militao és Bremer mellett tíz méterről fejelt a bal sarokba -  a támadó mezlevétel miatt megkapta a második sárgáját, így kiállították.

Meglepetésre tehát Kamerun legyőzte Brazíliát, de ez egyik csapat helyezésén sem változtatott a csoportban: a brazilok elsők lettek, míg Kamerun harmadikként kiesett.

Jegyzőkönyv

Világbajnokság, G-csoport, 3. forduló

Kamerun-Brazília 1-0 (Aboubakar 92.)
Kiállítva. Aboubakar (93. - Kamerun)

Kamerun: Epassy – Fai, Wooh, Ebosse, Tolo – Anguissa, Kunde (Ntcham, 68.) – Mbeumo (Toko Ekambi, 64.), Choupo-Moting, Ngamaleu (Mbekeli, 85.) – Aboubakar.

Brazília: Ederson – Dani Alves, Militao, Bremer, Telles (Marquinhos, 55.) – Fabinho, Fred (Bruno Guimaraes, 55.) – Antony (Raphinha, 79.), Rodrygo (Éverton, 55.), Martinelli – Gabriel Jesus (Pedro, 64.)

A győztes gól

Szerbia-Svájc

1. félidő

Bekezdett Svájc, már az első percben Embolo közeli lövését védte V. Milinkovic-Savic, majd a kipattanónál is hárított. A szerbek sem lazítottak, a 11. percben Zivkovic 18 méterről a jobboldali kapufát találta el

A 21. minutumban a svájciaknál volt az előny: Rodriguez beadása egy blokkról Sow elé került, aki Shaqirinek továbbított, az ex-liverpooli játékos pedig 11 méterről a rövidbe lőtt, 0-1.

De csak öt percig örülhetett Murat Yakin csapata, nem sokkal később ugyanis Tadic balról adott be, Mitrovic pedig 10 méterről a bal sarokba fejelt, 1-1.

A 30. percben a félpályáról ugratták ki remek labdával Shaqirit, aki 11 méterről a bal, rövid alsó mellé lőtt nagy helyzetben.

Öt minutummal később összejött a fordítás Szerbiának: egy svájci labdavesztés után Tadic indult meg a kapu felé, majd Vlahovic felé passzolt, akihez egy svájci védőről pattant oda a labda, a Juventus támadója pedig 11 méterről kilőtte a bal alsót, 2-1.

Szerbia viszont nem tudta megtartani az előnyt a szünetig: Widmer jobboldalról érkező lapos beadása tökéletes volt Embolónak, aki négy méterről, nagy ziccerben nem hibázott, 2-2.

2. félidő

Ugyanott folytatódott a meccs a szünet után, ahol abbamaradt, három perc sem telt el, amikor Shaqiri löbbölte be a labdát a 16-oson belülre, ahol Vargas sarokkal remekül készített le lövésre, Freuler pedig 11 méterről a bal alsóba helyezett, 2-3.

A 65. percben tizenegyesgyanús szituáció következett a svájci 16-oson belül, Mitrovic esett el Schar szorításában, de nem látott szabálytalanságot a játékvezető. A szerbek nem igazán tudtak sebességet váltani, Luka Jovic és Djuricic is pályára lépett a támadásokat segíteni, de egyikük sem hozott színt a játékba.

A hajrához érkezve sem állította nagy feladat elé a svájci védelmet Szerbia, sőt a 90. percben Fassnacht került nagy helyzetbe, de V. Milinkovic-Savic remekül mozdult ki a kapujából és védett. Svájc végül a feszült és balhés hajrában magabiztosan tartotta meg előnyét, így akárcsak Brazília, ugyanúgy hat pontot szerzett, de rosszabb gólkülönbsége miatt a csoport második helyén végzett.

Jegyzőkönyv

Szerbia-Svájc 2-3 (Mitrovic 26., Vlahovic 35., ill. Shaqiri 20., Embolo 44., Freuler 48.)

Szerbia: V. Milinkovic-Savic – Pavlovic, Veljkovic (Gudelj, 55.), Milenkovic – Zivkovic (Radonjic, 78.), S. Milinkovic-Savic (Maksimovic, 68.), Lukic, Kostic – Tadic (Djuricic, 78.), Mitrovic, Vlahovic (Jovic, 55.).

Svájc: Kobel – Widmer, Akanji, Schär, R. Rodriguez – Sow (E. Fernandes, 68.), Freuler, Xhaka –Shaqiri (Zakaria, 69.), Embolo (Okafor, 96.), R. Vargas (Fassnacht, 83.).

Így nyert Svájc

Varga Barnabás
Paunoch Péter elmondta, jelenleg arra lát nagyobb esélyt, hogy Varga Barnabás marad a Fradiban.
Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)