Vb 2022: Anglia bő fél órát altatott, aztán átrohant Szenegálon - jöhet a franciák elleni rangadó

Negyedikként Anglia jutott a negyeddöntőbe a világbajnokságon, miután összességében simán, 3-0-ra legyőzte vasárnap Szenegál válogatottját. Kane-ék jövő szombaton az ősi rivális franciákkal csapnak össze a legjobb nyolc között. Már csak egy afrikai csapat van a vb-n.
Csakfoci.hu 2022. december 4., vasárnap 21:53
Szerző: Csakfoci.hu 2022. december 4., vasárnap 21:53

Az első negyedóra meddő angol mezőnyfölényt hozott, valamirevaló helyzet nélkül. A következő bő 15 percben Szenegál magára talált, bár Stones révén akadt egy lehetőségük a briteknek is, ám a védő picit ügyetlen mozdulattal, vállal talált a kapu fölé egy szöglet után. Az afrikaiak viszont már kétszer is komolyabban veszélyeztettek.

A 23. percben Dia 10 méterről leadott lövése Maguire-ről vágódott le, a szenegáliak 11-est reklamáltak és a VAR is vizsgálódott, de végül nem ítélt büntetőt a játékvezető. A 33. percben Saka adta el a labdát, majd remekül indított Sarr, Dia pedig az ötös bal sarkától, a becsúszó Stones fölött ballal, félmagasan kapura lőtt, de Pickford bal kézzel hatalmasat védett.

Szenegál tehát veszélyesebbnek tűnt, amikor is jött az első angol gól! A 38. percben Foden sarkazott, majd Kane indította Bellinghamet, a fiatal középpályás aztán balról szépen passzolt vissza a büntetőpontnál érkező Hendersonhoz, aki ballal a bal alsóba pörgetett (1-0). A 41. percben Kane még a léc fölé vágta Saka pontos centerezését 8-9 méterről, a félidő ráadásában viszont már nem hibázott.

A 48. percben Bellingham remekül váltott ritmust, majd egy ügyes csel után Foden elé passzolt, aki egyből középre tette a labdát. A ziccerben kilépő Kane aztán úgy lőtt 12 méterről a kapuba, hogy a visszarohanó Diallo épphogy nem tudott blokkolni (2-0). A rutinos csatár ezzel egy találatra került attól, hogy utolérje az angol örök-góllövőlistán az 53-nál járó Wayne Rooney-t.

A vb-k és Eb-k történetében viszont már legeredményesebb angol (összesen 11 góllal), Kane lepte meg kis híján Mendyt 25 méterről az 55. percben, de a Chelsea hálóőre üggyel-bajjal védeni tudott. Két perccel később viszont már megint verve volt a kapus és védelme: Foden iramodott meg a bal oldalon, majd tökéletesen kanyarintott a kapu előtt érkező Sakához, aki közelről a hálóba stukkolt (3-0).

Nagyon magabiztosan és olykor szemre is tetszetősen futballoztak a szigetországiak, de aztán szép lassan levették a lábukat a gázpedálról, miközben a valósággal sokkolt Szenegál nem sok vizet zavart a pályán.

A hajrára beállt még a csoportkör angol házi gólkirálya, Rashford is - adott is majdnem egy gólpasszt Kane-nek -, de az eredmény már nem változott. Anglia magabiztos, 3-0-s sikerrel lett negyeddöntős a világbajnokságon, a legjobb nyolc között pedig a lengyeleket búcsúztató és címvédő Franciaország lesz majd az ellenfele.

Szenegál utolsó előtti afrikai csapatként köszönt el a vb-től, már csak Marokkó maradt talpon a fekete kontinensről.

Jegyzőkönyv

Labdarúgó-világbajnokság, nyolcaddöntő:

Anglia - Szenegál 3-0 (Henderson 38., Kane 48., Saka 57.)

Anglia: Pickford - K. Walker, Stones (Dier, 76.), Maguire, Shaw - Henderson (K. Phillips, 82.), Rice, Bellingham (Mount, 76.) - Saka (Rashford, 65.), Kane, Foden (Grealish, 65.)

Szenegál: E. Mendy - Sabaly, K. Koulibaly, A. Diallo, Jakobs (Ballo-Toure, 84.) - I. Sarr (Diatta, 46.), N. Mendy, Ciss (Gueye, 46.), K. Diatta - I. Ndiaye (Dieng, 46.) - Dia (Diedhiou, 72.)

Franciaország - Lengyelország 3-1

Vb 2022: Messi négy év múlva is ott lehet a világbajnokságon - minden fontos hír itt!
November 20. és december 18. között rendezték meg Katar öt városában a 22. világbajnokságot. Honlapunk a torna ideje alatt és után is minden fontos eseményről, folyamatosan frissülő cikkben számol be!