Fotó: twitter.com/Argentina

Megvan a vb első bombameglepetése: Messiék kikaptak Szaúd-Arábiától - videók

Egygólos előnnyel vonulhatott szünetre Argentína, a fordulás után viszont jött a hidegzuhany és kétszer is betalált Szaúd-Arábia, amely végül meg is szerezte a három pontot.
Nyikes Zoltán 2022. november 22., kedd 13:08
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. november 22., kedd 13:08

A katari világbajnokság keddi játéknapján a C-csoport első mérkőzésével folytatódott a torna, a Lionel Messi vezette Argentína Szaúd-Arábiával nézett farkasszemet.

1. félidő

Ahogyan az sejthető volt, a jóval esélyesebb dél-amerikai válogatott már az első percektől kezdeményezőbben lépett fel, a 2. percben Lionel Messi vette célba a jobb alsót 13 méterről, de nagyot védett a kapus. Nem is kellett aztán sokat várni a vezető találatra, a 8. percben Messi szöglete után rántották le a 16-oson belül Paredest, a játékvezető pedig tizenegyest ítélt a VAR segítségével. A büntetőt Messi a jobb alsóba gurította, a kapus a másik irányba dőlt el, 1-0.

Az argentin fölény ezt követően is tapasztalható volt, Messi a 22. percben is betalált, de lesről, így utólag visszavonták a találatot, csakúgy, mint a 28. és a 35. percben Lautaro Martínez góljainál - az Inter-támadó első érvénytelen találatát igencsak véleményes körülmények között vonták vissza.

2. félidő

A játék képe alapján sokkal simábban is vezethetett volna Argentína az első félidőt követően, így valószínűleg nagyon kevesen gondoltak volna arra, ami a második félidő elején bekövetkezett.

A 48. percben az első kaput eltaláló lövéséből hatalmas meglepetésre egyenlített Szaúd-Arábia: Romero mellett húzta meg al-Sehri és lőtte ki a bal alsót 11 méterről, 1-1.

És itt még nem volt vége a szenzációnak, öt perccel később Romero mentése után al-Davszari egy csel után 16 méterről a bal felsőbe lőtt, 1-2.

Kellett egy kis idő az argentinoknak, mire felocsúdtak a szünet utáni sokkból.

A 64. percben egy szöglet után Tagliaficóról pattant kapura a labda, al-Ovaisz viszont szépen védett. Nagy mezőnyfölényben voltak az argentinok továbbra is, a csereként beállt Fernández fejjel kísérletezett, Messi előtt pedig egy ígéretes szabadrúgás is adódott, de egyiküknek sem jött össze az egyenlítés.

A hétszeres aranylabdás klasszis a 84. percben is nagy helyzetbe került, ám fejese nem volt eléggé erős és jól helyezett.

A 8 perces hosszabbításban nem hozott már nagyobb gólszerzési lehetőségeket az argentin nyomás, így megszületett a torna első nagy meglepetése: Szaúd-Arábia ellen ért véget Argentína 36 meccses veretlenségi sorozata.

Labdarúgó-világbajnokság, C-csoport, 1. forduló

Argentína-Szaúd-Arábia 1-2 (Messi 10. - 11-esből, ill. al-Sehri 48., al-Davszari 53.)

Argentína: E. Martínez – Molina, Romero (Li. Martínez, 59.), Otamendi, Tagliafico (Acuna, 71.) – De Paul, Paredes (E. Fernández, 59.) – Di María, Messi, A. Gómez (J. Álvarez, 59.) – La. Martínez.

Szaúd-Arábia: al-Ovaisz – Abdulhamid, al-Tambakti, al-Bulaihi, al-Sahrani (al-Breik, 98.) – al-Malki, Kanno, al-Faradzs (al-Abed, 45+3., al-Amri 88.) – Sz. al-Davsari, al-Buraikan (Asziri, 90.), al-Sehri (al-Ghanam, 78.).

Egy éve még az NB III-ban játszott, most NB I-es élcsapathoz igazolhat
A csakfoci.hu úgy tudja, nagy valószínűség szerint Kecskeméten folytathatja pályafutását a Pécsi MFC egyik erőssége, Nikitscher Tamás.