Élőben az Eb-döntő: Portugália - Franciaország

21 órakor kezdődik a mindent eldöntő találkozó, lezárul az egy hónapja tartó torna Párizsban.
Dudás Gábor 2016. július 10., vasárnap 17:59
Szerző: Dudás Gábor 2016. július 10., vasárnap 17:59

21 órától, a Stade de France-ban mérkőzik meg egymással Portugália és a házigazda Franciaország az Eb-aranyért.

A mérkőzést az angol Mark Clattenburg vezeti, de negyedik bíróként Kassai Viktor, tartalék asszisztensként pedig Ring György is ott lesz a finálén.

A találkozót élőben közvetíti a csakfoci.hu, tartsatok velünk!

PORTUGÁLIA - FRANCIAORSZÁG 1-0 (Éder 109.)

123. perc: ITT A VÉGE, PORTUGÁLIA LETT AZ EURÓPA-BAJNOK!!!

123. perc: Rui Patricio még kap egy sárgát.

122. perc: Martial még gólt lőhetett volna, de Carvalho blokkolt, majd lest ítéltek.

119. perc: Okosan őrzik előnyüket a portugálok, elfogytak, megtörtek(?) a franciák.

115. perc: Pogba sárgult be.

109. perc: GÓÓÓÓL! Éder, a cserecsatár lerázta magáról Koscielnyt, majd 21 méterről kilőtte a jobb alsót! 1-0!

108. perc: KAPUFA! Quaresmát várták, de Guerreiro lőtte, a felső lécet találta el a balbekk.

107. perc: Koscielny kapott sárgát kezezésért, pedig inkább Éder végtagja tűnt vétkesnek. Szabadrúgás veszélyes helyről.

106. perc: A rövid pihenő után folytatódik az Eb-döntő hosszabbítása.

106. perc: Fordulnak a csapatok, még mindig nincs gól.

104. perc: Helyzet! Quaresma szögletét Éder fejelte meg, Lloris a gólvonalon belekapott a labdába, majd tisztázott egy védő.

98. perc: William Carvalho borította fel a meglóduló Comant, még egy lap.

97. perc: Matuidit is figyelmeztette Clattenburg.

96. perc: Raphael Guerreiro az újabb sárga lapos.

95. perc: Pepe fejelt a kapu mellé, de már les volt.

93. perc: Nem estek a csapatok egymásnak.

91. perc: Megkezdődött a ráadás!

94. perc: VÉGE, JÖN A HOSSZABBÍTÁS!

92. perc: KAPUFA! Gignac fordult kapura, majd lőtt, a jobb oldali oszlopot találta el öt méterről. Rosszul találta el a labdát a francia cserecsatár.

90. perc: 3 perc a ráadás - jelezte Kassai Viktor a táblájával.

90. perc: A portugál hálóőr Sagna veszélyesen érkező jobb oldali beadását is elcsípte.

84. perc: Rui Patricio! A mezőny legjobbja ezúttal Sissoko sistergős bombáját tolta ki.

80. perc: Portugál helyzet! Előbb Éder elől tisztáztak az utolsó pillanatban, majd Quaresma ollózta kapura a lepattanót, de Lloris védett.

78. perc: Giroud búcsúzóul még elvette a labdát a nagy helyzetben érkező Griezmann elől, majd lejön a pályáról, Gignac folytatja a helyén. A másik oldalon Renato Sanchest Éder váltja.

75. perc: Bravúr! Giroud közeli lövését ütötte ki szépen Rui Patricio.

72. perc: Evra nagy lökése után alakult ki majdnem nagy helyzet egy szöglet után, végül takarított a portugál védelem.

66. perc: Lejön Adrian Silva, Joao Moutinho váltja.

66. perc: Óriási helyzet! Griezmann 6 méterről fejelt kevéssel a bal felső sarok fölé-mellé.

63. perc: Megdőlt egy gyászos csúcs a portugál-francia Eb-döntőn

62. perc: Joao Mario sárgult be.

58. perc: Griezmann lapos lövése nem okozott gondot a portugál kapusnak. De legalább lövés volt...

58. perc: Payet le, Coman érkezik a helyére.

53. perc: Nem sok minden történt eddig a második félidőben.

48. perc: Most Pepe maradt lent, Sissoko rúgott oda neki. Gyorsan talpra állt szerencsére a védő.

46. perc: MEGKEZDŐDÖTT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ!

47. perc: FÉLIDŐ, 0-0.

45. perc: Kassai Viktor mutatja, hogy 2 perc a ráadás.

44. perc: Ronaldo sérülése óta picit kiegyenlítettebb és picit unalmasabb is lett a meccs.

39. perc: Portugália sem állt azért teljesen vissza, fel-felbukkannak néha a francia 16-os előtt.

34. perc: Cedric kapta a meccs első sárgáját.

33. perc: Megint Sissoko, és megint a portugál kapus védett.

29. perc: Sissoko újabb előretörése is veszélyes volt.

25. perc: C. Ronaldo Eb-döntőjének vége: Hordágyon vitték le - videó

24. perc: Ronaldót hordágyon viszik le, jön a helyére Quaresma, Nani lett a csapatkapitány.

23. perc: Ennyi volt a döntő Ronaldónak, egy sprint után mutatta a kispadnak, hogy nem tudja folytatni.

22. perc: Sissoko lövését tolta most ki Rui Patrício.

20. perc: CR visszatért az ápolás után. A franciák kifütyülik.

18. perc: Payet lépett oda keményen CR-nek:

17. perc: Nagy lehet a baj a portugáloknál! Cristiano Ronaldót le kell kísérni a pályáról, nem úgy tűnik, hogy folytatni tudja a jelek szerint fájdalmakkal küzdő csapatkapitány...Quaresma egyelőre csak melegít.

16. perc: Francia mezőnyfölénnyel telt el az első negyedóra.

10. perc: Ott az első igazán nagy helyzet! Griezmann szépen bólintotta meg Payet belöbbölt labdáját, Rui Patrício a léc alól ütötte ki a fejest szépen. A szöglet után Giroud is fejjel próbálkozott, de a portugál kapusnak ez már kisebb gondot okozott.

9. perc: Ronaldót kellett ápolni, de vissza tudott térni a pályára.

6. perc: Griezmann futott be szépen egy lefejelt labdát, majd lőtt is éles szögből, de ez sem volt az igazi.

5. perc: A másik kapunál Sissoko próbálkozott egy 18 méteres kapáslövéssel, de még innia kell a célzóvízből.

4. perc: Az első helyzet a portugáloké. Nani kapott nagyszerű hosszú labdát, át is vette azt, de a kapu fölé tüzelt jócskán 14 méterről.

1. perc: MEGKEZDŐDÖTT A 2016-OS EB DÖNTŐJE!

-2. perc: Mark Clattenburg játékvezető és stábja.

-3. perc: Jönnek a himnuszok!

-4. perc: A játéktér kiürült, érkeznek a csapatok.

-5. perc: Elhangzott az Eb himnusza David Guetta előadásában, látványos és táncos show-val fűszerezve - lezajlott magyarán a záróünnepség.

-8. perc: Lepkék csaptak le a stadionra az Eb-döntő előtt - videó

-10. perc: 28 fok van, pici széllel, majdnem tökéletes futballidő!

-15. perc: Minden készen áll, hamarosan kezdődik a döntő!

-40. perc: Európa hatodik legnagyobb stadionjában mintegy 80 ezren, a párizsi szurkolói zónában pedig majd 100 ezren követik majd a finálét.

-45. perc: A hangulat már most fantasztikus, pedig még közel sincs minden szurkoló a helyén. A melegítő francia válogatott kiment külön megtapsolni a drukkereket.

-65. perc: A kezdőcsapatok már megvannak!