Rebrov: "Magam sem tudom a jövőmet"; "Oenning: Erről még nagypapa korunkban is mesélhetünk az unokánknak" - értékelések

Szombaton kettő mérkőzést játszottak le az NB I utolsó, 33. fordulójából - így értékelték a látottakat a vezetőedzők.
Csakfoci Admin 2021. május 8., szombat 22:06
Szerző: Csakfoci Admin 2021. május 8., szombat 22:06

Újpest-ZTE FC 5-4

Michael Oenning (Újpest): - A mai mérkőzés is megmutatta, hogy mennyi minden történt azóta, amióta itt vagyok, hiszen tükre volt az egész szezonnak. Ebben a mérkőzésben volt minden: hibák, véletlenek és olyan különleges pillanatok, amit egész egyszerűen senki nem láthatott előre. Olyan meccs volt, amit esetleg nagypapa korunkban, a fotelban üldögélve is elmesélhetünk az unokánknak, hogy 2021. május 8-án micsoda fantasztikus meccset játszottunk. Ma egy olyan mérkőzésen vagyunk túl, amelynek az eredménye nekünk kedvezett, de gratulálok a ZTE-nek is, hiszen két csapatra van szükség egy ilyen különleges találkozó lejátszásához. Máris láthatjuk, hogyha a szurkolók visszajönnek, akkor plusz erőt és támogatást nyújtanak. Banai büntetőt hárított, fantasztikus szabadrúgást láttunk a ZTE-től, tőlünk pedig Antonov lőtt hasonlót. A teljesítmény viszont hullámzott, de a ZTE nem adta fel, és visszakapaszkodott. Jó volt látni, ha megpróbálnak támadólag játszani a csapatok, akkor közönségszórakoztató, vonzó játékot produkálnak. A legfontosabb tanulság a mai meccsből, hogy mennyire jó az összhang és a csapatszellem, ennek az összetartó erőnek köszönhető, hogy megnyertük a Magyar Kupát, és feljöttünk a hatodik helyre a tabellán. Kell még 1-2 nap, mire felfogjuk a történteket, és azt, amit elértünk, valamint azt is, mit fognak jelenteni ezek a sikerek a jövőre nézve.

Kérdésre válaszolva elmondta, mit tart a legnagyobb eredményének az Újpest vezetőedzőjeként.

- Amikor ideérkeztem az Újpesthez nagyon kevés idő állt rendelkezésre a csapatépítésre, hiszen két és fél hét volt a felkészülési időszak. Az első három meccsünket elveszítettük, az ellenfelek fölényes győzelmeket arattak ellenünk. Idő kellett ahhoz, hogy összeálljon a csapat, mert más stílust képviselek, amelynek alapja egyértelműen a jó fizikai erőnlét. Ezt kellett felépíteni, és számos dolog új volt a játékosoknak és nekem is. Pozitív hatást, nyomást gyakoroltam a játékosokra. Ki kellett tapasztalnom, ki kivel működőképes és összeállítani az ideális kezdő tizenegy. Értek kellemes meglepetések, ilyen volt ma Bjelos szereplése, vagy a fiatalok, akiket pályára küldtem - gondolok itt Mucsányira és Katonára. Jó látni, hogy lehet rájuk számítani, még ha kevés időt is kaptak a bizonyításara. A legszebb pillanatnak mindenképpen a hétfőn, a Puskás Arénában elért kupagyőzelmet mondanám. Talán az volt az a meccs, amikor a játékosok százszázalékosan, fegyelmezetten betartották a taktikai utasításokat, és ez vezetett a sikeres eredményhez. Mindenképpen jó úton halad a csapat.

Waltner Róbert (ZTE FC): - A vereség mindig fájó, nehéz is ilyenkor bármit is nyilatkozni. Gratulálok az Újpestnek a kupagyőzelemhez és a mai győzelemhez is. A mai meccsen a szerencse az Újpest mellett állt, nem mellettünk. Örülök, hogy a félidőben, 3-1-es hátrányban, idegenben vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe. Kértem is a fiúktól, hogy fordítsuk meg a meccset, és bárhogy is alakul a mérkőzés, a második félidőt próbáljuk megnyerni. Sikerült, de sajnos pontot nem kaptunk érte. A döntetlen igazságos lett volna. Mindkét oldalon voltak lehetőségek, helyzetek. Szép gólokat láthattunk, biztosan tetszettek a helyszínre kilátogatóknak és a tévénézőknek is.

Honvéd-Ferencváros 1-2

Szergej Rebrov (Ferencváros):Nemcsak a cserék döntötték el ezt a mai mérkőzést, hanem a fiúk küzdeni akarása. Persze az első félidő végén láttam a fáradtságot a fiúkon, de a friss játékosok több intenzitást tudtak hozzáadni a játékhoz (...) Nagyon fontos három pontot szereztünk, önbizalom szempontjából is sokat jelentett ez a siker. Minden meccset meg akarunk nyerni, ez akkor is így volt, amikor az utóbbi hetekben már nem volt tétje a mérkőzéseknek. A mai találkozón a csapat ismét megmutatta a karakterét. Nagy hangsúlyt fektettünk a mai meccs előtt a védekezésre, hiszen biztos voltam benne, hogy fogunk gólt szerezni. Nagyon fontosnak tartom a védelmet, szerintem ez az egyik olyan komponens, amelyben a legtöbbet tudtunk javítani az idény kezdete óta. Egy nagyon nehéz és hosszú szezon volt, főleg a szurkolók nélkül. Úgy gondolom, mindenki örülhet, hogy ennek vége. Amikor már megnyertük a bajnokságot nem volt annyi plusz motiváció a bajnokságban, hogy tüzelni tudjuk a fiúkat. Úgyhogy ez volt életünk legnehezebb szezonja.

Újságírói kérdésre válaszolva érdekes választ adott, amikor arról kérdezték, mi volt neki az idei szezon legfontosabb pillanata.

- Nem feltétlenül a pillanatokkal foglalkozok. Lehet, hogy Önök alapvetően a rekordokkal. Folyamatosan az elmúlt időszakban engem a sajtótájékoztatókon a jövőmmel kapcsolatban kérdeztek. Még saját magam sem tudom a jövőmet, hiszen a klubbal nem volt erre irányuló végső tárgyalás. Úgy gondolom, ez nem teljesen normális helyzet. (M4 Sport/fradi.hu)

Horváth Ferenc (Honvéd): - A Fradi jobban kezdte a meccset, kicsit meglepett minket azzal a rendszerrel, amiben játszott. 10-15 perc után fel tudtuk venni a ritmust, és jól játszottunk 83 percig. Nem nagyon volt helyzete a Fradinak, inkább lehetőségei voltak. Egyenrangú ellenfelei voltunk a Fradinak, egy pontot mindenképp megérdemeltünk volna. A szokásos zárlat jött négy perc alatt: két gólt kaptunk, ide-oda pattogott a labda. Nagyon bízom benne, hogy ez a rohadt szerencsétlenség lejött rólunk, a következő szezonban nem fogunk ilyen gólokat kapni, és nem fogunk a mérkőzés felé elveszíteni a találkozókat, amiért 80 percet dolgoztunk.

Debreceni VSC
Srdjan Blagojevic
Kazahsztánban arról írtak, hogy Alexander Sednev rövidesen távozik az Ordabasy csapatának éléről, utódja pedig a Debrecent irányító szerb szakember, Srdjan Blagojevic is lehet. (Серый CARDINAL)