Fotó: pfla.hu

NB I: A Vidi kölcsönjátékosa volt a nyerőember, visszavágott a Puskás az Újpestnek - videók

Mindkét oldalon befújt a játékvezető egy tizenegyest az első félidőben, a mindent eldöntő találat pedig Géresi Krisztián nevéhez fűződött a szombati játéknap második meccsén.
Nyikes Zoltán 2021. március 6., szombat 21:23
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. március 6., szombat 21:23

Az elmúlt öt forduló alapján a két legjobb formában lévő együttes, a Puskás Akadémia és az Újpest nézett farkasszemet szombat este az NB I 25. fordulójában. A két csapat nem is olyan régen, múlt hét szerdán találkozott egymással ugyanitt a Pancho Arénában, akkor a lila-fehérek 2-1-re nyertek a Magyar Kupában.

Felcsúti helyzettel indult a találkozó, az 5. percben Nagy Zsolt tette középre laposan a labdát balról, Géresi pedig 6 méterről a jobb alsó mellé lőtt. De nem kellett sokat várni a válaszra a túloldalon, ott Beridze tálalt a jobb oldalról a középen érkező Perosevic elé, aki így nagy helyzetbe került, de szemben a kapussal nem helyezett elég jól, így Tóth védeni tudott. A 23. percben is a hazai kapusnak kellett figyelnie, amikor is Beridze került nagy helyzetbe, 7 méterről a rövidet vette célba, de Tóth nagy bravúrral védett.

A 32. percben Pauljevic nagyon rosszul találta el a labdát az újpesti 16-osnál, a játékszer így a saját kapuja felé szállt, Knezevic pedig lecsapott rá, elrúgta a labdát Banai mellett, a kapus pedig a játékvezető szerint buktatta a felcsúti légióst - sárga lap és 11-es. Az erősen véleményes büntetőt Knezevic lőtte a bal alsóba, Banai érezte az irányt, de jól volt helyezve a lövés - 1-0.

A 36. percben Van Nieff adta el 20 méterre a kapujától a labdát, Mitrovic pedig jó ütemben ugratta ki Beridzét, aki kissé éles szögben, a bal oldalról próbálta meg ellőni Tóth mellett a labdát nagy ziccerben, de a hazai kapus megint védett, ez már a harmadik bravúrja volt.

Nem sikerült azonban hiba nélkül lehoznia az első félidőt Tóthnak, a 45. percben ugyanis kísértetiesen hasonló szituáció történt, mint a felcsútiak góljánál: Kastrati előrevágott labdája tökéletes volt Perosevicnek, aki a 16-oson belülre érve fejjel megtolta a labdát Tóth mellett, a kapus pedig elütötte az ellenfelét - sárga lap, 11-es ez is, akárcsak a másik kapunál.

A tizenegyest Beridze a jobb alsóba helyezte, Tóth a másik irányba vetődött, 1-1.

Egy Mitrovic-bomba volt a második félidő első veszélyes kísérlete, majd néhány perccel később egy előreívelt labdát Kiss lőtt kapásból kapura, de épp középre, ahol Banai állt. A vendégeknél még a kispadról beszálló Stieber Zoltán próbálkozott kétszer is nem sokkal a pályára lépését követően, de az első igazán nagy helyzetre a második félidőben egészen a 72. percig kellett várni.

Ebből azonban gól is született: Slagveer jobb oldali beadására remekül érkezett középen Géresi, a Fehérvártól kölcsönvett támadó pedig hat méterről a rövidbe perdített, 2-1.

A hátralévő időben Simon Krisztiánt, Szakály Pétert és Bacsa Patrikot is pályára küldte Michael Oenning vezetőedző, de nem tudott kialakítani helyzetet az Újpest, így a Puskás Akadémia visszavágott a Magyar Kupa-meccsért, a most futó bajnokságban pedig a harmadik győzelmét aratta a felcsúti együttes a lila-fehérek ellen.

NB I, 25. forduló

Puskás Akadémia–Újpest 2-1  (Knezevic 34. - 11-esből, Géresi 72., ill. Beridze 45+1 - 11-esből)

Puskás: Tóth B. - Szolnoki, Spandler, Joao Nunes, Nagy Zs. - Urblík, Van Nieff (Corbu, 46.) - Slagveer, Knezevic (Plsek, 76.), Kiss T. (Deutsch, 90.) - Géresi (Mance, 76.).

Újpest: Banai - Pauljevic, Ristevski, Kastrati, Antonov - Baosic (Simon, 77.), Onovo (Szakály, 84.) - Beridze (Bacsa, 84.), Csongvai (Croizet, 56.), Baosic - Perosevic (Stieber Z., 56.).

NB I: Izgalmas meccsen ikszelt a Paks és a Kövesd - Bognár György addig reklamált, hogy csak kiállították
Sok helyzet, négy gól, egy tizenegyes és egy kiállítás is volt a Paks és a Mezőkövesd összecsapásán, de végül mindkét csapatnak meg kellett elégednie az egy-egy ponttal.