NB I: Fradi-győzelem Pakson, hajrágóllal nyert a Kövesd - videók

Az NB I 15. fordulójában a címvédő Ferencváros 3-1-re nyert a Paks vendégeként, a kiesőzónából elmozduló Mezőkövesd hajrában biztosította be a győzelmét Budafokon szerda este.
Csakfoci Admin 2020. december 16., szerda 22:11
Szerző: Csakfoci Admin 2020. december 16., szerda 22:11

OTP Bank Liga, 15. forduló

Paksi FC - Ferencváros 1-3 (Szabó 44., ill. Frimpong 3., Haratin 49. – 11-esből, Isael 86.)

A Fradi kezdett jobban Pakson. A 3. percben egy szöglet után Holczer rosszul bokszolta ki a labdát, ami Frimpong elé került, ő pedig 12 méterről a kapuba lőtt. Három perccel később Bolinak volt egy életerős lökete, amit a hazai kapus kiütött. Negyedóra elteltével veszélyeztettek a paksiak is, Bognár lövését hatástalanította Dibusz. A 20. percben Bognár óriási gólt lőtt 22 méterről, de mivel az asszisztens szerint a lesen álló Sajbán zavarta Dibuszt a kilátásban, érvénytelen volt a találat.

A 38. percben Haraszti távoli tekerését ütötte bravúrral szögletre Dibusz. A 41. percben egy szép támadás végén Nagy sarokkal Haraszti elé tette a labdát, aki 13 méterről lőtt, Dibusz védett. Egy perc elteltével Uzuni kemény lövését kiütötte Holczer, a labda Mak elé került, ő azonban az üres kapu fölé lőtt. Közvetlenül a szünet előtt egyenlített a Paks: Bertus adott középre, Szabó pedig 4 méterről a kapuba fejelt.

A második félidő elején újra vezetéshez jutottak a ferencvárosiak: Holczer mellett Mak elesett a 16-oson belül, a játékvezető 11-est ítélt, amit Haratin a bal sarokba lőtt. A hazaiak azonban nem törtek össze. Előbb Sajbán közeli próbálkozását Dibusz bravúrral szögletre ütötte, majd Gévay 6 méteres fejesét paskolta a léc fölé a kapus.

Negyedórával a vége előtt Heister adott középre, ahol Tokmac robbant be, de rosszul találta el a labdát, így kimaradt a ziccer. Majd azonnal jött a következő: Isael ugratta ki Laidounit, aki 12 méterről a bal kapufát találta el.

A 84. percben Uzuni lezárhatta volna a meccset: egyedül vihette a kapusra a labdát, de Holczer nagy bravúrral védett. Két perccel később Isael már megtette: távoli lövése megpattant Gévayn, így a tehetetlen Holczer mellett a hálóba csorgott a labda.

Újabb győzelmével a Fradi már 9 pontra növelte előnyét a Fehérvárral szemben.

Paksi FC: Holczer - Szabó, Szélpál (Vas 90.), Lenzsér (Gévay- a szünetben) - Bertus, Balogh, Bognár, Osváth - Nagy (Szakály D. 77.), Sajbán (Szendrei 90.), Haraszti (Ádám 66.)

Ferencváros: Dibusz - Lovrencsics, Blazic, Frimpong, Heister - Haratin, Laidouni - Mak (Somália 69.), Uzuni (Dvali 87.), Zubkov (Tokmac 55.) - Boli (Isael 69.)

Budafok-Mezőkövesd 0-1 (Jurina 80.)

Kiegyenlített küzdelem, rengeteg hiba, a kreativitás hiánya és alacsony színvonalú játék jellemezte az első félidőt, amelyben mindössze két említésre méltó esemény történt. A 18. percben Lőrinczy 12 méteres lövését Szappanos hárította, majd a 34. percben egy kövesdi támadás végén Nagy készítette le Besirovicnak lövésre a labdát, próbálkozását a budafoki védők blokkolták. A félidő utolsó perceiben Nagy lőtt kapura, Póser magabiztosan védett.

Egy-egy lehetőséggel kezdődött a második félidő, ami viszonylag mozgalmasabb folytatást ígért. Noha a meccs színvonala nem változott - és a két edző is úgy gondolta, el kell csapatán a frissítés - legalább gólt láthattunk. Abból is csak egyet, ami a 80. percben született. A csereként beállt Jurina vezette métereken keresztül a labdát, két védőt kicselezett, majd jobbal kilőtte a hosszú sarkot.

Az utolsó percekben Csizmadia Csaba az egyenlítés reményében pályára küldte Zsórit is, de ő sem tudott segíteni, így a dél-budaiak hat meccs óta nyeretlenek a bajnokságban, Pintér Attila tanítványai pedig feljebb léptek a tabellán.

Budafok: Póser - Huszti A., Nikolić, Romić, Margitics - Micsinai, Oláh B. - Ihrig-Farkas (Skribek 64.), Lőrinczy (Kulcsár 64.), Szabó M. (Takács 54.) - Kovács D. (Zsóri 85.)

Mezőkövesd: Szappanos - Farkas D., Pillár, Nesterov, Vadnai - Besirovic (Serderov 57.), Berecz, Karnitski, Cseri (Meskhi 77.) - Vutov (Vajda 71.), Nagy D. (Jurina 57.)

NB I: Kiütéssel nyerte a kiesési rangadót a Honvéd, győzelmével feljebb lépett a ZTE - videók
Az NB I 15. fordulójában szerdán kora este a Honvéd kiütéses, 5-1-es győzelmet aratott a Diósgyőr elleni kiesési rangadón, míg a ZTE FC a sikerével feljebb lépett a tabellán.
Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.