NB I: Kiütéssel nyerte a kiesési rangadót a Honvéd, győzelmével feljebb lépett a ZTE - videók

Az NB I 15. fordulójában szerdán kora este a Honvéd kiütéses, 5-1-es győzelmet aratott a Diósgyőr elleni kiesési rangadón, míg a ZTE FC a sikerével feljebb lépett a tabellán.
Csakfoci Admin 2020. december 16., szerda 19:51
Szerző: Csakfoci Admin 2020. december 16., szerda 19:51

OTP Bank Liga, 15. forduló

Honvéd-DVTK 5-1 (Gazdag 24., 71., Zsótér 30., Szendrei 63., Lovric 75., ill. Grozav 51.)

A forduló előtt utolsó helyen álló Diósgyőr és az utolsó előtti Honvéd párharca kiélezett csatát ígért. Az első 20 percben azonban nagyon óvatosan játszott mindkét csapat, majd a félidő közepétől rákapcsolt a Honvéd. A 24. percben Mezghrani pontos beadása után Gazdag fejelt hat méterről a bal sarokba. Nem sokkal később egy látványos támadás végén Gazdag adott szép passzt Zsótérnak, aki éles szögből a bal alsóba gurított. A vendégek semmilyen veszélyt nem jelentettek kapura az első félidőben.

A második játékrészt viszont jól kezdte a Diósgyőr: az 51. percben egy bedobás után a kispesti védők elméláztak, Grozav elé került a labda, aki 12 méterről a kapuba zúdította. Hiába játszott jobban a DVTK a meccs ezen szakaszában, újabb gólt a Honvéd szerzett: a 63. percben Balogh tekerését szögletre nyomta Antal, majd a szögletet követően Szendrei fejelt a jobb sarokba. Ezzel megtörtek a vendégek.

A 71. percben Gazdag senkitől sem zavartatva vette át a labdát és 4 méterről a kapus felett a hálóba emelt. Negyedórával a vége előtt Hidi három védőt kicselezett, aztán Lovric elé továbbított, ő közelről az üres kapuba passzolt.

A Honvéd győzelmével elmozdult a kiesőhelyről, a Diósgyőr maradt az utolsó.

Honvéd: Tujvel - Mezghrani, Batik, Baráth, Lovric, Tamás (Aliji 81.) - Hidi, Szendrei N. (Kocsis 81.), Gazdag - Balogh (Traoré 81.), Zsótér (Bocskay 72.)

DVTK: Antal - Szűcs K., Karan, Hegedűs J. - Vági (Shestakov - a szünetben), Max (Iszlai - a szünetben), Márkvárt, Memolla - Drazic (Korbély 83.), Ivanovski (Makrai 76.), Grozav (Rui Pedro 76.)

ZTE FC-MTK Budapest 2-0 (Zimonyi 4., Szánthó 12.)

Az OTP Bank Liga 15. fordulójában a Zalaegerszeg a betegségek és sérülések miatt igencsak tartalékos MTK Budapestet fogadta.

A ZTE a 4. percben megszerezte a vezetést: Favorov jobb oldali beadása után Zimonyi elé került a labda, aki 10 méterről a léc alá lőtt (1-0). A 10. minutumban Zimonyi közeli lövését védte bravúrral Mijatovic, két percre rá Lesjak centerezett a jobb oldalról, az érkező Szánthó pedig közelről lőtt a hálóba (2-0).

A második hazai gól után átvette a kezdeményezést az MTK, több veszélyes kontrát is vezettek a fővárosi kék-fehérek, a 22. percben Prosser vette célba a kaput a bal oldalról, az erős lövés kevéssel kerülte el a jobb alsót. Hazai részről Favorov, majd Lesjak veszélyeztetett, de előbbi elvétette a kaput, utóbbi lövését pedig Mijatovic védte a bal alsónál. Az MTK-tól Prosser és Gera lövése jelentett veszélyt, majd a félidő utolsó helyzeteként Prosser játszott a jól érkező Dimitrovhoz, akinek 15 méteres lövése azonban a kapu fölé szállt.

A fordulás után a vendégek támadtak többet, majd az 56. percben kettőt cserélt és kétcsatáros játékra állt át az MTK, de igazán nagy helyzetek egyik oldalon sem alakultak ki. A 66. percben Zimonyi közeli lövésénél védett nagyot Mijatovic, majd a 71. minutumban Prosser fejesét védte Demjén.

A hátralévő időben a vendégek mindent megtettek a szépítő gólért, de Boér Gábor tanítványai állták a sarat.

ZTE FC: Demjén - Lesjak, Szépe, Bobál D. - Tajti, Favorov, Sankovic, Bedi, Szánthó - Koszta M., Zimonyi

MTK Budapest: Mijatovic - Ikenne-King, Varju, Ferreira, Herrera - Cseke, Kata, Dimitrov (Biben, 56.) - Prosser, Miovski (Barna, 56.), Gera D.