NB I: Dráma Kisvárdán, a Honvéd hatgólos meccsen nyert – videók

Az NB I 32. fordulójának szerdai játéknapján a Kisvárda hazai pályán az utolsó pillanatokban bukta el a győzelmet az EL-selejtezőt érő harmadik helyre pályázó Puskás Akadémia ellen. A Honvéd 4-2-re nyert az élvonaltól búcsúzó Kaposvár ellen.
Csakfoci Admin 2020. június 24., szerda 20:57
Szerző: Csakfoci Admin 2020. június 24., szerda 20:57

A kezdés után letámadott a Kaposvár, hiszen egy jobb oldali beadás után Bévárdi luftot rúgott, majd Palic csapott le a labdára és a 22 méterről eleresztett lövését Lefkovits védte. A kezdeti somogyi lehetőségek után a Honvéd vette át a kezdeményezést, és a 12. percben Hidi próbálkozását fogta Pogacsics.

A 20. percben viszont megszerezte a vezetést a Honvéd - Lefkovits indítása után Mezgrani lódult meg a jobb oldalon, senkitől sem zavartatva vezette a labdát, középre adott és az érkező Gazdag 14 méterről a vendégek kapujába talált. A vezető gól után nem álltak le a kispestiek, helyzeteket dolgoztak ki, de újabb találatot nem szereztek a félidő lefújásáig.

A szünet után az 58. perben egyenlített a Kaposvár - Nagy Richárd szabadrúgása után Bévárdi emelkedett a legmagasabbra és hat méterről a kapuba fejelt. Alig két perc telt el, amikor újabb gólt szerzett a Honvéd, ám Antal Péter játékvezető les miatt érvénytelenítette Gazdag találatát. Nem úgy a 62. percben, amikor már ugrai visszagurítása után Hidi 17 méterről kilőtte a bal alsót. A 65. percre végleg eldőlt minden nyitott kérdés - Gazdag kiválóan látta meg, hogy Pogacsics kint állt a kapujából, jobbal tanítani való módon 17 méterről alányúlt a labdának, ami védhetetlenül szállt a kaposváriak kapujába.

A hajrában a Honvéd végig élénken játszott, több ígéretes támadást vezetett, a vendégek jobbára védekezésre szorultak. A 83. percben mégis szépített a Kaposvár - Nagy indult meg a bal oldalon, Lefkovits kifutása után a csereként beálló Balázs oxival megszerezte a somogyiak második gólját. A hosszabbításban mindent egy lapra feltéve támadott a Kaposvár, majd a 94. percben Kukoc az 50. Honvéd-meccsén betalált, kialakítva ezzel a 4-2-es végeredményt.

Összefoglaló

OTP Bank Liga, 32. forduló

Honvéd-Kaposvár 4-2 (Gazdag D. 20., 66., Hidi P. 63., Kukoc 94. ill. Bévárdi Z. 58., Balázs Zs. 83.)

A meccs minden fontos pillanata percről percre itt!

Honvéd: Lefkovits - Batik, Kamber, Lovric - Mezgrani (Cipf - a szünetben) Szendrei (Irimiás 84.), Hidi, Nagy G., Uzoma (Kukoc 64.) - Gazdag, Ugrai (László D. 84.)

Kaposvár: Pogacsics - Nagy J., Ur (Nagy T. 43.), Szabó A., Fodor - Szakály A., Vachtler - Palic, Bévárdi (Pintér A. 76.), Nagy R. (Borbély 72.), - Ádám (Balázs Zs. 73.)

Az első félidőben sokáig nem forogtak veszélyben a kapuk, majd a 27. percben a Kisvárda megszerezhette volna a vezetést: Kovácsréti egy szép csellel tisztára játszotta magát, majd 8 méterről lőtt, Tóth nagyot védett, a kipattanót Viana mellé lőtte. Két perccel később Hadzsiev lerántotta Vianát a 16-son belül, a 11-es azonban elmaradt.

A második félidőt is jobban kezdték a hazaiak: az 54. percben Tóth buktatta Vianát a büntetőterületen belül, ezt már megadta Pintér, a sértett azonban elhibázta a 11-est, miután Tóth kiütötte a jobb sarok felé tartó labdát.

A Kisvárda ugyan fölényben játszott, de sokáig nem tudott komoly helyzeteket kidolgozni. A 86. percben aztán egy lefejelt labda után Sassá 8 méterről talált a kapuba.

Úgy tűnt Bódog Tamás csapata megnyeri a meccset, de a 94. percben Meissner 11 méterről a léc alá bombázott, megmentve ezzel egy pontot a felcsútiaknak. A döntetlennel a Kisvárda még nem maradt bent, a PAFC viszont lépéselőnybe került a Mezőkövesddel szemben az EL-indulásért folytatott harcban.

Kisvárda - Puskás Akadémia 1-1 (Sassá 86., ill. Meissner 94.)

Kisvárda: Dombó - Hej, Rubus, Kravcsenko, Protic (Baranyai A. 91.) - Lucas, Bumba (Sassá - a szünetben) - Simovic, Cukalasz, Kovácsréti - Viana (Tischler 80.)

Puskás Akadémia: Tóth B. - Nagy Zs., Meissner, Hadzsiev, Deutsch (Mebrahtu 95.) - Urblík (Plsek 69.), Van Nieff - Slagveer, Knezeic, Gyurcsó - Vanecek (Favorov 82.)

Kuttor durván kifakadt: "Nyugodtan indulhat az Európa Ligában az, akit az MLSZ megjelöl"
A Mezőkövesd vezetőedzője, Kuttor Attila indulatosan nyilatkozott a DVSC elleni bajnoki után, és nem is rejtette véka alá az érzelmeit.
Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.