NB I: A Vidi hátrányból fordított a Kövesd ellen, a Honvéd újabb vereségével nehéz helyzetbe került - eredmények

Az NB I 30. fordulójában a Fehérvár hátrányból fordítva 3-1-re nyert a Mezőkövesd vendégeként, a Honvéd 2-0-ra kikapott a Paks ellen, így nehéz helyzetbe került három körrel a vége előtt.
Csakfoci Admin 2021. április 21., szerda 22:06
Szerző: Csakfoci Admin 2021. április 21., szerda 22:06

Kevés helyzetet láthattunk az első félidőben, hiszen a Mezőkövesd összeszedetten, koncentráltan játszott a Vidi ellen, amely alig talált fogást a házigazda védelmén. Pintér Attila csapata inkább a veszélyes kontratámadásokra épített. A 13. percben ennek megfelelően megszerezte a vezetést a Kövesd: Besirovic csapta be Musliut, majd nagyszerűen ugratta ki Vutovot, aki iszonyatos erővel léc alá bombázott.

A gól után továbbra is a védekezésre összpontosított a Mezőkövesd. A játékrész lefújása előtt még Musliu betalált az ötösről, ám a játékvezető az asszisztens jelzésére les miatt érvénytelenítette a találatot.

Fordulás után magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a Vidi, és hat perc alatt megfordította a meccset. Előbb az 59. percben Dárdai az alapvonalról középre adott, Vajda röviden szabadított fel, így a labda Funsho elé került, aki egy igazítás után 10 méterről kilőtte a kapu jobb oldalát. A 65. percben Nego ívelt a védelem mögé, majd Dárdai az ötös sarkáról a hosszú sarokba lőtt.

A hajrában újabb, ígéretes helyzeteket dolgozott ki a Vidi, a 81. percben közel járt a harmadik gól megszerzéséhez, ám Bolla 8 méteres löketét Szappanos tolta ki szögletre. Pár perccel később még Houri tekert, ám célt tévesztett.

A hazaiak mindent megtettek az egyenlítés érdekében, ehhez a 85. percben közel jártak, ám Martic 22 méteres próbálkozását fogta Kovács. A slusszpoén a 93. percre maradt, amikor Petrjak középre adásából a csereként beállt Szabó vette be Szappanos kapuját, kialakítva ezzel az 1-3-as végeredményt.

NB I, 30. forduló

Mezőkövesd-MOL Fehérvár FC 1-3 (Vutov 13., ill. Dárdai 59., Funsho 65., Szabó L. 93.)

A meccs minden fontos pillanata percről percre itt!

Mezőkövesd: Szappanos - Farkas D. (Diallo 90.), Pillár, Katanec, Vajda S. - Chrien (Vojtus 69.), Besirovic, Martic (Rui Pedro 90.), Cseri (Kavtaradze 86.) - Vutov (Nagy D. 86.), Jurina

MOL Fehérvár FC: Kovács - Bolla, Rus, Musliu, Fiola - Funsho (Petrjak 75.), Nego, Houri, Dárdai - Zivzivadze (Alef 81.), Nikolics (Szabó L. 87.)

Jól kezdett a Paks, a 8. percben Papp szerzett labdát a tizenhatoson belül, legurította Hahnnak, aki 8 méterről a bal a kapufát találta el. Ezt követően kiegyenlített lett a játék, egészen a 34. percig. Ekkor Lorentz beadása után Batik nem tudott felszabadítani, Hahn pedig éles szögből a léc alá vágta a labdát. Öt perccel később Balogh 23 méterről ballal nagy gólt lőtt a bal sarokba.

A második félidőben a hazaiak okosan tartották az eredményt, a kispestiek nem találtak fogást Bognár György csapatán, Gazdagnak ugyan volt egy jó tekerése, de mellé ment. A hazaiak növelhették volna előnyüket, Bognár 20 méteres lökete azonban kicsivel célt tévesztett.

A Paks győzelmével feljött a 4. helyre, a Honvéd a 10. és 4 pont az előnye a 11, Diósgyőr előtt.

Paks - Honvéd 2-0 (Hahn 34., Balogh 39.)

Paksi FC: Hegedüs - Lorentz, Tamás, Lenzsér,, Szabó J., - Papp,, Bognár (Szakály 75.), Balogh – Sajbán (Osváth 91.), Hahn (Ádám 75.), Szabó B. (Nagy R. 65.)

Honvéd: Tujvel - Mezghrani, Batik, Lovric, Uzoma (Klemenz 64.) - Hidi – Szendrei (Bőle 46.), Kesztyűs (Eppel 64.), Nagy D., Gazdag – Balogh (Traoré 79.)

4 millió eurós Fradi-üzletről írnak a görögök - a háttér
Görög lapértesülések szerint az Olimpiakosz leigazolná Myrto Uzunit, a Ferencváros albán támadóját, akiért a kinti lapok szerint a magyar bajnok túl sokat kér az egyik legjobbjáért. Úgy tudjuk azonban, hogy a görög klub képviselői eddig nem keresték meg a Fradit Uzuni ügyében.
Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.