NB I: Bajnokot vert a Vasas, a Paks 3-at lőtt a Puskásnak, a Fradi ötig jutott - eredmények, videó

Bravúros győzelmet aratott a Vasas, magabiztos játékkal nyert a Fradi és a Paks, a sereghajtó szerezte meg a három pontot a kiesési rangadón.
Csakfoci Admin 2018. március 10., szombat 18:57
Szerző: Csakfoci Admin 2018. március 10., szombat 18:57

Vasas – Honvéd 2-1 (Berecz 11., Barczi 46., ill. Eppel 49.)

A Vasas kezdte jobban a Honvéd elleni mérkőzést, a 6. percben Benesnek volt egy veszélyes fejese, ami fölé szállt. A 11. percben vezetést szereztek az angyalföldiek, miután Berecz 18 méterről kilőtte a jobb sarkot (1-0). A félidő közepén Ádám lépett ki ziccerben, Gróf azonban jól jött ki a kapujából és szögletre mentett. Nem sokkal később Lanzafame próbálkozott 20-ról, Nagy bravúrral védett, 1-0 lett a félidő.

A második játékrész elején Barczi révén gyorsan növelte előnyét a Vasas, 10 méterről helyezett a bal alsóba, majd a 49. percben a Honvéd egy megpattanó után szépített: Heffler lőtt, Eppel vélhetően még beleért (2-1).

Némi mezőnyjáték után a 73. percben eldőlhetett volna minden: Hangya ugratta ki jól Vidát, aki kicselezte a kapust, majd nem tudta ellőni a labdát, ezért visszatette a jobb lábára, majd úgy lőtt, de Gróf visszafutva mentett nagyot. Vida később is dönthetett volna, a Pavlov beadása utáni lövését azonban védte a Honvéd kapusa.

A piros-kékek így is nyertek, fontos 3 pontot gyűjtötte be a bajnoki címvédő ellen, és így 2 pozíciót is előreléptek a tabellán.

Paks-Puskás Akadémia 3-1 (Bartha 34., Bertus 61., 64. – mindkettőt 11-esből, ill. Trajkovski 63.)

Az első nagyobb lehetőségek a vendégek előtt adódtak: Diallo lépett ki lesgyanúsan, hatalmas helyzetben, de az utolsó pillanatban mentettek előle. Az elpattanó labdát Knezevic lőtte rá egyből, de lapos kísérletét blokkolták. Nem sokkal később Knezevic 17 méterről, szabadrúgásból lőtt kevéssel a jobb felső mellé. Ezután azonban átvette az irányítást a Paks: előbb Hahn iramodott meg a kapu felé, majd 17 méterről nem sokkal tévesztette el a bal felsőt, majd Simon Á. találta magát hatalmas helyzetben, 10 méterről a hosszú alsót célozta, de Hegedüs lábbal nagyot védett. A hazai fölény azonban csak gólt ért: jobboldali beadást követően Klinarról pattant oda Barthához a labda, aki közelről a bal sarokba lőtt (1-0).

A második félidő első kísérlete azonnal a Paksé volt: Klinar mellett Bartha szerzett labdát, majd kevéssel a jobb sarok mellé lőtt. A játékrész közepén aztán őrületes percek jöttek. Előbb Hahn kiharcolt 11-esét értékesítette magabiztosan Bertus (2-0). Erre azonnal jött a válasz: Trajkovski talált közelről Verpecz kapujába (2-1). De fél perc sem kellett ahhoz, hogy ismét kettő legyen a paksi előny: megint Hahn ellen szabálytalankodtak a 16-oson belül, Bertus pedig ezúttal a léc alá bombázott (3-1).
A hátralévő időben Bartha növelhette volna a Paks előnyét, de hiába emelte át a kapust, a vendégvédők tisztáztak. Csertői Aurél együttese így is magabiztosan verte a felcsútiakat.

Ferencváros-Balmazújváros 5-0 (Paintsil 13., Varga 45+2., - büntetőből, Böde 54., 64., 90+3.)

A találkozót a Ferencváros kezdte jobban és ez helyzetekben is megmutatkozott. A 2. percben Paintsil tört be a tizenhatoson belülre, aki Tamás mellett a földre esett, azonban színészkedésért sárga lapot kapott a ghánai játékos. Szűk tíz perccel később Gorriarán tüzelt kapura, a levágódó labdát Paintsil értékesítette.

A folytatásban a balmaziak is jelezték, hogy nekük is van keresnivalójuk a meccsen, Shindagoridze éles szögből lőtt kapura, de Dibusz védett. Az első félidő hosszabbításában Bödét lökték el a balmazi védők a tizenhatoson belül, a játékvezető büntetőt ítélt. A tizenegyest Varga magabiztosan értékesítette, s így már két góllal mentek pihenni a felek.

A második játékrész 54. percében Böde fejjel volt eredményes. A 64. minutumban Böde büntetőt hibázott, majd lesipuskás módjára újabb gólt szerzett, és így duplázni tudott, ezzel a Fradi négy góllal vezetett.

A hátralévő szűk fél órában több helyzetek is adódott a zöld-fehéreknek, amiből a 93. percben Böde klasszikus mesterhármasával kialakította kiütéses 5-0-s végeredményt.

Mezőkövesd – Haladás 2-1 (Cseri 58, Koszta 78. ill. Wils 75.)

Az OTP Bank Liga 22. fordulójában az utolsó helyen álló Mezőkövesd fogadta a kilencedik Haladást. A találkozó előtt a két csapat között mindössze három pont különbség volt a tabellán. Mind a borsodiaknak, mind pedig a szombathelyieknek is égető szükségük van minden pontra. Ahogy arra előzetesen számítani lehetett, egyik csapat sem rohanta le a másikat, a biztos védekezést tartották a szemük előtt. A rengeteg szabálytalanság miatt sem tudott folyamatos játék kialakulni. Érződött a játékosokon a mérkőzés súlya, feszült volt a hangulat a pályán. Az első valamirevaló helyzetre több mint fél órát kellett várni. Bognár az alapvonalról remekül cselezte magát visszafelé, majd egy erőteljes lövést eresztett el, de Király egészen érdekes mozdulattal védte a próbálkozást. Megjött a hazaiak lövőkedve, a 35. percben Mlinar próbálkozott, Király azonban bravúrral hárította a sarokra tartó lövést. Az első félidő gólnélküli döntetlennel ért véget.

A második játékrész egy óriási Iszlai hibával kezdődött. Az eladott labdára Ramos csapott le, és nagyon önzetlenül passzolta a középen érkező Kovácsnak, aki kihagyta az ajtó-ablak helyzetet. Dombó hatalmasat védett. Az 58. percben egy remekül felépített akcióból szerezte meg a vezetést a Mezőkövesd. Tóth sarokkal adta tovább a labdát Vadnainak, aki az alapvonalról gurította vissza a játékszert a második hullámban érkező Cserinek, aki higgadtan a kapu bal alsó sarkába lőtt (1-0). Egy szöglet után válaszolt a Haladás. Kovács szögletét Jagodics csúsztatta meg a röviden, és az érkező Wils bevetődve fejelt a kapuba (1-1). A borsodiak nem hagyták magukat. A 78. percben Bognár lövését bravúrral hárította Király, de a kipattanót Farkas készítette le Kosztának, aki nem hibázott (2-1). Több gólt már nem hozott a találkozó, így az összecsapást a Mezőkövesd nyerte 2-1-re. Nagyon fontos három pontot szerzett Kuttor Attila legénysége.

FRISS TABELLA: ÍGY ÁLL AZ NB I - KATTINTS!

Sallai Roland
A Kicker szerint a nyári átigazolási szezonban eldől, hogy a Freiburg magyar játékosa, Sallai Roland hosszabbít vagy távozik.