NB I: Kár volt a 2. percben vezetni a Fradi ellen - öt góllal válaszolt a listavezető

Hiába a gyors paksi gól, az FTC végül összességében simán (5-2) verte egyik kedvenc NB I-es ellenfelét, és biztos előnyben várhatja a tavaszi hajrát.
Dudás Gábor 2021. március 14., vasárnap 18:49
Szerző: Dudás Gábor 2021. március 14., vasárnap 18:49

Ennél jobban nem is kezdhette volna a meccset a Paks, amely rögtön előnybe került a Groupama Arénában. Lovrencsics már az 1. percben elhúzta Sajbán lábát, a bíró büntető is ítélt, a 11-est pedig a góllövőlistát immáron 14 góllal vezető Hahn biztos lábbal vágta a kapuba (0-1).

A kapott gól után gyorsan kapcsolt a Fradi és egyre nagyobb fölénybe került, voltak olyan időszakok, amikor a Paks a félpályát sem tudta átlépni.  Az 5. percben Boli fejesét, a 6.-ban Tokmac lövését, majd a 22.-ben Lovrencsics távoli kísérletét is védte Rácz, de a vendégek kapus is tehetetlen volt aztán.

A 22. percben, egy kisszöglet után Civic adott be, Laidouni pedig 6 méterről a kapu bal oldalába fejelt (1-1).

Boli lövéseiben, majd Zubkov szabadrúgásban aztán benne volt a második hazai gól is, hogy aztán Tokmac pár lépésről hagyja ki a meccs legnagyobb (kimaradt) helyzetét.

A Paks egy veszélyes Szabó János-fejessel tudott válaszolni, maradt az 1-1 a szünetre.

A fordulás után szinte a meccs elején látott jelenet játszódott le, ugyanannál a kapunál: Boli lövését Szabó János blokkolta, majd Gévayval ütközött a csatár és elesett, a bíró pedig a 11-es pontra mutatott. Uzuni magabiztosan értékesítette a büntetőt (2-1).

Az 52. percben kellett Dibusz ahhoz, hogy ne legyen 2-2: Ádám lefejelt labdáját Gévay lőhette volna a kapuba, ha nincs a válogatott hálóőr, aki szép kivetődéssel mentett előle.

Ehelyett tíz perc múlva jött a 3-1: Bognár labdavesztése után Boli került helyzetbe, majd önzetlenül Mak elé tálalt, a szlovák pedig első NB I-es gólját lőtte a bal alsóba.

A 68. percben közelebb lopózhatott volna a Paks, méghozzá egy nagy góllal. A csereként beállt Nagy Richárd szitáló lövése a bal felső felé tartott, de Dibusz egy remek vetődéssel odaért. A 75. percben aztán minden eldőlt: Boli egy remek csellel csapta be Tamást, majd picit éles szögből, balról belsőzött szépen a bal alsóba (4-1).

A cserékkel is tarkított hajrában még két jelentős esemény történt, a fiatal Szendrei szépített (4-2), majd a szintén a padról beszállt Baturina egy percre rá visszaállította a háromgólos különbséget (5-2). Így összességében sima FTC-siker született, a zöld-fehérek így mindenképpen jelentős előnnyel mehetnek a válogatott szünetre.

OTP Bank Liga, 26. forduló:

Ferencváros - Paks 5-2 (Laidouni 22., Uzuni 49. - 11-esből, Mak 62., Boli 75., Baturina 89., ill. Hahn 2. - 11-esből, Szendrei 88.)

A meccs közvetítése percről percre itt!

FTC: Dibusz - Lovrencsics, Blazic, Mmaee, Civic (Heister, 86.) - Somalia, Laidouni - Zubkov (Mak, 46.), Tokmac (Sigér, 78.), Uzuni (Gera D., 81.) - Boli (Baturina, 78.)

Paks: Rácz - Lorentz (Bertus, 34.), Gévay (Szendrei, 75.), Tamás O., Szabó J. - Vági, Papp K., Bognár I. - Hahn (Kulcsár, 63.), Szabó B. (Ádám M., 46.), Sajbán (Nagy R., 63.)

Mezőkövesd - Budafok 2-1

Puskás Akadémia - MOL Fehérvár 1-0

Rebrov: "Hat játékosunk marad, sok 11-est ítélnek ellenünk", Vidi: "Igazságtalan a futball" - így látták az edzők
Így látták a szakvezetők a vasárnapi NB I-es meccseket Mezőkövesden, a Groupama Arénában és Felcsúton. Edzői értékelések.
Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.