NB I: Egy gól döntött a Szabicsra váró Vidi felcsúti ezüstrangadóján - videó

Hatalmas lépést tett a második hely megszerzése felé az NB I-ben a Puskás Akadémia, amely 1-0-ra legyőzte vasárnap a MOL Fehérvárt.
Dudás Gábor 2021. március 14., vasárnap 21:06
Szerző: Dudás Gábor 2021. március 14., vasárnap 21:06

Sokáig igen jó iramú és lüktető volt az első játékrész. Mindkét csapat a győzelemre játszott látszólag, a hazaiaknál a magyar válogatottba is meghívott Géresi, míg a vendégeknél talán Dárdai volt a legaktívabb.

A kapusoknak is volt dolga, Kovácsnak például a 18. percben, amikor Knezevic felívelt labdájába Kiss kapott bele, de a fehérvári hálóőr védeni tudott. A másik oldalon a Rossi által ugyancsak meghívott Tóth Balázs remekelt, előbb Nikolics közeli lövésénél, majd Zivzivadze kísérleténél védett nagyot a fiatal kapus.

A fordulás után rögtön jött egy nagy helyzet. Slagveer bepassza után Géresi fordult kapura, majd lőtt is, a labda felpattant és a kapu jobb oldala felé hullott, de Kovács kapus odaért és védett. Postafordultával jött egy lehetőség a másik oldalon is: Petrjak szabadrúgása után Zivzivadze lefejelte a labdát, Fiola akrobatikus mozdulattal lőtt kapura, de Szolnoki blokkolni tudta látványos kísérletét.

Az 53. percben Knezevic szabadrúgása a jobb felsőbe tartott, Kovács viszont egy kézzel ütötte ki a labdát - szép jelenet volt.

Negyedórával később aztán jött a vezető gól: Géresi remekül tekert be balról, Slagveer pedig az ötösről csúsztatott a kapuba (1-0).

A Vidi közben két 11-es gyanús lehetőséget is kidolgozott. A 71. percben Petrjak esett nagyot Szolnoki mellett, a fehérváriak büntetőt reklamáltak, de a bíró nem látta annak. A 78. percben aztán a csereként beállt Funsho Joao Nunes és Slagveer ollójában esett el, de ezért sem járt 11-es a Vidinek a bíró szerint. Sőt, még a fehérvári légiós kapott sárgát - ebben az esetben a vendégek sem nagyon tiltakoztak.

A 81. percben Knezevic egy csel után, kissé váratlanul lőtt jobbról, lövése a kapufa külső oldalát találta el. A 87. percben pedig a padról beszállt Mance lőtt nem sokkal a kapu mellé.

Végül maradt az 1-0, a Puskás Akadémia előnye immáron 8 pont a Fehérvár előtt a második helyen, a Vidinél eközben a kispadra hamarosan leülő Szabics Imrétől és stábjától várhatják, hogy a hajrára - elsősorban a Magyar Kupában - majd összekapja az együttest.