9/9: A Fradi Csercseszov első győzelmét Újpesten hozta össze - videó

1-0-ra győzött a 234. derbin a Ferencváros, amely két kapufát is lőtt és a helyzetek száma alapján nem aratott érdemtelen sikert Újpesten, igaz, a győztes találathoz némi szerencse is kellett.
Dudás Gábor 2022. január 30., vasárnap 22:03
Szerző: Dudás Gábor 2022. január 30., vasárnap 22:03

Az első félidő egyértelműen a Myrto Uzunit várhatóan eladó (az albán csatár már nem is volt a keretben) Fradié volt, a hazaiak részéről mindössze néhány veszélyesebb kontratámadás volt feljegyezhető, miközben a vendégek komoly helyzeteket puskáztak el.

A 10. percben Tokmac szerezhetett volna vezetést a Ferencvárosnak, de 17-18 méterről a bal oldali kapufát találta el. Pár perccel később a norvég válogatott támadó ziccerbe került, de 10 méterről nem a kaput, hanem a kapust, azaz Banait lőtte telibe.

A 26. percben Blazic is közel járt a gólhoz, amikor egy lecsorgó labdát 5 méterről a léc fölé vágott, a 30. minutumban pedig Bassey is veszélyeztetett, kicsit éles szögből is alig kerülte el a lövése a jobb felsőt. A 37. percben Vécsei remek ütemű kiugratása után a leshatárról meglóduló Bassey lőtt, de a felső lécet találta el 12 méterről. Marin nem sokkal később ismételhetett, de Banai lábbal védeni tudott.

A 43. percben újra az újpestiek hálóőre volt a főszereplő: Vécsei most Maknak adott jó átadást, a szlovák támadó az ötös jobb sarkától lőtt is, de könyökkel(!) bele tudott kapni a labdába Banai. Maradt így a 0-0.

(Fotó: Sas Gábor -  facebook.com/SasGaborPhoto)

Az első játékrészben eléggé óvatos (vagy bátortalan) Újpest sokkal aktívabban kezdte a félidőt, és Croizet 20 méteres lö9vésénél Dibusznak minden tudására szüksége volt az 59. percben. De nagyot védett a Fradi kapusa nem sokkal később, Csongvai átlövésénél is.

Az FTC lassan, de visszavette aztán az irányítást, ám akcióiból hiányzott ekkor az igazi lendület és gólveszély. Vécsei bombája még csak a "bemelegítés" volt a 72. percben, a hajrára fordulva aztán jött a vendégek vezető találata. A 79. percben két csereember hozta össze: Loncar lövése a napokban igazolt észt Kuuskon pattant fel olyan szerencsétlen módon, hogy Banait is becsapva a hálóba hullott (0-1).

Az újra listavezető FTC ezzel a góllal aratta zsinórban kilencedik(!) győzelmét a bajnoki derbiken (Sztanyiszlav Csercseszov első NB I-es sikere is ez volt egyben),

a jelenleg leginkább a tulajdonosváltásban bízó Újpest-szurkolók pedig egy több mint hat éve tartó nyeretlenségi sorozat végét várják még mindig a legnagyobb rivális ellen.

OTP Bank Liga, 18. forduló:

Újpest - Ferencváros 0-1 (Loncar 79.)

Újpest: Banai - Kastrati, Koutroumpis, Diaby, Antonov - Mitrovic, Csongvai - Yahaya, Croizet, Pauljevic - Kone

FTC: Dibusz - Botka, Blazic, Kovacevic, Civic - Vécsei - Zubkov, Marin, Tokmac, Mak - Bassey

Puskás Akadémia - MOL Fehérvár 1-0

Mezőkövesd - MTK Budapest 1-1

Szabics nem hallotta, hogy a Vidi-szurkolók kirúgnák, Csercseszov a derbiről: "Ezt beszéltük meg" - így látták az edzők
Így látták a szakvezetők a vasárnapi NB I-es meccseket a felcsúti Pancho Arénától Mezőkövesden át egészen az újpesti Szusza Ferenc Stadionig. Edzői értékelések.
A Charlton az elmúlt hetekben gyakran hangoztatta, hogy hiába kötött előszerződést a Vidivel George Dobson, megpróbálják megtartani a csapatkapitányt. Nem sikerült.