9/9: A Fradi Csercseszov első győzelmét Újpesten hozta össze - videó

1-0-ra győzött a 234. derbin a Ferencváros, amely két kapufát is lőtt és a helyzetek száma alapján nem aratott érdemtelen sikert Újpesten, igaz, a győztes találathoz némi szerencse is kellett.
Dudás Gábor 2022. január 30., vasárnap 22:03
1-0-ra győzött a 234. derbin a Ferencváros, amely két kapufát is lőtt és a helyzetek száma alapján nem aratott érdemtelen sikert Újpesten, igaz, a győztes találathoz némi szerencse is kellett.
Szerző: Dudás Gábor 2022. január 30., vasárnap 22:03

I. félidő:

Az első félidő egyértelműen a Myrto Uzunit várhatóan eladó (az albán csatár már nem is volt a keretben) Fradié volt, a hazaiak részéről mindössze néhány veszélyesebb kontratámadás volt feljegyezhető, miközben a vendégek komoly helyzeteket puskáztak el.

A 10. percben Tokmac szerezhetett volna vezetést a Ferencvárosnak, de 17-18 méterről a bal oldali kapufát találta el. Pár perccel később a norvég válogatott támadó ziccerbe került, de 10 méterről nem a kaput, hanem a kapust, azaz Banait lőtte telibe.

A 26. percben Blazic is közel járt a gólhoz, amikor egy lecsorgó labdát 5 méterről a léc fölé vágott, a 30. minutumban pedig Bassey is veszélyeztetett, kicsit éles szögből is alig kerülte el a lövése a jobb felsőt. A 37. percben Vécsei remek ütemű kiugratása után a leshatárról meglóduló Bassey lőtt, de a felső lécet találta el 12 méterről. Marin nem sokkal később ismételhetett, de Banai lábbal védeni tudott.

A 43. percben újra az újpestiek hálóőre volt a főszereplő: Vécsei most Maknak adott jó átadást, a szlovák támadó az ötös jobb sarkától lőtt is, de könyökkel(!) bele tudott kapni a labdába Banai. Maradt így a 0-0.

(Fotó: Sas Gábor -  facebook.com/SasGaborPhoto)

II. félidő:

Az első játékrészben eléggé óvatos (vagy bátortalan) Újpest sokkal aktívabban kezdte a félidőt, és Croizet 20 méteres lö9vésénél Dibusznak minden tudására szüksége volt az 59. percben. De nagyot védett a Fradi kapusa nem sokkal később, Csongvai átlövésénél is.

Az FTC lassan, de visszavette aztán az irányítást, ám akcióiból hiányzott ekkor az igazi lendület és gólveszély. Vécsei bombája még csak a "bemelegítés" volt a 72. percben, a hajrára fordulva aztán jött a vendégek vezető találata. A 79. percben két csereember hozta össze: Loncar lövése a napokban igazolt észt Kuuskon pattant fel olyan szerencsétlen módon, hogy Banait is becsapva a hálóba hullott (0-1).

Az újra listavezető FTC ezzel a góllal aratta zsinórban kilencedik(!) győzelmét a bajnoki derbiken (Sztanyiszlav Csercseszov első NB I-es sikere is ez volt egyben),

a jelenleg leginkább a tulajdonosváltásban bízó Újpest-szurkolók pedig egy több mint hat éve tartó nyeretlenségi sorozat végét várják még mindig a legnagyobb rivális ellen.

OTP Bank Liga, 18. forduló:

Újpest - Ferencváros 0-1 (Loncar 79.)

Újpest: Banai - Kastrati, Koutroumpis, Diaby, Antonov - Mitrovic, Csongvai - Yahaya, Croizet, Pauljevic - Kone

FTC: Dibusz - Botka, Blazic, Kovacevic, Civic - Vécsei - Zubkov, Marin, Tokmac, Mak - Bassey

Korábban:

Puskás Akadémia - MOL Fehérvár 1-0

Mezőkövesd - MTK Budapest 1-1

Olvastad már?
Szabics nem hallotta, hogy a Vidi-szurkolók kirúgnák, Csercseszov a derbiről: "Ezt beszéltük meg" - így látták az edzők
Így látták a szakvezetők a vasárnapi NB I-es meccseket a felcsúti Pancho Arénától Mezőkövesden át egészen az újpesti Szusza Ferenc Stadionig. Edzői értékelések.
Elolvasom
Átigazolások
Honvéd
Feczkó válasza
"Ezt nem tőlem kell kérdezni, nekem élő szerződésem van, az illetékeseket kell megkérdezni erről" - Feczkó Tamás a jövőjét firtató kérdésre az M4 Sportnak.
Vasas
Így igazolnának
Erős Gábor, az NB II-es bajnok Vasas vezetőedzője elárulta, milyen koncepció mentén akarnak igazolni az NB I-re.
DVTK
Sentic távozik
Szabaddá vált Karlo Sentic, miután a kiesés következtében automatikusan megszűnt a közte és a DVTK között fennálló szerződés.
Tovább az összes átigazoláshoz