NB I: A téli igazolások szállították a gólokat a Mezőkövesd és az MTK meccsén

1-1-re végzett egymással a Mezőkövesd és az MTK Budapest vasárnap, az OTP Bank Liga 18. fordulójában. Mindkét oldalon egy-egy télen érkezett játékos volt eredményes.
Dudás Gábor 2022. január 30., vasárnap 17:07
Szerző: Dudás Gábor 2022. január 30., vasárnap 17:07

Az MTK Budapest kezdett veszélyesebben, de a Mezőkövesd szerezte az első gólt: a 9. percben a télen, Zalaegerszegről igazolt Babati Benjámin csapott rá egy felívelt labdára, majd 6 méterről a kapube gurított (1-0).

Az első játékrészben a szél által is támogatott hazaiak több veszélyes pontrúgást is elvégeztek, válaszul az MTK is kialakított egy helyzetet a félidő hajrájára fordulva, de Miovski passza után Futács kevéssel, de lemaradt a kapu előtt a beadásról. Három perccel később Palincsár már a kapuba talált, de lesről. A másik oldalon Mijatovicnak nem csak a szögleteknél kellett nagyon figyelnie, de Jurina 21 méteres lövésénél is nagyot védett.

Maradt végül az 1-0 a szünetre.

A fordulás után Babati megint veszélyeztetett, de éles szögből leadott lövésével nem tudott túljárni az MTK kapusának eszén. Nem sokkal később Cseri kapáslövésénél kellett blokkolnia a vendégvédelemnek.

Az 51. percben viszont jött a fővárosiak egyenlítő gólja: a cseh Granecny nem volt elég határozott, nem úgy Palincsár, aki elvette tőle a labdát, majd jobbról, az alapvonaltól pontosan gurított középre, a Babatihoz hasonlóan télen igazolt Futács Márkó pedig közelről a kapuba passzolt (1-1).

A folytatásban a kapufák kerültek főszerepbe (Miovski a 72., Lukic a 85. percben találta el a jobb oldali kapufát, illetve a felső lécet), az eredmény viszont nem változott (bár Jurinának volt még egy jó fejese a 93. percben), így igazságos és 1-1-s döntetlen született Mezőkövesden.

OTP Bank Liga, 18. forduló:

Mezőkövesd - MTK Budapest 1-1 (Babati 9., ill. Futács 51.)

Mezőkövesd: Tordai - Farkas, Pillár, Lukic, Granecny - Karnitski (Calcan, 59.), Cseri (Besirovic, 58.), Kocsis, Babati (Ikenne-King, 71.) - Jurina, Nagy D. (Qaka, 58.)

MTK: Mihatovic - Kadlec, Várkonyi, Szépe, Sluka - Ramadani, Mezei (Spirovski, 71.), Szakály D. (Kovács M., 71.) - Palincsár (Miknyóczki, 86.), Futács, Miovski (Grozav, 86.)

Puskás Akadémia - MOL Fehérvár 1-0

20:00í. Újpest - Ferencváros

Edzőváltás jön a Honvédnál: Horváth Ferencet elküldik
A csakfoci.hu információi szerint rögtön az első "tavaszi" forduló és a Gyirmót elleni hazai vereség után megköszönik Horváth Ferenc vezetőedző munkáját a Budapest Honvédnál.
A Charlton az elmúlt hetekben gyakran hangoztatta, hogy hiába kötött előszerződést a Vidivel George Dobson, megpróbálják megtartani a csapatkapitányt. Nem sikerült.