Felkészülés: A lengyel csapat lelépte a Vidit, válogatottat vert a Loki - eredmények

A válogatott szünetet kihasználva az NB I-es csapatok közül a Vidi, a DVSC, a Mezőkövesd és a Kisvárda is edzőmérkőzést játszott pénteken.
Csakfoci Admin 2021. szeptember 3., péntek 21:57
Szerző: Csakfoci Admin 2021. szeptember 3., péntek 21:57

A Szabics Imre által irányított MOL Fehérvár FC a lengyel élvonalban 11. helyen álló RKS Rakow Częstochowa ellen lépett pályára gálamérkőzésen. A 3. percben megszerezte a vezetést a Rakow: Vieira jobb oldali beadása Dinnyés lábáról vágódott Kovács kapujába. A 20. percben egyenlített a Vidi, ekkor Zivzivadze passzolt Dárdaihoz, aki 13 méterről kilőtte a bal alsót - tudósított a molfehervarfc.hu.

A félidő hajrájában nyolc perc alatt négy gól is született: előbb Lopez 19 méterről eleresztett bombagóljával átvette a vezetést a lengyel csapat, majd Viera továbbnövelte a házigazda előnyét. A 41. percben Kojnok ívelése után Zivzivadze szépített, majd egy bal oldali szögletet követően Niewulis 4-2-re módosította az állást.

Fordulás után a lengyelek próbálkoztak, helyzeteket dolgoztak ki, és a 65. percben góllá érett a fölényük: Cebula egy kis állítgatás után 11 méterről kilőtte a hosszú sarkot. A lendületben játszó hazaiak többször próbára tették Kovácsot, de újabb gól már nem született, így a Vidi 5-2-es vereséget szenvedett a Rakow ellen.

Felkészülési mérkőzés, Częstochowa, Miejski Stadion

Rakow Częstochowa-MOL Fehérvár FC 5-2 (Dinnyés 3. - öngól, Lopez 37., Vieira 39., Niewulis 45., Cebula 65., ill. Dárdai 20., Zivzivadze 41.)

MOL Fehérvár FC: Kovács - Kojnok, Lüftner, Dinnyées, Heister - Dárdai, Kovács I., Alef, Jallow, Csoboth, Zivzivadze

A DVSC a katari U23-as válogatott ellen játszott a DVSC Labdarúgó Akadémián. A Loki az 51. percben Ugrai büntetőjével szerzett vezetést. Mint később kiderült, ez lett a végeredmény is.

Felkészülési mérkőzés, DVSC Labdarúgó Akadémia

DVSC-Katar U23 1-0 (Ugrai 50. - büntetőből)

DVSC: Gróf - Sipos, Nikolic, Deslandes (Bévárdi 46.), Korhut (Ferenczi 45.) - Babunski (Lénárt 70.), Gyönyörű - Pintér, Soltész, Sós (Ugrai 46.) - Tischler (Maruscsák 65.)

Az NB I éllovasa, a Kisvárda 2-1-re nyert az ukrán élvonalbeli Verezs Rivnye ellen. A szabolcsi együttes góljait Hej és Leoni szerezték.

Felkészülési mérkőzés, Kisvárda, Várkerti Stadion

Kisvárda-Verezs Rivnye 2-1 (Hej, Leoni, ill. Timofjenko - büntetőből)

Kisvárda: Odincov - Hej (Peteleu), Kravcsenko (Csirkovics), Rubus (Prenga), Leoni (Melnik) - Lucas, Karabeljov (Zlicsics) - Asani, Ötvös, Nagy M. K. (Mesanovic) - Camaj (Gosztonyi)

Verezs Rivnye: Kicsak - Mahniev, Mirosnik, Panasenko, Petko, Timofjenko, Poliuah, Dahnovszkij, Szerhilau, Szoldat, Oleksztievec

Csereként bevethető volt: Kohut, Huk, Sjaharenko, Nemcsaninov, Dasics, Kloc, Huherov, Paszics, Barabas, Szmitjuh

A Mezőkövesd hazai pályán fogadta a Diósgyőrt. Az első félidőben nem esett gól, ám a hajrában Suljić emelésével a DVTK megszerezte a győzelmet.

Korábban Újpesten két ízben is megforduló Antonio Perosevic csereként pályára lépett a matyóföldiek színeiben, ezért nem lenne meglepetés, ha a Pintér Attila együttese leigazolná a következő napokban a 29 éves, kétszeres horvát válogatott csatárt.

Felkészülési mérkőzés, Mezőkövesd, Városi Stadion - zárt kapuk mögött

Mezőkövesd-DVTK 0-1 (Suljic 85.)

Mezőkövesd: Piscitelli (Tordai - a félidőben) - Baki (Katanec - a félidőben), Szépe, Martinez - Farkas D. (Vági - a félidőben), Derakas, Chrien (Karnitski - a félidőben), Madarász (Lakvekheliani - a félidőben) - Vuto0 (Perosevic 60.), Drazic, Calcan (Jurina - a félidőben)

DVTK: Borsos V. - Polgár (Szatmári - a félidőben), Karan, Hegedűs J. - Eperjesi, Zsolnai (Bertus - a félidőben), Zsemlye (Oláh B. - a félidőben), Németh M. (Suljic - a félidőben), Bárdos (Bokros - a félidőben) - Hornyák (Kocsis D. - a félidőben), Makrai (Horváth Z. - a félidőben)

Felkészülés: Három gól és egy piros a Topolya-Fradi stadionavatón - videó
A szerb élvonalban szereplő Topolya a Ferencváros ellen tartotta meg stadionavatóját, amely a vajdasági klub 2-1-es sikerével ért véget pénteken kora este.
Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.