Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

A selejtezőben szinte már szertefoszlottak a magyar vb-remények: A Puskás Arénában is kikaptunk Albániától - videó

Az eseménytelen első játékrész után Sallói közel járt a gólhoz, valamint a kapufát is eltaláltuk, a hajrában viszont ismét érkezett Broja és eldöntötte a három pont sorsát.
Nyikes Zoltán 2021. október 9., szombat 22:41
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. október 9., szombat 22:41

A vb-selejtező I-csoportjának 7. fordulójában zárt kapuk mögött fogadta a magyar válogatott Albániát a Puskás Arénában.

Marco Rossi csapata győzelmi kényszerben lépett pályára, hiszen kizárólag a három ponttal maradt volna meg reális esély a második helyre. A szövetségi kapitányunk az MLS idei szezonjában parádésan játszó Sallói Dánielt jelölte a sérüléssel bajlódó csapakapitány, Szalai Ádám helyére a kezdőcsapatban, míg némi meglepetésre a baloldalon a Puskás Akadémia játékosa, Nagy Zsolt kapott lehetőséget.

1. félidő

A nagy tét eléggé rányomta a bélyegét az első játékrész színvonalára, mindkét csapat a védekezésre és a stabilitásra helyezte a hangsúlyt, nem vállaltak kockázatot a játékosok, de ami talán a legbeszédesebb, hogy egyetlen kaput eltaláló lövést sem lehetett feljegyezni egyik oldalon sem. A legnagyobb izgalmat a 43. percben élhettük át, amikor Uzuni egy az egyben vezethette a labdát Gulácsira, de mivel a Fradi támadója szabad szemmel is jól láthatóan lesről indult, így nem volt jelentősége annak, hogy a magyar kapus védeni tudott. "Ettől csak jobb következhet" - gondolhattuk az első játékrész után.

2. félidő

És következett is! Egy perc sem telt el, amikor Botka erősen középre lőtt labdájára érkezett a röviden Sallói, ám nagy helyzetben a bal kapufa mellé lőtt.

Az 58. percben aztán a mi kapunk előtt is nagy veszély alakult ki, Uzuni lépett ki ismét, de ezúttal nem lesről és sikerült is bevezetnie a labdát Orbán előtt a kapu elé, majd 15 méterről lőtt, de a bal sarokba tartó kísérletet szögletre ütötte Gulácsi. Hét perccel később is egy Gulácsi-Uzuni párharcot láthattunk, ekkor az albánok támadója senkitől sem zavartatva öt méterről fejelhetett, de szerencsénkre nem ment szélre a próbálkozása, így védeni tudott a csapatkapitányunk.

A 68. percben is vendég lehetőséget jegyezhettünk fel, de szerencsére Gjasula kísérlete 17 méterről egy kevéssel elkerülte a jobb alsót.

A 74. percben minden eddiginél közelebb kerültünk a gólhoz: Szoboszlai jobb oldalról érkező szabadrúgását Orbán a hosszún középre fejelte, ahol érkezett Szalai, de csak egy leheletnyit tudott hozzáérni a labdához, ami így a kapufára, onnan pedig kifelé pattant.

A 80. percben aztán bekövetkezett, amire gondolni sem mertünk: Broja tolta meg a jobb oldalon a labdát, majd becselezte magát a 16-oson belülre és kissé éles helyzetből, az ötös sarka elől kilőtte a jobb alsót, 0-1 - akárcsak Elbasaniban, ezúttal is Broja lett a magyarok végzete.

Mert hogy ezt követően sem voltunk képesek gólt szerezni, a hátralévő időben magabiztosan megtartotta előnyét Albánia, így Magyarország 7 fordulót követően 10 ponttal a csoport 4. helyén áll, öt ponttal lemaradva a második albánok mögött, ami szinte kilátástalan helyzet a mi szemszögünkből a továbbjutást illetően - az egyetlen reményünk a Nemzetek Ligáján keresztüli kijutás maradt.

Három nap múlva folytatás a Wembleyben.

Vb-selejtező, I-csoport, 7. forduló

Magyarország–Albánia 0-1 (Broja 80.)

Magyarország: Gulácsi - Botka (Lang, 83.), Orbán, Szalai A. - Nego (Hahn, 83.), Nagy Á (Kleinheisler, 70.), Schäfer, Szoboszlai, Nagy Zs. - Sallai (Vécsei, 70.), Sallói (Schön, 59.).

Albánia: Berisha - Ismajli, Kumbulla, Djimsiti (Veseli, 29.) - Hysaj, Bare, Gjasula, Trashi (Balliu, 85.) - Uzuni (Broja, 66.), Cikalleshi (Manaj, 66.), Cekici (Bajrami, 46.).

Vb-selejtezők: A 94. percben fordítottak a skótok, a görögök is a hosszabbításban döntöttek - eredmények, videók
A 94. percben szerezték meg a győztes gólt a skótok, ami a magyarok vb-reményeit tekintve nem jó hír. A svédek könnyedén verték Koszovót, az ukránok Finnországban nyertek.
Dárdai Pál
A 26 éves szélső, Fabian Reese a napokban a csapat nevében látogatást tett Dárdai otthonában, a célja pedig az volt, hogy meggyőzze a magyar trénert a júniusban lejáró szerződésének meghosszabbításáról.
Magyarokat igazol?
Csepregi György
Három magyar játékos (ebből egy játszik itthon) van a belga élvonalba feljutó Beerschot magyar sportigazgatójának, Csepregi Györgynek a listáján. (Sportrádió)
Siófok
Vukmir távozott, megvan az utódja
Dragan Vukmir távozott a Siófok vezetőedzői posztjáról, utódja a legutóbb Ajkán dolgozó Jeney Gyula lett.