Fotó: twitter.com/ScotlandNT

Vb-selejtezők: A 94. percben fordítottak a skótok, a görögök is a hosszabbításban döntöttek - eredmények, videók

A 94. percben szerezték meg a győztes gólt a skótok, ami a magyarok vb-reményeit tekintve nem jó hír. A svédek könnyedén verték Koszovót, az ukránok Finnországban nyertek.
Nyikes Zoltán 2021. október 9., szombat 20:26
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. október 9., szombat 20:26

Az ukrán labdarúgó-válogatott öt döntetlen után először győzött, míg a svéd együttes otthon Koszovó ellen szerzett fontos három pontot szombaton a jövő évi katari világbajnokság európai selejtezősorozatában. A D csoportban az ukránok öt döntetlennel kezdtek, most viszont Finnországból térhetnek haza győzelemmel.

A B csoportban a svédek kötelező diadalt arattak a vendég koszovóiak felett, és így kapaszkodnak az éllovas spanyolok után, ráadásul a vesztett pontok tekintetében jobban állnak, mint a Nemzetek Ligája vasárnap esti döntőjére készülő spanyolok. Georgia változatlanul nyeretlen, a vendég görögök a 90. és a 95. percben találtak be, így nyertek 2-0-ra.

Az F csoportban a skót-izraeli meccs tétje a csoport második helye volt, és az, hogy ki tudja tartani a lépést az eddig százszázalékos dánokkal. A vendégek már az 5. percben vezetést szereztek, fél óra után azonban egyenlítettek a skótok, aztán két perc múlva ismét az izraelieknél volt az előny. Arról, hogy a csapatok így vonultak el pihenőre, Lyndon Dykes tehetett, mert kihagyta a szünet előtti ráadásban megítélt büntetőt. A hazaik csatára aztán az 57. percben jóvá tette hibáját. A skótok nagy mezőnyfölényben voltak, és ez a 94. percben érett újabb góllá, ezzel otthon tartották a fontos három pontot.

Mint ismert, a magyarok szempontjából azért nem jó hír a skótok győzelme, mert Marco Rossi csapata akkor selejtezhetne a 2022-es vb-re a Nemzetek Ligáján keresztül, ha Ausztria 2. lenne a vb-selejtező F-csoportjában, jelenleg viszont mindössze 7 pontot gyűjtött, ami csak a 4. helyre elég Dánia, Skócia és Izrael mögött.

Az A csoportban két eddig nyeretlen együttes csatájából a vendég írek kerültek ki jól Azerbajdzsánban.

Eredmények, európai vb-selejtezők, 7. játéknap:

A csoport:

Azerbajdzsán-Írország 0-3 (Robinson 7., 39., Ogbene 90.)

B csoport:

Georgia-Görögország 0-2 (Bakaszetasz 90., Pelkasz 95.)
Svédország-Koszovó 3-0 (Forsberg 29., Isak 62., Quaison 79.)

A svédek győzelme

D csoport:

Finnország-Ukrajna 1-2 (Pukki 29., ill. Jarmolenko 5., Jaremcsuk 34.)

Így győztek az ukránok

F csoport:

Skócia-Izrael 3-2 (McGinn 30., Dykes 57., McTominay 94., ill. Zahavi 5., Dabbur 32.)

Így nyertek a skótok

(MTI/csakfoci)

Varga Barnabás
Paunoch Péter elmondta, jelenleg arra lát nagyobb esélyt, hogy Varga Barnabás marad a Fradiban.
Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)