Szoboszlai harmadszor is bajnok lett, gól és gólpassz Svájcban és Ausztriában is – légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa és Ázsia pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2020. június 29., hétfő 14:14
Szerző: Csakfoci Admin 2020. június 29., hétfő 14:14

Németország

A német élvonal utolsó fordulójában a Leipzigben nem lépett pályára Gulácsi Péter és Willi Orbán sem. A lipcseiek 66 ponttal bronzérmesek lettek a Bundesligában, így a következő idényben a BL-csoportkörben indulhatnak.

A Freiburg magyar támadója, Sallai Roland végigjátszotta a Schalke ellen 4-0-ra megnyert találkozót.

Szalai Ádám (Mainz) nem kapott lehetőséget a Bayer Leverkusen elleni bajnokin, csapata a 13. helyen végzett a tabellán.

Anglia

Az angol másodosztályban (Championship) szereplő Bristol City hazai pályán 2-1-es vereséget szenvedett a Sheffield Wednesday ellen a 39. fordulóban. A hazaiaknál Nagy Ádám a 64. percben lépett pályára, csapata a pályára lépese után szépített, azonban a végén már nem tudott egyenlíteni

Lengyelország

A lengyel élvonalbeli Piast Gliwice magyarja, Vida Kristopher a kispadról figyelte végig a Legia Varsó elleni bajnokit.

Honfitársai közül Tamás Márk (Slask Wroclaw) szerződését meghosszabbították, majd a Lech Poznan ellen (2-2) végig a pályán volt.

Tajti Mátyás a múlt héthez hasonló ezúttal sem volt a Zaglebie Lubin keretében, amely 2-1-re nyert a Korona Kielce ellen a lengyel első osztály 32. fordulójában.

Ausztria

Az elmúlt időszakban angol és olasz sztárcsapatok mellett legutóbb a német élvonalbeli Hertha BSC-vel, majd a PSG-vel is összeboronált Szoboszlai Dominik a 39. percben volt eredményes, találatával akkor már 3-1-es vezetéshez jutott csapata a Rapid Wien elleni hétközi bajnokin. A 19 éves magyar válogatott középpályás később még három gólpasszal segítette együttesét, mielőtt a 69. percben lecserélte edzője, Jesse Marsch.

A nagyszerű formában lévő Szoboszlai Dominik a 62. percig volt a pályán csapata, a Red Bull Salzburg vasárnapi, Hartberg elleni bajnokiján, amelyet 3-0-ra nyertek meg, és ezzel ismét megvédték a címüket az osztrák Bundesligában. Szoboszlai gólpasszal járult hozzá a Salzburg 3-0-s sikeréhez, a 45. percben, szögletből készítette elő André Ramalho fejesgólját, amely a vezetést jelentette a házigazdának. A Red Bull ezzel és a – pontlevonással is sújtott – LASK hazai vereségével a hátralévő két meccstől függetlenül megnyerte az osztrák Bundesligát, és zsinórban hetedszer végzett a bajnokság élén. Szoboszlai harmadik alkalommal lett aranyérmes Ausztriában.

Az osztrák másodosztályú Liefering magyar utánpótlás-válogatott támadója, Bukta Csaba továbbra is jó formában játszik. A 18 éves szélső kezdőként 70 percet játszott, és csapata második találata előtt ő adta a gólpasszt Kjaergaardnak, a Liefering pedig 3-2-re nyert a Kapfenberg ellen a 25. fordulóban.

Az Austria Wien II-t erősítő Mester Csaba csak 19 percet játszott a Vorwarts Steyr ellen 4-1-re elveszített bajnokin.

Svájc

A svájci élvonalbeli Lugano magyarja, Kecskés Ákos végigjátszotta a Luzern ellen 2-0-ra megnyert hétközi bajnokit, és az ő fejesgóljával szerzett vezetést csapata a 80. percben. Holender Filip nem lépett pályára.

Vasárnap szintén végig a pályán volt Kecskés a Zürich ellen 1-0-ra elveszített találkozón. Holender ezúttal csereként, a 78. percben lépett pályára.

Görögország

A Panathinaikosz magyar válogatott középpályása, Nagy Dominik vádlisérüléssel bajlódik, ezért nem léphetett pályára az OFI Kréta elleni (0-0) bajnokin. Ugyanakkor a Legia Varsó hétfőn hivatalos felületein jelentette be, hogy Nagy a 2019/20-as idény végéig marad a görögöknél, ahol még három mérkőzés van hátra a bajnokságból, az utolsó fordulót július 8-án rendezik meg.

A Korhut Mihály fémjelezte Aris hazai pályán 2-0-ra kikapott a PAOK-tól a görög bajnokság 30. fordulójában. A magyar válogatott védő végigjátszotta a találkozót.

Horvátország

Kleinheiser László (NK Osijek) nem volt nevezve a Dinamo Zagren ellen gól nélküli döntetlennel végződő bajnokira. Az eszékiek jelenleg 53 ponttal az EL-selejtezőt érő 4. helyen állnak a tabellán.

Szlovákia

A DAC 3-0-ra kikapott Ruzomberok (Rózsahegy) ellen a Szlovák Kupa elődöntőjében. A dunaszerdahelyieknél Vida Máté 43 percig volt pályán, miután egy ártalmatlannak tűnő szituációban térdsérülést szenvedett, és legalább fél év kihagyás vár rá. Schäfer András kezdőként 55 percet játszott, míg Kalmár Zsolt végig a pályán volt.

Dél-Korea

Szarka Ákos (Suwon FC) nem volt a Csonnam Dragons elleni meccskeretben a koreai másodosztály 8. fordulójában.

Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.