Topligák: 20 másodpercen múlt a Leipzig magyar főszereplős sikere, Solskjaer kiütéssel menekült a győzelembe - eredmények, videók

A Premier League 10. fordulójának szombat esti mérkőzésén a kétmeccses ultimátumot kapó Ole Gunnar Solskjaer győzelemre vezette csapatát, miután a Manchester United 3-0-ra nyert a Tottenham vendégeként. A három magyar válogatott játékost is foglalkoztató RB Leipzig 1-1-et játszott a Frankfurt ellen. Gulácsi Péter és Willi Orbán végigjátszotta a meccset, Szoboszlai Dominik 83 percig volt a pályán.
Csakfoci Admin 2021. október 30., szombat 20:28
Szerző: Csakfoci Admin 2021. október 30., szombat 20:28

Bundesliga, 10. forduló

Eintracht Frankfurt-RB Leipzig 1-1 (Tuta 94., ill. Poulsen 35.)

A három magyarral, Gulácsi Péterrel, Willi Orbánnal és Szoboszlai Dominikkal felálló RB Leipzig 1-1-es döntetlent játszott szombaton idegenben az Eintracht Frankfurttal a német bajnokság tizedik fordulójában.

A lipcseiek a 35. percben Szoboszlai szöglete után, Orbán csúsztatását követően Yussuf Poulsen révén kerültek előnybe, és gyakorlatilag végig kontrollálták az összecsapást, számtalan lehetőséget puskáztak el, a hazaiak viszont húsz másodperccel a lefújás előtt, a 94. percben egy pontrúgást követően egyenlítettek.

Premier League, 10. forduló

Tottenham-Manchester United 0-3 (Ronaldo 39., Cavani 64., Rashford 87.)

A Manchester United jó játékkal, magabiztosan, 3-0-ra nyert a Tottenham Hotspur otthonában az angol bajnokság tizedik fordulójának szombati játéknapján.

Ole Gunnar Solskjaer együttese a múlt héten hazai pályán 5-0-ra kikapott a Liverpooltól, de most sikerült javítania, elsősorban Cristiano Ronaldo jóvoltából: az ötszörös aranylabdás portugál sztár ugyanis szép kapásgólt lőtt, emellett egy gólpasszt is kiosztott.

Serie A, 11. forduló

Atalanta-Lazio 2-2 (Zapata 46., De Roon 94., ill. Pedro 18., Immobile 74.)

Az Atalanta a 94. percben mentett pontot a Lazio ellen a Serie A 11. fordulójának szombati játéknapján. A két csapat legfőbb gólfelelősei betaláltak: a hazaiaknál Duván Zapata, a vendégeknél Ciro Immobile tette hozzá a maga gólját a 2-2-es döntetlenhez.

Utóbbi kilenc találatot jegyez eddig az idei szezonban, amivel vezeti a góllövőlistát. A fővárosi gárda sorozatban az ötödik idegenbeli mérkőzésén maradt nyeretlen, míg a bergamóiak egymást követő harmadik bajnokijukon sem tudtak saját közönségük előtt diadalmaskodni.

Verona-Juventus 2-1 (Simeone 11., 14., ill. McKennie 80.)

A Verona Giovanni Simeone duplájával 2-1-re legyőzte a vendég Juventust. A veronaiak már a 14. percben kétgólos előnyben voltak az argentin támadó góljainak köszönhetően, aki az Atlético Madridot irányító Diego Simeone fia.

Simeone múlt vasárnap mesternégyest szerzett a Lazio ellen, így már nyolc gólos a 2021/22-es idényben. A Juventus Weston McKennie révén szépíteni tudott a 80. percben, de az egyenlítés már nem sikerült, így sorozatban második vereségét szenvedte el a bajnokságban.

Torino-Sampdoria 3-0 (Praet 17., Singo 52., Belotti 93.) - kiállítva: Silva Ad. 67. (Sampdoria)

La Liga, 12. forduló

Sevilla-Osasuna 2-0 (Diego Carlos 40., Oscampos 60.)

A Sevilla 2-0-ra nyert otthon az Osasuna ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában, ezzel a harmadikról a második helyre lépett előre. A vendégcsapat az ezt megelőző öt bajnoki mérkőzésén nem kapott ki, így szombaton egy jó sorozata szakadt meg. A sevillaiak az első és második játékrészben is egy-egy alkalommal találtak be, győzelmükkel pedig tapadnak a Real Madrid, Real Sociedad kettősre.

Valencia-Villarreal 2-0 (Guillamon 43., Soler 77.)

A Valencia kétgólos győzelemmel otthon tartotta a három pontot a Villarreallal szemben. A Valencia hét nyeretlen mérkőzés után nyert újra a bajnokságban, míg a Villarreal folytatta negatív sorozatát: az utóbbi négy bajnokin csupán egyetlen pontot szerzett.

Barcelona-Alavés 1-1 (Depay 49., ill. Rioja 52.)

A Barcelona az Alavést fogadta a szombati utolsó mérkőzésen. Ronald Koeman a Rayo Vallecano elleni vereség után elbocsátották, így az átmenetileg kinevezett vezetőedző, Sergi Barjuán első ízben irányított a kispadról. A találkozó Barcelona-fölényt hozott, de ez egészen a 49. percig nem vezetett eredményre, akkor Memphis Depay egy gyönyörű tekeréssel helyezett a hosszúba.

A katalánoknak az örömködésre sem nagyon futotta, már mehettek is közepet kezdeni: gyönyörű összjáték után Luis Rioja gurított a kapust, Marc-André ter Stegent, is becsapva a hazai hálóba. Az összecsapás hátralévő részében hiába próbálkozott a gránátvörös-kék csapat, gólt nem sikerült szerezni, így az Alavés pontot rabolt a Camp Nouból. (MTI)

Premier League: Otthon égett nagyot a ManCity, kétgólos előnyről majdnem elbukott a Pool - eredmények, videók
A listavezető Chelsea az angol bajnokság tizedik fordulójának „győztese”, mivel magabiztosan nyert a Newcastle United otthonában, közvetlen riválisai - a Liverpool és a címvédő Manchester City - pedig nagy meglepetésre nem tudták begyűjteni a három pontot.