Fotó: MTI/Hegedüs Róbert

Tökéletes este: A magyar válogatott Sallai-bombával állt az Eb-selejtezőcsoport élére, Szerbia botlott - videó

2-0-ra győzte le Magyarország Litvánia válogatottját a két csapat keddi Európa-bajnoki selejteztőjén, a Puskás Arénában, és a szerbek bulgáriai döntetlenjét kihasználva átvette a vezetést csoportjában a három meccs után is veretlen Rossi-csapat.
Dudás Gábor 2023. június 20., kedd 22:37
Szerző: Dudás Gábor 2023. június 20., kedd 22:37

A kezdősípszótól kezdve átvette az irányítást a pályán a magyar válogatott, amely ezúttal az NB I gólkirályával, Varga Barnabással a kezdőben rohamozta a kaput.

Feltörni azonban nem volt egyszerű a vendégek kapuját, bár már a 8. percben sem járt messze ettől a nemzeti csapatunk, ám Gazdag távoli fejese elkerülte a bal sarkot. Egy perccel később. egy szöglet után Szalai Attila szép mozdulattal tűzte kapura a labdát, ám lövését kiütötte a léc alól Germonas.

A 12. percben folytatódott a helyzet-cunami, ekkor Sallai jobbról érkező centerezését Varga vágta egyből kapura, de célt tévesztett, majd nem sokkal később a már ferencvárosi csatár hat méterről durrantott megint a léc fölé.

Szoboszlai közben távoli kísérletekkel riogatta a litvánokat, de végül csak Varga kellett ahhoz, hogy vezetést szerezzünk. A 33. percben Szalai Attila bal oldali beadása eljutott valahogy a hosszún érkező támadó elé, a kezdőcsapatban debütáló csatár pedig a léc alá vágta közelről a labdát - ez volt az első találata a válogatottban (1-0).

Öt perccel később először veszélyeztetett a vendégcsapat, de Szalai nagyot mentett Jankauskas elől. A 41. percben Szoboszlai majdnem tökéletes szabadrúgásból döngette meg a felső lécet, a kipattanót pedig a meglepett Szalai a kapu fölé fejelte.

Teljesen megérdemelten, 18 kapuralövési kísérlet után vezettünk a szünetben.

Nagyjából ott folytatódott a mérkőzés, ahol az első félidő végén befejeződött, továbbra is nyomasztó mezőnyfölényben és labdabirtoklás mellett irányítottuk a meccset.

Az újabb komolyabb helyzetre viszont várnunk kellett, a 63. percben aztán Sallai fejelt az ötösről a kapu mellé. Ezt követően leült a meccs, olykor - megszakítva a megint nagyon hangulatos magyar éneklést és szurkolást - a szorványos füttyszó is megszólalt a Puskás Aréna lelátóján.  Pláne, amikor a felbátorodó litvánok egy perc alatt három szögletet is elvégeztek és volt egy blokkolt lövésük is.

A 83. percben azonban minden eldőlt: Sallai 28 méterről, irtóztató erővel lőtte ki a bal felsőt (2-0).

Innentől aztán megint jobbkedvű lett a magyar közönség és a csapat is megnyugodhatott. Ennek ellenére a végén Szoboszlai és Rossi sárgája okozott egy kis feszültséget, de elrontani nem tudta az örömünket.

A magyar válogatott 2-0-ra győzött a lelkes, de szerényebb képességű litvánok ellen, és azzal, hogy Szerbia meglepetésre épphogy döntetlent játszott Bulgáriában (a 97. percben mentettek pontot), a mieink az élre álltak - jobb gólkülönbséggel - az Eb-selejtező csoportban.

Folytatás szeptemberben, a Szerbia elleni csoportrangadón, Belgrádban.

Európa-bajnoki selejtezők, G-csoport, 4. forduló:

MAGYARORSZÁG - LITVÁNIA 2-0 (Varga B. 33., Sallai 83.)

Magyarország: Dibusz - Botka, Orbán, Szalai A. - Sallai (Baráth P., 88.), Nagy Á., Styles (Kleinheisler, 59.), Kerkez (Ferenczi, 79.) - Gazdag (Lang, 79.), Szoboszlai - Varga B. (Ádám, 60.)

Litvánia: Germonas - Lekiatas, Kazukolovas, L. Klimavicius, Tutyskinas (Beneta, 63.) - Uzela (Vorobjovas, 46.), Gineitis - E. Jankauskas, Sirgedas (Širvys, 46.), Sesplaukis (Kucys, 78.) - Paulauskas

A csoport másik meccsén:

Bulgária - Szerbia 1-1 (Despodov 47., ill. D. Lazovic 97.)

A G-csoport állása: 1. MAGYARORSZÁG 7 pont (5-0), 2. Szerbia 7 (5-1), 3. Montenegró 4., 4. Bulgária 2, 5. Litvánia 1

Rossi: "Ha fáradtak vagyunk júniusban, minek jussunk ki az Eb-re?" - kapitányi értékelés
Így értékelte a szövetségi kapitány, Marco Rossi a Litvánia elleni, 2-0-ra megnyert Európa-bajnoki selejtezőt.
Hertha
Dárdai Pál
Dárdai Pál bejelentette, hogy nem marad a következő szezontól a berliniek vezetőedzője.
A szombati bajnoki előtt a helyi műsorközlő és a hazai drukkerek elbúcsúztatták Szalai Attilát, biztosra vehető tehát, hogy a magyar védő az idény végén, kölcsönszerződése lejárta után távozik a Freiburgtól. (sportal.hu)