NB I: Három percen múlt, de nem tudott elmozdulni a kiesőhelyről a Diósgyőr

A sereghajtó Diósgyőr kétszer is vezetett, végül 2-2-t játszott a Mezőkövesddel.
Csakfoci Admin 2021. február 26., péntek 21:59
Szerző: Csakfoci Admin 2021. február 26., péntek 21:59

Besirovic már a 2. percben lövésre szánta el magát, ez némileg megadta a találkozó alaphangját. Noha sokáig nem záporoztak a helyzetek egyik oldalon sem, mégis a 15. perc legelején megszerezte a vezetést a hetek óta a kiesés ellen menekülő Diósgyőr. Hegedűs bal oldali szöglete után a télen szerződtetett Milovic hagyta faképnél Nesterovot, hat méterről a bal alsóba helyezett. Ez azt is jelentette, hogy a miskolciak horvát hátvédje első magyarországi gólját szerezte,

a Mezőkövesd pedig 384 perc után kapott gólt újra idegenben.

Pár percre múlva kétgólosra is nőhetett volna a hazaiak előnye, ám Grozav 20 méterről - alig valamivel a léc fölé lőtt. A 27. percben egyenlíteni tudott a Mezőkövesd, miután Cseri középre ívelése után Jurina fejelt Chriennek, a cseh légiós köszönte szépen és okosan Malenica kapujába helyezett. A félidő zárómomentumaként Marin lökte meg a vendégek egyenlítő találatának szerzőjét, Pintér Csaba játékvezető sípja néma maradt.

Fordulás után fél perc sem kellett ahhoz, hogy helyzetbe kerüljön a Mezőkövesd. Ekkor egy bedobás után Jurina játszott össze Cserivel, az akció végén a magyar válogatott támadó gyengécske lövését fogta a diósgyőriek kapusa. Válaszként Hegedűs 25 méteres próbálkozása könnyed zsákmány volt Szappanosnak. A folytatásban sokáig nem változott a játék képe, gyűrték egymást a felek, a cserék új szint vittek a játékba. Kiváltképp Drazic, aki a 72. percben addig-addig dekázgatott négy védő gyűrűjében, mígnem lövése Szappanosról szögletre pattant.

A kispadon Pintér Attila majd' felrobbant mérgében védői ügyetlenkedése láttán.

A hátralévő negyedórában mindkét csapat nagy elánnal támadott, két gólt is láthattunk. Előbb a 85. percben Nesterov kézzel ütötte el a labdát a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt Ivanovski értékesítette, majd három perc rá Farkas fejesével egalizált a Mezőkövesd, így 2-2-es döntetlennel ért véget az NB I 23. fordulójának péntek esti nyitómérkőzése.

Ami a tabellát illeti: Diósgyőr nem tudott elmozdulni az utolsó helyről, míg a Mezőkövesd nem tudott feljönni - átmenetileg - a negyedik helyre.

NB I, 23. forduló

DVTK-Mezőkövesd 2-2 (Milovic 15., Ivanovski 86. - 11-esből, ill. Chrien 28., Farkas 88.)

A meccs minden fontos pillanata percről percre itt!

DVTK: Malenica - Grgic, Milovic, Hegedűs (Zivulic 62.), Soldo, Marin (Pikk - a szünetben) - Suljic (Ivanovski 73.), Márkvárt, Max (Roshi - a szünetben), Grozav - Vanecek (Drazic - a szünetben)

Mezőkövesd: Szappanos - Farkas, Nesterov, Katanec, Vadnai - Karnitski, Chrien (Nagy D. 70.) - Besirovic (Vojtus 87.), Cseri, Vutov (Rui Pedro 58.) - Jurina

Interjú: "Frusztráló, hiába játszik valaki rosszul, nincs következménye" – a mellőzött Bobál Gergely klubváltása a lezárt reptereken is múlt
Közel három hónapja játszott utoljára tétmeccsen csapatában Bobál Gergely: a portugál élvonalbeli Nacional nyáron szerződtetett támadója a csakfoci.hu-nak elmondta, kicsit rosszul érintette, hogy edzője nem számol vele, nem kapott visszajelzést arról - ahogy senki más -, rosszul tenné a dolgát. Nem bánta meg a tavaly nyáron hozott döntését, az első "nehéz" évet a tanulásra szánja. Kétségkívül, lett volna lehetősége, más klubba menni, de mivel csak három hónapnyi kölcsönjátékról lett volna szó, így megharcol a helyéért, újabb gólokkal bizonyítaná azt, hogy a "jegelés" alatt nem felejtett el focizni. Interjú.