Fotó: nyiregyhazaspartacus.hu

NB II: Elhúzott a Nyíregyháza az élen, az ETO a fővárosban hagyta a pontokat - eredmények

A Nyíregyháza győzött, az ETO viszont kikapott az éllovasok közül az NB II első idei fordulójában, így a Szpari meglépett üldözőjétől. Két pályán csak a hosszabbítás döntött.
Csakfoci.hu 2024. február 4., vasárnap 16:10
Szerző: Csakfoci.hu 2024. február 4., vasárnap 16:10

Az NB II-ben az élen telelő Nyíregyháza a Tiszakécskét fogadta, míg a télen tovább erősítő ETO a BVSC vendége volt a Szőnyi úton. Előbbi vasárnapi fellépése sikerült jobban, hiszen Tímár Krisztián listavezető csapata két első félidei góllal győzött. A győriek viszont meglepetésre nagyot botlottak a fővárosban, a zuglóiak egy szép akció végén, Tóth Milán találatával döntötték el az összecsapást a szünet előtt nem sokkal.

A Szpari nyolcpontosra növelte előnyét az egy meccsel kevesebbet játszott ETO előtt, a kisalföldieknek pedig hátrafelé is kell majd figyelniük a hétfői Vasas-Szeged rangadón.

Eközben az Ajka megkezdte a menekülő hadjáratát a Budafok legyőzésével, ráadásul Schindler Szabolcs csapata annak is örülhetett, hogy a közvetlen riválisok közül a sereghajtó Mosonmagyaróvár és a már említett Tiszakécske is kikapott, a Siófok pedig "csak" egy pontot szerzett Pécsen, hiába fordított a baranyaiak otthonában - a Pécs ráadásul tíz emberrel fejezte be az összecsapást.

A mosonmagyaróváriak egy, a ráadásban született góllal veszítettek Kazincbarcikán, mint ahogy a Gyirmót is a végére hagyta a döntést a Soroksár ellen.

Merkantil Bank NB II, 19. forduló:

Nyíregyháza Spartacus – Tiszakécske 2-0 (Kovácsréti 33., Géresi 40.)

BVSC-Zugló – ETO FC Győr 1-0 (Tóth M. 37.)

Gyirmót – Soroksár 1-0 (Lányi 91.)

PMFC – Siófok 2-2 (Harsányi 22., Pejovics 88., ill. Kitl 29., Németh B. 33.) - piros lap: Hadaró (PMFC, 92.)

Ajka – Budafok 3-1 (Csizmadia 6., Nagy K. 7., Babos 94., ill. Vasvári 35.)

Kazincbarcika – Mosonmagyaróvár 1-0 (Kotula 94.)

NB I: Állva és a kiesőhelyen hagyta a Mezőkövesdet a Kecskemét - videó
A Diósgyőrből visszatérő Lukács Dániel duplájának is köszönhetően 3-0-ra győzött a Kecskemét Mezőkövesden, az OTP Bank Liga 18. fordulójának első vasárnapi meccsén, így ellépett a kiesőzónától, a borsodiak viszont maradtak az utolsó előtti helyen.