NB II: Holman duplájával verte a Honvéd az ősz meglepetéscsapatát - videó

Holman Dávid duplájával nyert a Honvéd a Kozármisleny otthonában.
Nyikes Zoltán 2024. február 3., szombat 15:56
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. február 3., szombat 15:56

Szombaton kezdetét vette az NB II tavaszi szezonja, az ősszel remeklő Kozármisleny az alulteljesítő és az átigazolásokból kizárt Budapest Honvédot látta vendégül.

A hazaiak kezdték aktívabban a meccset, Turi lövésénél Tujvelnek kellett nagyot védenie, de a 17. percben a másik oldalon is közbe kellett avatkoznia a kapusnak, Kerezsi ziccerét sikerült hárítania Lékainak. A 33. percben azonban már nem mozdult ki ilyen jól a mislenyi kapus, Lékai ugyanis buktatta a 16-oson belül Bobált, a megítélt büntetőt pedig Holman a kapu közepébe gurította.

A szünet után három percet kellett várni Aczél Zoltán csapatának egyenlítésére, ekkor Horváth első kísérletét még védte Tujvel, de a kipattanót már közelről a hálóba fejelte a hazai támadó. Már a 49. percben majdnem újra a Honvédnál volt az előny, ám Kerezsi ajtó-ablak ziccerénél Lékai óriásit védett. Ezt követően mezőnyfölényben játszott a Misleny, többet volt a labda a vendégek tizenhatosánál, a 74. percben például Turi bombáját kellett hatástalanítania Tujvelnek.

Gólt azonban mégis a Honvéd szerzett, a 79. percben egy kontrát követően Krajcsovics ziccerénél jól mozdult ki Lékai, de Holmanhoz pattant a labda, akinek a lövését a gólvonal előtt blokkolták, az ismétlés viszont úgy pattant meg Lékain, hogy a labda a bal felső sarokba hullott, 1-2. A 83. percben egy balról érkező szabadrúgás után a hosszún lőtt kapásból Kirchner, és nem is hiányzott sok a gólhoz.

A 92. percben pedig még közelebb volt az egyenlítéshez a Kozármisleny, Tóth Zoltán 24 méterről eleresztett bombája csattant a bal kapufán. Szerencséje volt a végén a Honvédnak, amely így mindhárom pontot elhozta Mislenyből.

NB II, 19. forduló

Kozármisleny-Budapest Honvéd 1-2 (Horváth P., 48., ill. Holman 33. - 11-esből, 79.)

Újpest: Küszöbön a tulajdonosváltás, hamarosan magyar kézbe kerülhet a csapat - részletek
Egy hazai nagyvállalat lehet, amely anyagi forrást biztosít az Újpest megvételére.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.