Fotó: kecskemetite.hu

NB I: Állva és a kiesőhelyen hagyta a Mezőkövesdet a Kecskemét - videó

A Diósgyőrből visszatérő Lukács Dániel duplájának is köszönhetően 3-0-ra győzött a Kecskemét Mezőkövesden, az OTP Bank Liga 18. fordulójának első vasárnapi meccsén, így ellépett a kiesőzónától, a borsodiak viszont maradtak az utolsó előtti helyen.
Dudás Gábor 2024. február 4., vasárnap 16:53
Szerző: Dudás Gábor 2024. február 4., vasárnap 16:53

A kiesőhelyen kezdő Mezőkövesd egyértelmű mezőnyfölénye jellemezte az első tíz percet, de mint kiderült, a KTE csak "altatott" és két kontrával tulajdonképpen el is döntötte a mérkőzést.

A 11. percben egy gyors Horváth-Banó-Szabó-Májer akció végén utóbbi lőtt, kísérletébe pedig a Diósgyőrből télen visszatért Lukács tette bele a lábát, így a labda a hálóban kötött ki (0-1).

Szűk három perccel később megint eredményesen zárult a vendégek ellentámadása: Zsótér bravúrosan, becsúszva tette ki a labdát jobbra, Májernek, aki remekül centerezett, Lukács pedig néhány lépésről a kapuba passzolt - a VAR-csapat vizsgálódott, de nem látott lest (0-2). Hidegzuhany a Kövesdnek.

A hazaiak a félidő közepén jutottak el a kapuig, de sem Drazic eséséből (a VAR nem látott 11-est), sem Vajda elvesztegetett lövőhelyzetéből nem született veszély.  Kuttor Attila cserélt is egyet az első félórában (Babunskit váltotta Szilágyi), de a szépítés helyett jött a harmadik kecskeméti találat. A 31. percben Horváth adott be egy szabadrúgást jobbról, Szabó Alex pedig öt méterről a kapuba fejelt - Piscitelli úgy kapott három gólt, hogy nem is kellett igazán játékba avatkoznia (0-3).

A 39. percben Lukács megint a kövesdi kapuba talált, de les miatt érvénytelen volt a találat. A szünet előtt a KTE is majdnem eljutott még két helyzetig, de előbb Katona, majd Vágó mentett nagyot. Így maradt a 0-3 a szünetre.

Kuttor igyekezett frissíteni csapatán, hogy valahogy megmentse még a meccset, érkezett többek között a svéd Hedlund és a szintén télen igazolt Bőle Lukács, illetve Cseri is a pályára. A skandináv légiós kis híján a kapuba is talált a 62. percben, de Vajda visszagurítása után kevéssel a jobb kapufa mellé lőtt.

A Mezőkövesd irányított a mezőnyben, a KTE viszont visszaállva és fegyelmezetten védekezve őrizte előnyét. Nem is változott már a hátralévő időben az eredmény, a Kecskemét magabiztos, 3-0-s győzelmet aratott, így megszakította rossz sorozatát a kövesdiek ellen, akik a két csapat utolsó három meccsét megnyerték. Most viszont pont nélkül maradtak, így nem tudtak elmozdulni az utolsó előtti, kiesést jelentő pozícióból.

OTP Bank Liga, 18. forduló:

Mezőkövesd – Kecskemét 0-3 (Lukács D. 11., 16., Szabó A. 31.)

Mezőkövesd: Piscitelli - Kállai, Gomis (Szolgai, 84.), Pillár, Vajda - Beriasvili, Samperio (Bőle, 46.), Cseke (Cseri, 46.) - Da. Babunski (Szilágyi, 29.), Drazic, Molnár G. (Hedlund, 46.)

KTE: Varga B. - Szabó A. (Szűcs, 46.), Belényesi, Katona L. - Májer (Nagy O., 79.), Vágó, Zsótér, Banó-Szabó (Meskhi, 65.), Zeke - Lukács (Pálinkás, 65.), Horváth K. (Szendrei, 65.)

17:30: Paks – Puskás Akadémia

NB II: Elhúzott a Nyíregyháza az élen, az ETO a fővárosban hagyta a pontokat - eredmények
A Nyíregyháza győzött, az ETO viszont kikapott az éllovasok közül az NB II első idei fordulójában, így a Szpari meglépett üldözőjétől. Két pályán csak a hosszabbítás döntött.
Carlos Auzqui
Argentin sajtóhírek szerint a San Lorenzo több mint egy év elteltével sem fizette ki Carlos Auzqui átigazolási díját a Fradinak.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)