NB I, A 31. forduló válogatottja
Dala (Fehérvár) - Alaxai (Nyíregyháza), Krpic (ETO), Szalai (FTC) - Soisalo (Puskás A.), Vitális (ETO), Levi (Puskás A.), Gyurkits (Paks), Nagy Zs. (Puskás A.) - Jurina (MTK), Joseph (FTC)
Edző: Szabó István (Nyíregyháza)
Dala Martin (Fehérvár): Bár csapata kikapott, ő remekelt a Vidi kapujában, egyedül tartotta meccsben csapatát, egészen a végéig. Bumbát több alkalommal is hatástalanította, a győri támadó remek tekerését, közeli lövését és ziccerét is megfogta, de Gavric és Bíró kísérleténél is magabiztos volt. Összesen hatszor kellett védenie, és mindannyiszor a 16-oson belülről próbálták bevenni a kapuját.
Alaxai Áron (Nyíregyháza): Az összes légi csatáját megnyerte, emellett többször is jól lépett fel a támadásokkal a jobb oldalon, a győztes gól előtt is remekül indult meg, aztán tökéletesen centerezett Eppelnek.
Miljan Krpic (ETO): Ő is hétről hétre kiemelkedően teljesít: nyolcszor is tisztázott a Fehérvár ellen, első NB I-es góljával pedig a három pontot is megszerezte csapatának.
Szalai Gábor (FTC): Az utóbbi időben már-már hozzászoktatja a Fradi-szurkolókat, hogy várják tőle a gólt. Nagyon fontos, egyenlítő találatot szerzett a fejesével, a harmadik Fradi-találatnál pedig csak óriási bravúrral tudták hárítani a fejesét, így végül assziszttal kellett beérnie, a kipattanót ugyanis Joseph a kapuba továbbította. Egy hónapon belül a harmadik góljának örülhetett.
Mikael Soisalo (Puskás Akadémia): Tarthatatlan volt a Loki ellen a jobb oldalon. Az első gólnál adott egy fél gólpasszt, majd később egy egészet is, amikor pazar megindulásával betört a 16-oson belülre és tökéletesen ívelt a középen érkező Nagy Zsolthoz. Volt jó szabadrúgása és még egy kiváló labdája Levinek is, de azt nem váltotta gólra a csapattárs.
Vitális Milán (ETO): Nagyon jót tett neki a téli hazatérés, tavasszal ő is szárnyal a Győrben. A pontrúgásai ezúttal is sok veszélyt rejtettek, volt egy jó szabadrúgása, valamint egy remek szöglete is, utóbbi gólpasszt is ért.
Jonathan Levi (Puskás Akadémia): Veszélyesek voltak a pontrúgásai, két góljával pedig sokat tett azért, hogy a felcsútiak magabiztosan nyerjék meg a DVSC elleni találkozót.
Gyurkits Gergő (Paks): Mindössze a második alkalommal kezdhetett a szezonban a 22 éves játékos, és alaposan meghálálta ezt. Egy kis szerencsével, de nagy gólt lőtt Dibusz Dénes kapujába. Emellett egy megnyert párharc után kiosztott egy szépségdíjas gólpasszt is Hinorának, ráadásul volt egy pazar szabadrúgása és átlövése is, mindkétszer nagy Dibusz-bravúr kellett ahhoz, hogy a Fradi ne kapjon újabb gólt.
Nagy Zsolt (Puskás Akadémia): Fáradhatatlanul remekel meccsről meccsre a rutinos játékos. Szerzett egy szép fejesgólt, emellett két parádés passzal is kiszolgálta Colley-t (utóbbinál szép labdaszerzést követően), de a társa mindkét nagy helyzetet kihagyta.
Marin Jurina (MTK): Ismét húzóembere volt az MTK-nak. Kiszorított helyzetből szerzett fejesgólt, de benne volt a kék-fehérek második találatában is, ő készítette vissza a támadás során a labdát. 20 méterről egy jó átlövéssel is próbálkozott, de akkor centikkel célt tévesztett.
Lenny Joseph (FTC): Bár csereként állt be, teljesítményével sokat tett azért, hogy nálunk az álomcsapat kezdőjébe is beférjen. Azt hozta, amit elvártak tőle: kétszer is jól helyezkedett, közelről szerzett két góljával pedig gyakorlatilag eldöntötte az aranyérem szempontjából rendkívül fontos, Paks elleni rangadót.
Cserék
Mohammed Abu Fani (FTC): Ő is rengeteget tett a Fradi győzelméért. Szögletből és egy klasszis módon középre tekert szabadrúgásból is gólpasszt adott, és a harmadik Fradi-találat előtt is ő varázsolta Szalai fejére a labdát, de azt a próbálkozást még védte a kapus, és végül Joseph szerzett gólt a sarokrúgás után.
Joel Fameyeh (Puskás Akadémia): Bár csak a 75. percben állt be, két Puskás-gólban is benne volt. A harmadik találatnál ő készítette vissza a labdát a felcsúti támadásnál, a negyedik gólnál pedig nemcsak megharcolt a játékszerért, de ügyesen is ugratta ki Mondovicsot. És lehetett volna még egy asszisztja, de Plsek kissé előrébb lévő helyezkedése miatt azt a gól(passz)t elvették.
Hinora Kristóf (Paks): Kiváló mozdulattal, kapásból lőtte a kapuba Gyurkits átívelt labdáját, ezzel emberhátrányban is egyenlített a Fradi ellen, igaz, végül nem ért pontot a találat.
Róbert Polievka (MTK): Higgadt csel és higgadt gól, amivel három pontot szerzett a kék-fehéreknek a Kecskemét ellen.
A forduló edzője: Szabó István
A Szpari, Vidi, ZTE hármas edzőváltásból egyértelműen a Nyíregyházáé sült el a legjobban. Csapatával öt meccsen tíz pontot szerzett, kétszer ráadásul közvetlen riválist vertek (Fehérvár, DVSC) és még a Fradi-pályán elszenvedett 7-0 sem törte meg együttesét.



