Fotó: kecskemetite.hu

NB I: Még tizenegyesből sem ment az Újpestnek, harmadik perces góllal nyert a Kecskemét - videók

Varga Bencének ma nem lehetett gólt lőni, a Kecskemét kapusa tizenegyest védett és csapata legjobbja volt.
Csakfoci.hu 2024. február 17., szombat 14:55
Szerző: Csakfoci.hu 2024. február 17., szombat 14:55

Az Újpest Mészöly Géza győztes debütálása - és fegyelmi eljárás indítását eredményező nyilatkozata - után látogatott a három veretlen meccs után Pakson vereséget szenvedő Kecskemét otthonába az NB I 21. fordulójának első szombati mérkőzésén. A fővárosi együttes a tizedik, a KTE a hetedik helyről várta a találkozót.

A hazai lila-fehéreknél a 19 éves - ősszel a harmadosztályú ESMTK-ban szerepelt - Helmich Pál, míg a vendégeknél az AIK-tól hétfőn érkezett 26 éves Aboubakar Keita debütált.

A kecskemétiek már a 3. percben megszerezték a vezetést: az Újpest saját térfele közepén bizonytalankodott és vesztett labdát, így Banó-Szabó emelt a megiramodó Lukács elé, aki a 16-oson belülről, higgadtan a bal alsóba helyezett (1-0).

Varga Bencének a 23. percben volt először dolga, ekkor egy szöglet utáni, lágyan hulló Mörschel-fejest kellett fognia, ezt könnyedén meg is tette.

A KTE is ritkán jutott el az ellenfél kapujáig, de amikor megtette, akkor nagyon veszélyes volt. A 30. percben Banó-Szabó pörgetett remekül Májer elé, aki Pauljevic mellett, a 16-os bal sarkánál visszavette a labdát a jobb lábára, majd egy szép tekeréssel a bal kapufát találta telibe.

A 35. percben Pauljevic rúgta fel Banó-Szabót a kecskeméti tizenhatos előtt: Karakó elsőre úgy láthatta, hogy nyújtott lábbal, talppal szabálytalankodott az újpesti labdarúgó, ezért azonnal kiállította őt, de a VAR kihívta a játékvezetőt, aki a videózás után módosította ítéletét, és jogosan csak sárgát adott.

A 44. percben Simon K. emelt a kapunak háttal álló Mörschelhez, ő pedig dekázgatott egy ideig, majd ollózó mozdulattal kapura húzta a labdát, de Varga simán fogta a középre tartó kísérletet.

A fordulás után nem sokkal máris egyenlíthetett volna az Újpest, amikor egy jobbról érkező beadás Zeke kezén pattant meg a 16-oson belül, amiért 11-est ítélt Karakó, a büntetőt Mörschel középre rúgta, Varga azonban otthagyta a lábát és védeni tudott, sőt még szerencséje is volt, hiszen a felső lécről kifelé pattant a játékszer.

Az 57. percben ismét a hazai kapus volt a főszereplő, ezúttal Doka kísérletét védte bravúrral. A 75. percben Csoboth ívelt át a túloldalra balról, majd Ljujic fejelt Saseréhez, aki három méterről, hatalmas helyzetben fejelhetett, de pont a kapus kezei közé sikerült neki, így ez is kimaradt. Két perccel később Vágó lábát találták el a 16-oson belül, de Karakó és a VAR-szoba is úgy döntött, hogy ezért nem jár tizenegyes.

A 81. percben Lukács került ziccerbe, Banai azonban jól mozdult ki és védeni tudott - igaz, ha gól, valószínűleg akkor sem adják meg, mert lesen volt a KTE támadója. A hajrában is ment előre az Újpest a döntetlenért, de újabb lehetőséget már nem tudott kialakítani, így otthon tartotta a három pontot a Kecskemét.

NB I, 21. forduló

Kecskemét-Újpest 1-0 (Lukács 3.)

Kecskemét: Varga - Szabó A., Belényesi, Katona - Májer (Iyinbor, 87.), Vágó, Helmich (Derekas, 64.), Zeke - Lukács, Szűcs K., Banó-Szabó (Pálinkás, 71.).

Újpest: Banai - Pauljevic, Kobouri, Antzoulas (Doka, 46.), Fehér - Simon K. (Ambrose, 46.), Radosevic (Ljujic, 61.), Aboubakar, Mörschel (Sasere, 46.) - Ganea (Tajti, 72.), Csoboth.

Diósgyőr: Még pályára sem lépett, máris távozhat a januárban igazolt védő - sajtóhír
Sajtóhírek szerint a szlovák bajnokságban szereplő Kassa kölcsönvenné a Diósgyőr védőjét, Ondrej Bacót.
Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)