Fotó: twitter.com/KecskemetiTE

NB I: Két védelmi hiba után az ex-debreceni szélső szédületes gólja döntött a forduló rangadóján - videó

A Kecskemét elhozta a 3 pontot Debrecenből.
Póczik Dávid 2023. március 18., szombat 17:37
Szerző: Póczik Dávid 2023. március 18., szombat 17:37

Két dobogós csapat, a Loki és a KTE találkozott a szombati játéknap második meccsén.

A második percben máris helyzettel jelentkezett a KTE: Hadaró éles szögből tüzelt az oldalhálóba. Pár perccel később Babunski fejesét védte Varga.

A 11. percben egy jobb oldali debreceni szöglet után Dreskovic 6 méterről fejelt, ám Varga kivédte a jobb sarokba tartó labdát. A 25. percben aztán Kyziridis 16-ról próbálkozott, a labda nem sokkal ment el a léc felett.

A félidő hajrájában még Szuhodovszki lőtt egy védő szorításában 18 méterről, kísérlete kevéssel ment mellé.

A fordulást követően Szuhodovszki vette célba a jobb alsót, Milosevic viszont szépen hárított. Nem sokkal később Loncar tekert jobbal 24 méterről, lövése kifelé pattant a bal kapufáról.

A 61. percben egy balról betett labda elcsúszott Vágó lába alatt, Loncar lecsapott a lecsorgóra, és jobbal, közelről kilőtte a bal felsőt, 1-0. Azonban nem tartott sokáig a Loki előnye: Májer lecsúszott lövése Deslandes combjáról pont a debreceni kapuba pattant, 1-1.

A 80. percben az ex-debreceni Horváth Krisztofer 16-ról, balról szédületesen nagy gólt akasztott a bal felsőbe, egy remek tekerés után, 1-2.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

M4 Sport (@m4sportofficial) által megosztott bejegyzés

A KTE győzött Debrecenben a forduló rangadóján, így növelte előnyét a tabella második helyén.

NB I, 24. forduló

Debreceni VSC-Kecskeméti TE 1-2 (Loncar 61., ill. Deslandes 67. - öngól, Horváth K. 80.)

DVSC: Milosevic - Manrique, Dreskovic, Deslandes, Ferenczi - Varga K. (Bódi 68.), Loncar, Dzsudzsák, Szécsi (Varga J. 85.) - Babunski (Mance 47.), Kyziridis (Sós 68.)

(cserék: Kovács P., Aydin, Bárány, Bévárdi, Bódi, Mance, Neofytidis, Ojediran, Romanchuk, Sós, Varga J.)

KTE: Varga Á. - Belényesi, Vágó, Szalai G. - Nagy K., Meskhi (Katona B. 65.), Szuhodovszki, Nikitscher, Hadaró (Szabó A. 87.) - Májer (Katona B. 84.), Banó-Szabó (Horváth K. 65.)

(cserék: Kersák, Gréczi, Horváth K., Katona B., Katona M., Rjasko, Szabó A.)