Fotó: ujpestfc.hu

NB I-es edzőmeccsek: Az Újpest, a ZTE és a Kecskemét is nyert, a Honvéd Horvátországban ikszelt - eredmények

A Kecskemét, az Újpest és a ZTE győzelemmel, a Honvéd döntetlennel zárta a pénteki felkészülési mérkőzését, igaz, a kispestiek ma még egyszer pályára lépnek.
Csakfoci.hu 2023. január 13., péntek 15:45
Szerző: Csakfoci.hu 2023. január 13., péntek 15:45

Kecskemét - Teplice

Az NB I-ben dobogós KTE izgalmas és fordulatos találkozón verte cseh élvonalbeli ellenfelét. A lila-fehérek a Torinóból kiszemelt és várhatóan kölcsönben érkező Horváth Krisztofer góljával szereztek vezetést a 20. percben, majd tíz perccel később Tóth Barna is betalált Horváth passzából, 11 méterről. Az első félidő még egy nagy Varga-védést és egy kihagyott cseh 11-est is hozott.

A fordulás után nem sokkal szépített a Teplice egy kipattanót értékesítve, de egyenlíteni nem tudott a rivális. A 84. percben Katona Bálint eldöntötte a találkozót 17 méteres bombájával, a csehek már csak szépíteni tudtak egy közeli fejessel, igaz, nem sokkal korábban volt egy kapufájuk is. Szabó István csapata végül 3-2-re győzött a törökországi edzőtábor utolsó meccsén.

Felkészülési mérkőzés:

KTE - FK Teplice 3-2 (Horváth K. 20., Tóth B. 30., Katona B. 84.)

Kecskemét: Varga B. – Nagy K., Szabó A., Belényesi, Pejovics, Grünvald – Vágó, Szuhodovszki, Banó-Szabó – Horváth K., Tóth B.

Cserék: Kersák (k), Varga Á. (k), Buna, Polyák, Meszhi, Hadaró, Katona B., Nikitscher, Bodor

Újpest - Spartak Subotica

A budapesti lilák a félidőben még vesztésre álltak Törökországban, a szerb Szuperligában szereplő Spartak Subotica ellen, de a második félidőben fordítottak. Az ősszel igazolt 20 éves német középpályás, Luis Jakobi duplájával, valamint Nemanja Antonov góljával, illetve 3-1-es győzelemmel zárult így az edzőtábor Milos Kruscic csapata számára.

Újpest - Spartak Subotica 3-1 (Jakobi 2, Antonov, ill. Sreckovic)

Rijeka - Bp. Honvéd

A horvátországi edzőtáborban készülő Honvéd pénteken két találkozót játszik a HNK Rijeka vendégeként, az első, 13 órakor kezdődő összecsapás 1-1-s döntetlennel zárult. Kerezsi helyzete vezette fel a történéseket, majd az 5. percben már vezetést is szereztek a kispestiek, Doka indítása után a 18 éves Krajcsovics Ábel 12 méterről, a kifutó kapus mellett emelt a kapu jobb oldalába.

Bő tíz perccel később egyenlíthetett volna a Rijeka, de a Tujvel Simiccsel szemben elkövetett szabálytalanságáért megítélt büntetőt Djuricin nem tudta a kapuba juttatni, a jobb alsó sarok felé tartó lövését Tujvel bravúrral hárította. 1-0-s magyar vezetéssel ért véget az egészen mozgalmas első játékrész.

A szünet után fokozta a nyomást a horvát gárda, de sokáig csak kimaradt helyzetekig jutott. A 70. percben azonban már jött az egyenlítő gól: Gajzler a léc segítségével talált a kapuba. Így alakult ki az 1-1-s végeredmény.

Rijeka - Bp. Honvéd 1-1 (Gajzler 70., ill. Krajcsovics 5.)

Honvéd: Tujvel (Dúzs, a szünetben) – Szabó A., Klemenz, Török K. (Tamás K., a szünetben) – Doka, Mitrovic, Átrok, Benczenleitner (Kocsis G., 79.) – Krajcsovics, Kerezsi, Domingues (Menyhárt, 68.)

ZTE - Gyirmót

A ZTE idei második felkészülési találkozóján az NB II-es Gyirmóttal találkozott Zalaegerszegen, és gólgazdag összecsapáson aratott 4-2-s győzelmet, úgy, hogy már 4-0-ra is vezetett.

Az első zalai gólra a 16. percig kellett várni, ekkor Manzinga a 16-osról talált be, majd nem sokkal később egy remek Szendrei-szabadrúgás alakította 2-0-ra az eredményt.

Szendrei a második félidő közepe felé közeledve akcióból is betalált (Szalay volt az előkészítő), majd a 77. percben a fiatal Papp Csongor szerzett szépségdíjas találatot, 18 méterről lőtt a jobb sarokba.

A gyirmótiaknak azért a végén a szépítés összejött Pethő góljával, illetve Berki 11-esével.

ZTE - Gyirmót 4-2  (Menzinga 16., Szendrei 24., 62., Papp Cs. 77., ill. Pethő 81., Berki 87. - 11-esből)

ZTE, I. félidő: Demjén - Huszti, Mocsi, Csóka, Bedi - Sankovic, Szendrei - Manzinga, Szalay, Gergényi (Meshack, 10.)- Ikoba

ZTE, II. félidő: Demjén (Gyurján, 60.)- Huszti, Mocsi, Csóka, Bedi - Sankovic, Szendrei - Klausz, Szalay, Meshack - Németh D.