Fotó: paksifc.hu

NB I: Brutális fejbe rúgás utáni kiállítás, 97. percben visszavont 11-es, emberhátrányban is nyert a Vidi a gödörben lévő Paks ellen - videók

Eseménydús meccsen győzte le idegenben a Vidi a Paksot, így a fehérváriak egy pontra megközelítették a második helyen álló tolnaiakat.
Nyikes Zoltán 2024. április 13., szombat 21:29
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. április 13., szombat 21:29

Rangadóval zárult az NB I 28. fordulójának szombati játéknapja, a második Paksi FC a közvetlenül mögötte álló Fehérvár FC-t fogadta - a két együttes között négy pont a különbség, így a Vidi egy győzelemmel nagyon közel kerülhetett volna a tolnaiakhoz, akik pedig három pont esetén nagy lépést tehettek volna az ezüstérem megszerzése felé.

A Paks kezdte kezdeményezőbben a találkozót, már a második percben bravúrt kellett bemutatnia Tóth Balázsnak, amikor Silye balról érkező beadása után Könyves és Windecker zavarta egymást jó helyzetben, majd előbbi játékos elé csorgott a labda és közeli lövését védte a Vidi kapusa. Nem sokkal később a jobb oldalról Vas találta meg Könyvest egy beadással, a paksi támadó viszont négy méterről, egy védővel a nyakán mellé fejelt. A 20. percben Mezei 18 méterről megcélozta a bal alsót, Tóth újabb bravúrt mutatott be.

Húsz perc után bekapcsolódott a meccsbe a Vidi is, és akár az első helyzetéből megszerezhette volna a vezetést, ekkor Karamoko ugorhatott ki ziccerben, majd a 16-oson belülre érve lövése a felső lécről kifelé vágódott. Három minutummal később, a második nagy ziccerét már berúgta a Vidi légiósa, ezúttal Christensentől kapott labdát Karamoko két paksi védő, Kinyik és Szélpál között, majd 14 méterről a bal sarokba helyezett, 0-1.

A gól megfogta a Paksot, ezt követően elmaradtak a hazai helyzetek egy jó ideig. A 30. percben Schön a balról húzott befelé a 16-oson belülre, majd egy csel után célba vette a hosszú, bal felső sarkot, de kicsit túlméretezte.

A fordulás után egy perccel azonnal emberhátrányba került a Fehérvár: Kinyik elfejelte Csongvai elöl a labdát, a Vidi védője lemaradt és fejen rúgta ellenfelét, amiért először sárgát kapott, majd miután Bogár ránézett a paksi védő fejére, megváltoztatta az ítéletét és pirosat mutatott fel.

Hiába azonban az emberhátrány, sikerült megdupláznia előnyét a Vidinek: az 54. percben Schön ugratta ki remekül Karamokót, aki ziccerben eltolta Szappanos mellett a labdát és az ötös bal sarkáról a léc alá helyezett, 0-2.

A második gól pedig még magabiztosabbá tette a vendégeket, a paksiak támadójátéka pedig ezúttal nem volt olyan kreatív és hatékony, mint ahogyan azt korábban megszokhattuk tőlük, de a semmiből így is sikerült találniuk egy gólt a hajrában. A 84. percben Balogh unta meg, hogy sem beadásokkal, sem pedig kis passzokkal nem tud csapata helyzetet kialakítani, így 27 méterről gondolt egyet és nagy gólt lőtt a bal alsóba, 1-2.

Ettől vérszemet kapott a Paks és elkezdett nyomni az egyenlítésért, a 90. percben ismét egy Tóth-bravúrra volt szükség Kovács közeli lövésénél.

A 8 perces hosszabbítást is végig támadta a tolnai csapat, és nem is maradt el a dráma, a 97. percben ugyanis 11-est ítélt a játékvezető a hazaiak számára, miután Schön kezére pattant a labda, de úgy, hogy Kovács közben nagyot lökött a Vidi-játékoson, így az asszisztenssel és a VAR-ral konzultálva a bíró úgy döntött, hogy kifelé jöhet szabadrúgás.

A 100. és a 101. percben még egy- egy szögletet is elvégezhetett a Paks, Szappanos is feljött 16-oson belülre, de társa fejese nem talált kaput.

A Vidi végül mindhárom pontot elvitte Paksról, amelyhez így egy pontra közelített a tabellán, Bognár György csapata pedig már így öt bajnoki óta nyeretlen.

NB I, 28. forduló

Paksi FC–Fehérvár FC 1-2 (Balogh 84., ill. Karamoko 23., 54.)
Kiállítva: Csongvai (46.)

Paks: Szappanos – Szélpál (Kovács, 32.), Kinyik, Szabó J. - Vas (Lenzsér, 76.), Papp, Windecker, Mezei (Balogh B., 60.), Silye (Haraszti, 60.) – Könyves, Szabó B. (Böde, 46.).

Vidi: Tóth B. - Fiola, Serafimov, Gergényi – Bese, Csongvai, Christensen (Katona, 71.), Sigér (Tóth T., 92.), Schön – Stefanelli (Spandler, 53.), Karamoko (Gradisar, 71.).

Kleinheisler László
A Jutarnji List horvát lap szerint a 49-szeres magyar válogatott játékos megtartására nincs opciója a Hajduknak, és Kleinheisler egyébként sem váltotta meg a világot.
ZTE FC
A vezetőség úgy döntött, hogy aktiválja az Oleksandr Safronov kontraktusában lévő plusz egyéves opciót, ami a mai nap folyamán meg is történt, így a következő szezonban is a ZTE-nél folytatja a 24 éves védő.
KTE
Szűcs Kornél
A lila-fehér klub hosszú távra megállapodott 22 éves alapemberével, Szűcs Kornéllal.