Fotó: fradi.hu

NB I: A ZTE már majdnem elhitte, hogy legyőzheti a Fradit - Varga triplával, a bajnok hat góllal válaszolt

Hiába vezetett már 2-0-ra is a Zalaegerszeg a címvédő Ferencváros ellen, a zöld-fehérek Varga Barnabás újabb mesterhármasának is köszönhetően fordítottak és 6-2-re győztek végül a ZTE Arénában, az OTP Bank Liga 6. fordulójában.
Dudás Gábor 2023. szeptember 3., vasárnap 19:13
Szerző: Dudás Gábor 2023. szeptember 3., vasárnap 19:13

A ZTE-nél nem a legjobb előjelekkel készültek a találkozóra, mivel a héten egy elég feszült hangulatú és utóéletű szurkolói ankétra is sor került. Erre reflektálva a hazai tábor egy "A ZTE mi vagyunk" molinóval üzentek a vezetőségnek. A másik oldalon, a Ferencvárosnál a Konferencia Liga-csoportkörbe jutás és sorsolás mellett Máté Csaba lehetséges jövője szolgáltatott témát.

De előjelek ide vagy oda, a zalaiak szinte álomszerűen kezdték a találkozót! A 4. percben a frissen igazolt horvát csatár, Mancé lepte meg jó 20 méterről Dibuszt (1-0), majd a 19. percben Bedi mintaszerű jobb oldali beadását Mim remek mozdulattal fejelte a kapu jobb felsó sarkába (2-0).

Ekkor a bajnokcsapat játéka kissé esetlegesnek és elég reménytelennek tűnt, de a ZTE védelme is tett róla, hogy feltámadhassanak a vendégek. Előbb, a 26. percben Csóka hozott össze egy felesleges 11-est (a tunéziai Ben Romdant akasztva), a büntetőt pedig Varga Barnabás magabiztosan értékesítette (2-1). Tegyük hozzá, hogy ekkor akár már 3-0 is lehetett volna az eredmény, hiszen nem sokkal korábban Mancé megpattanó löketét Dibusz hatalmas bravúrral hárította.

Így azonban 2-1 lett az állás, sőt, a 37. percben már ki is egyenlített az FTC! Varga Barnabás második 11-es gólját ezúttal Bedi rossz ütemű belépője okozta (a VAR is jelzett), a szenvedő fél pedig a vészcsereként (Tokmac sérülése miatt) beállt Zachariassen volt (2-2).

És ezzel még nem volt vége: a 38. percben Traoré szenzációs mozdulattal emelte át a kapujából kilépő Senkót, már a Fradinak vezetést szerezve (2-3). Az első félidő (hétperces) ráadásában Zachariassent puskázott el egy remek lehetőséget.

A szünetben mindkét edző cserélt (Boér Gábor kettőt is), és a ZTE akár egyenlíthetett is volna gyorsan, de Safronov lövésénél Dibusz megint szépen védett.

Erre persze megint érkezett az újabb Fradi-gól, az 51. percben Ben Romdan lefejelt labdáját Varga Barnabás pofozta közvetlen közelről a hálóba, így a Paks után a ZTE elleni mesterhármasig jutott a magyar válogatott csatár (2-4)!

Itt nagyjából el is dőlt a meccs, amely azonban még tartogatott két vendéggólt. A 84. percben Lesjak is összehozott egy büntetőt, Vargával szemben, aki triplája után Traorénak adta a lehetőséget a 11-esnél, a mali válogatott pedig nem hibázott (2-5). A végén pedig a remek cserének bizonyult Zachariassen is betalált egy szöglet után, kialakítva a 2-6-os végeredményt Zalaegerszegen.

A végén zúgott a "Játszik a Fradi!" és a "Máté Csaba!" rigmus is a vendégtábortól, az FTC egy héten belül másodszor szerzett hat gólt az NB I-ben.

OTP Bank Liga, 6. forduló:

ZTE - Ferencváros 2-6 (Mancé 4., Mim 19., ill. Varga B. 27., 37., 51. - az első kettőt 11-esből, Traoré 38., 85. - a másodikat 11-esből, Zachariassen 89.)

ZTE: Senkó - Huszti (Lesjak, 80.), Csóka, Szafronov, Medgyes (Szalay, a szünetben) - Szendrei, Sankovic (Sajbán, 56.) - Bedi, Spoljaric (Croizet, 56.), Mim (Gergényi, a szünetben) - Mance

FTC: Dibusz - Makreckis, Cissé (Abena, a szünetben), Mmaee, Ramírez - Esiti (Baráth, 86.), Abu Fani (Sigér, 78.) - Traoré, Nguen (Zachariassen, 10.), Ben Romdan (Marquinhos, 78.) - Varga B.

Mezőkövesd - Puskás Akadémia 1-3

19:30: DVSC - Kecskemét

A török sajtó szerint a Galatasaray szívesen látná soraiban Szalai Attilát.
Varga Roland
53 mérkőzés után távozik a Sepsi OSK-tól Varga Roland.
Négy távozó
Az Újpest elleni mérkőzést megelőzően négy játékosától elbúcsúzott a Ferencváros, Kubatov Gábor mindannyiukat személyre szóló ajándékkal lepte meg.