Fotó: facebook.com/mezokovesdzsory

NB I: 1-0 után, 13 perc alatt összeomlott a sereghajtó Mezőkövesd

Továbbra is nyeretlen a Mezőkövesd az OTP Bank Ligában: a 6. forduló első vasárnapi meccsén a Puskás Akadémia hátrányból fordítva győzött idegenben 3-1-re.
Csakfoci.hu 2023. szeptember 3., vasárnap 16:07
Szerző: Csakfoci.hu 2023. szeptember 3., vasárnap 16:07

Az első lehetőség a Puskásé volt: Colley 15 méteres lövése lelassult egy védőn, így Piscitelli könnyedén fogta. Három perccel később  két védő kütt lépett ki Colley, majd 14 méterről fölé lőtt. A 13. percben Molnár adott kiváló labdát Drazicnak, aki átvette, majd 7 méterről a kapus felett a hálóba helyezett (1-0).

A bekapott gól ellenére is támadásban maradtak a vendégek. A 18. percben Komáromi beadása után Plsek lőtt, Beriashviliről azonban szögletre vágódott a labda. Nem sokkal később a cseh középpályás 20 méterről tüzelt fölé.

A hosszabbításban Drazic majdnem növelte a kövesdiek előnyét, éles szögből leadott kemény löketét bravúrral védte Markek.

A Puskás kettőt is cserélt a szünetben, de a félidő közepéig jól tartotta magát a Mezőkövesd, sőt, Drazicnak akár komoly helyzete is lehetett volna a 2-0-hoz, de a csatár ezúttal túl körülményes volt.

A 73. percben azonban jött az egyenlítés a mezőnyfölényben futballozó felcsútiaktól, pontosabban "besegítettek" a hazaiak is: a nemrég igazolt volt Honvéd-játékos, Gomis egy szöglet után talált a saját kapujába (1-1).

Innentől pedig gyorsan összeomlott a vendéglátók addig szervezett játéka. Négy perccel később a napokban érkezett és a padról beszállt finn válogatott, Soisalo már a Puskást juttatta előnyhöz egy 10 méteres lövéssel, élete első NB I-es meccsén (1-2), majd a hajrában, Piscitelli kapus, illetve a védelem hibája után a szintén csereként játszó Gruber eldöntötte az ekkor már zuhogó esőben zajló mérkőzést (1-3).

Így a Mezőkövesd egyetlen nyeretlen csapatként továbbra is utolsó az NB I-ben, a felcsútiak viszont felléptek a második helyre és csak rosszabb gólkülönbséggel szorulnak a jelenleg éllovas MTK mögé.

OTP Bank Liga, 6. forduló:

Mezőkövesd - Puskás Akadémia 1-3 (Drazic 13., ill. Gomis 73. - öngól, Soisalo 77., Gruber 86.)

Mezőkövesd: Piscitelli - Kállai, Beriasvili, Zahary, Filip (Nahirnij, 88.) - Gomis (Da. Babunski, 76.), Lukic, Illés (Cseke, 72.) - Molnár G. (Cseri, 72.), Drazic, Szalai J.

Puskás Akadémia: Markek - Szolnoki, Golla, Stronati, Brandon - Batik (Soisalo, a szünetben), Favorov (Corbu, a szünetben) - Levi (Ominger, 85.), Plsek, Komáromi (Gruber, 65.) - Colley

17:15: ZTE - Ferencváros

19:30: DVSC - Kecskemét

NB I: MK-döntős edzőt neveztek ki Kisvárdán - hivatalos
Honlapunk úgy tudja, hogy eldőlt, ki lesz a Kisvárda következő vezetőedzője.
Honvéd
Visszavonulás
Bejelentette visszavonulását a Honvéd 38 esztendős védője, Ivan Lovric.
Gera Dániel szerződését meghosszabbította az NB I-es Diósgyőr.
Novothny Soma
A Ruch Chorzow kiesése azt jelenti, hogy nem érvényesítik a Novothny Soma szerződésében szereplő plusz egyéves hosszabbítási opciót, így a támadó nyáron csapatot válthat.