Fotó: MTI/Kovács Tamás

A Fradi otthon is átgázolt EKL-ellenfelén és sorozatban ötödször csoportkörös Európában - videók

A visszavágót is simán nyerte a Fradi a Zalgiris ellen, így bejutott az EKL-csoportkörbe.
Nyikes Zoltán 2023. augusztus 31., csütörtök 21:53
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. augusztus 31., csütörtök 21:53

A Ferencváros csütörtökön a 4-0-s odavágó után fogadta a litván Zalgiris Vilniust az Európa Konferencia Liga-selejtezők playoff-körének visszavágóján. Máté Csaba az első meccshez képest egy helyen változtatott, Ibrahim Cissé helyett ezúttal Myenty Abena kezdett a védelem közepén.

1. félidő

Remekül kezdődött a találkozó a Fradi szempontjából, a 4. percben Varga Barnabás a saját térfeléről indította a jobbszélen beinduló Traorét, aki kihasználva sebességét mindenkit lefutott és ziccerig vezette a labdát, majd 11 méterről a kapus bal keze mellett a hálóba helyezett, 1-0.

Ha egy szemernyi esélyt is láttak a litvánok a találkozó előtt a továbbjutásra, vélhetően ez is elillant, legalább is ez volt észlelhető a vendégek testbeszédét látván. A továbbiakban is az NB I-es bajnoki címvédő maradt támadásban, a 25. percben Marquinhos kavargatott a 16-oson belül, a jobboldalon, majd visszatette a labdát lövésre Traorénak, aki tüzelt is, de a megpattanó labda a jobb alsó mellett ment el.

A 41. percben tovább növelte előnyét a Fradi: Hnid csúszott rá Zachariassen lábára lövés közben a 16-oson belül, így a játékvezető 11-est ítélt, a büntetőt Varga Barnabás középre, a léc alá helyezte, 2-0.

2. félidő

A második játékrész egy litván helyzettel indult, amikor is egy perc sem telt el és Oyewusi tört be a 16-oson belülre, majd az élesen középre lőtt labdája mindenki előtt elment a kapu előtt. Két percre rá már három volt közte: az ellenfél térfelén szerzett labdát a Fradi, Tokmac passzolt Pesichez, aki remekül ugratta ki a ziccerben kilépő Adama Traorét, a szélső pedig hét méterről a jobb alsóba helyezett, 3-0.

A 60. percig további két alkalommal is betalált a Fradi, ám mindkettőt érvénytelenítette a VAR és az asszisztens, előbb Pesic, majd Adama Traoré gólját annulálták.

A 73. percben hosszú idő után Dibusznak is akadt dolga, Novikovas erős löketét kellett kitolnia a jobb felső sarokból. A hajrában is nagy erőket mozgósított a Fradi negyedik gól megszerzéséért, a 85. percben Ramírez bombázott fölé 14 méterről, majd Ben Romdhane ziccerét védte lábbal Duka.

Újabb gól már nem esett, így végül összesítésben 7-0-val jutott tovább a Fradi és ezzel kvalifikálta magát az EKL-csoportkörbe, sorozatban pedig ötödször szerepel valamelyik európai kupasorozat főtábláján.

Európa Konferencia Liga, playoff, 2. mérkőzés

Ferencváros-Zalgiris (litván) 3-0 (Traoré 4., 48., Varga B. 41. - 11-esből)

FTC: Dibusz - Makreckis, Mmaee, Abena, Civic (Ramirez, 73.) - Sigér, Abu Fani (Ben Romdhane, 65.) - Marquinhos (Tokmac, 46.), Zachariassen, Traoré (Lisztes, 65.) - Varga B. (Pesic, 46.).

Zalgiris: Gertmonas (Duka, 23.) - Bopesu, Hnid, Kendysh, Mamic (Pavelic, 65.) - Golubickas, Karashima (Kazukolovas, 65.), Buff (Novikovas, 65.), Verbickas - Oyewusi, Kazlauskas (Jansonas, 71.).

Továbbjutott: Ferencváros - összesítésben 7-0-val

Lukaku visszatért a Serie A-ba, a Barcelona egyik legnagyobb csillaga Angliában folytatja - külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb csütörtöki hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról.
A Charlton az elmúlt hetekben gyakran hangoztatta, hogy hiába kötött előszerződést a Vidivel George Dobson, megpróbálják megtartani a csapatkapitányt. Nem sikerült.