Fotó: MTI/Kovács Tamás

NB I: A Puskás besegített az Újpestnek és simán megverte a Kisvárdát - videó

Hornyák Zsolt együttese Nagy Zsolt duplájával, valamint Puljic és Komáromi góljával verte 4-1-re a Kisvárdát. A 18 éves Ésik Ákos első NB I-es meccsén betalált.
Csakfoci.hu 2024. május 4., szombat 17:24
Szerző: Csakfoci.hu 2024. május 4., szombat 17:24

A Puskás Akadémia a negyedik hely megszerzéséért - és jó eséllyel az ezzel járó nemzetközi kupaszereplésért -, a Kisvárda pedig a bennmaradásért küzdött a két csapat szombati, egymás elleni bajnokiján.

Ennek megfelelően egyik csapat sem spórolt, és az elejétől belevetette magát a meccsbe. Az első helyzetek a vendégeké voltak: Jovicic nagy bedobása után Matic csúsztatását védte Pécsi, majd a kipattanót sarokkal húzta kapura Stefan, de ezt is hárította a Puskás fiatal kapusa. Pár percre rá Matic bal alsóba tartó, földre lefejelt kísérletét ütötte ki bravúrral Pécsi.

De nem kellett sokat várni a Puskás-válaszra sem: a 11. percben Komáromi lövését védte lábbal Kovács, majd Corbu passzolt Plsekhez, aki 8 méterről vette célba a bal sarkot, de millimétereket tévedett. Egy percre rá Szolnoki jobbról érkező beadása találta meg a hosszún Nagy Zsoltot, aki bevetődve lőtt, csak kevéssel ment el a labda a bal alsó mellett.

A másik oldalon pedig Camaj beadása után Mesanovic fejelte le a labdát Melnyknek, aki dropból fölé lőtt. És még nem telt le az első negyedóra.

Egy kis "szusszanás" után már a gólok is megérkeztek. A 30. percben Plsek adott remek kiugratást Puljicnak, aki elegáns mozdulattal, a kapus fölött a hálóba pöckölt (1-0).

Kilenc perccel később Komáromi ívelt jobbról tökéletesen át a hosszúra, ott nagy lendülettel jött Nagy Zsolt és kapásból, nagy erővel a rövidbe vágta a labdát - Kovács csak beleérni tudott (2-0).

Közel volt a harmadik hazai találat is, de Komáromi beadása után Puljic közeli lövését óriási bravúrral védte Kovács.

A Várda is mindent megtett azért, hogy még a szünet előtt gólt lőjön, és ezzel szépítsen: Camaj 16-os jobb csücskétől leadott lövését még óriási bravúrral kitolta a léc alól Pécsi, de így is hamar összejött a vendéggól. Körmendi tette be balról középre a labdát, Navrátil pedig 7 méterről a jobb felsőbe helyezett (2-1).

A második játékrész ott folytatódott, ahol az első abbamaradt. Már az 50. percben megszületett az újabb találat: Puljic adott be gyönyörűen jobbról, a középen, bántóan üresen érkező Nagy Zsolt pedig kapásból a jobb sarokba lőtt (3-1).

A 66. percben tovább nőtt a Puskás előnye: Komáromi lépett ki ziccerben Puljic labdájával, majd finom mozdulattal a kapuba pörgetett (4-1).

Spasic szépíthetett volna a 72. percben, ám 17 méteres, ígéretes lövését fölé tolta Pécsi. A másik oldalon Puljic is közel járt a duplához, 24 méteres szabadrúgása kevéssel ment a jobb kapufa mellé.

Pécsinek kellett még egy nagyobb védést bemutatni, amikor Ilievski középről próbálta kilőni a bal alsót, de a felcsútiak kapusa leért a labdára.

A 91. percben az első élvonalbeli meccsére beálló Ésik Ákos is betalált még, aki az Ilievski-lövés utáni kipattanót passzolta be a kapuba (4-2).

Ezzel eldőlt, hogy ha az Újpest ma (szombat) este pontot szerez hazai pályán a DVTK ellen, akkor biztosan bennmarad, ezzel pedig a Kisvárda búcsúzhat az NB I-től.

NB I, 31. forduló

Puskás Akadémia-Kisvárda 4-2 (Puljic 30., Nagy Zs. 38., 50., Komáromi 66., ill. Navrátil 45., Ésik 91.)

Puskás Akadémia: Pécsi - Maceiras, Golla, Stronati, Brandon - Szolnoki (Batik, 82.), Plsek (Favorov, 79.) - Komáromi (Colley, 79.), Corbu (Vékony, 88.), Nagy Zs. - Puljic (Bévárdi, 88.).

Kisvárda: Kovács M. - Stefan (Cipetic, 46.), Lippai, Jovicic, Körmendi - Melnyk, Matic - Navrátil (Ésik, 82.), Makowski (Ötvös, 59.), Camaj (Ilievski, 68.) - Mesanovic (Spasic, 59.).

Mahmoud Jaber
Mohammed Abu Fani tavaly nyári érkezése után a Fradi ismét a Maccabi Haifától szerződtethet középső középpályást.
MTK
Vadnai távozik
Távozik az MTK-tól a 36 éves Vadnai Dániel, aki három korszakban is erősítette a kék-fehéreket, 2008-ban bajnok is lett velük.