Fotó: MTI/Illyés Tibor

MK: A Honvéd a 95. percben egyenlített, de egy Szappanos-védés paksi továbbjutást ért a tizenegyespárbajban - videó

A csereként beállt Bobál Gergely a 95. percben mentette hosszabbításra a Magyar Kupa-találkozót, de Kocsis hibája a tizenegyespárbajban a Honvéd kiesését jelentette.
Nyikes Zoltán 2023. november 2., csütörtök 22:14
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. november 2., csütörtök 22:14

A találkozó előtt edzőt váltó, az NB II-ben csak 11. Budapest Honvéd és az NB I-ben második helyen álló Paksi FC összecsapásával zárult a Magyar Kupa 4. fordulója csütörtök este.

1. félidő

A 8. percben Haraszti máris vezetést szerezhetett volna a vendégeknek, de 13 méterről fölé lőtt nagy helyzetben, nem sokkal később viszont már pontosabban célzott Könyves, aki Bőle beadását követően lőtt 6 méterről a léc alá, 0-1. De csak három percig vezetett a Paks, Lőrinczy szögletét követően ugyanis a röviden Krajcsovics nem ért labdába, de berobbanásával megzavarta Osváthot és Szappanost is, utóbbiról pedig a hálóba pattant a labda, öngóllal lett 1-1.

A 31. percben Beke fejese Szabó Alex kezéről pattant szögletre, egy kis VAR-ozás után pedig tizenegyest ítélt a játékvezető, Haraszti azonban fölé rúgta. A visszajátszások alapján látható volt, hogy Tujvel kapus jóval előremozdult a rúgás pillanata előtt, ám mivel nem talált kaput a lövés, így a VAR-szobából nem hívhatták ki a játékvezetőt, a pályán pedig nem észlelték ezt az illetékesek.

A 36. percben Kovács felszabadítása Bocskayról majdnem a saját kapuba pattant, majd a túloldalon Holman lőtt mellé kecsegtető helyzetből.

2. félidő

A szünet után már közel sem alakult ki ennyi lehetőség a kapuk előtt, mindkét edző cserékkel próbálta frissíteni csapatát, Bognár György a 61. percig már négy változtatást is eszközölt.

Hosszú idő után végül Böde jobb alsóba tartó lövését jegyezhettük fel újra a hajrában, ám Tujvel oldalra ütötte a labdát. Aztán a semmiből végül megérkezett egy újabb gól: a 88. percben Mezei beadásánál Hahn megelőzte a rosszul kimozduló Tujvelt és a hálóba fejelt, 1-2.

Ez azonban még nem jelentette a végén, a 95. percben ugyanis Szabó János középre fejelt labdájára Bobál Gergely csapott le és 16 méterről a jobb sarokba bombázott, hosszabbításra mentve ezzel a találkozót a Honvédnak, 2-2.

Hosszabbítás

A kétszer tizenöt perces hosszabbítás során Kocsis előtt adódott először egy jó lehetőség, de fölé lőtt, majd Tujvelnek volt szüksége egy bravúrra Szabó János fejesénél. Ennél több lényegi történés viszont már nem volt, így tizenegyespárbaj során dőlt el a továbbjutás kérdése.

Tizenegyespárbaj

A Paks kezdte a tizenegyespárbajt:

1.kör: Windecker a jobba alsóba, Bocskay félmagasan a jobb sarokba lőtt - 1-1.
2.kör: Osváth a bal alsóba helyezett, Kocsis Szappanos lábai alatt középre gurított - 2-2.
3. kör: Mezei is középre rúgta, Szabó pedig egy szökkenés után a bal alsóba gurított - 3-3.
4. kör: Bőle pontosan helyezett a bal sarokba félmagasan, Keresztes Szappanos kezétől kicsit balra célzott, a kapus nem érte el - 4-4.
5. kör: Hahn a bal sarokba lőtt, Tujvel nem érezte az irányt, Kocsis G. bal alsóba tartó lövését védte Szappanos - 4-5, továbbjutott a Paks!

MOL Magyar Kupa, 4. forduló

Budapest Honvéd (NB II)–Paksi FC 2-2 (Szappanos 22. - öngól, Bobál 95., ill. Könyves 19., Hahn 88.) - 11-esekkel 4-5

Honvéd: Tujvel - Kovács N. (Haragos, 110.), Szabó A., Kálnoki Kis, Benczenleitner - Bocskay, Adorján (Keresztes, 82.) - Kocsis D., Holman (Bobál G., 86.), Krajcsovics (Eördögh, 82.) - Lőrinczy (Pekár, 58., Kocsis G., 91.).

Paks: Szappanos - Kinyik, Szélpál, Temesvári (Szabó J., 76.) - Osváth, Papp (Böde, 61.), Szabó B. (Windecker, 46.), Haraszti (Silye, 91.) - Beke (Mezei, 46.), Könyves (Hahn, 72.), Bőle.

Légiósok: Ez volt Gulácsi utolsó meccse a Leipzigben? - a magyar kapus esetleges távozása a téma a németeknél
A Leipzig kiesett abból a sorozatból, ahol a felépülését követően eddig megkapta a lehetőséget Gulácsi Péter, a németek szerint azonban a vezetőedző a bajnokikon és a BL-ben sem tervezi leváltani Blaswichot a kapuban. Ha a magyar játékos nem fogadja el a második számú kapus szerepét, könnyen lehet, hogy nyáron távozhat Lipcséből.
Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.