Fotó: mtkbudapest.hu

MOL Magyar Kupa: Szűken nyerte a Fradi a sárdagasztást, 11-et vágott a Budafok, szép gólokkal verte az MTK a Barcikát - eredmények

A MOL Magyar Kupa nyolcadik fordulójának szerdai játéknapján hét NB I-es csapat lépett pályára 13 órai kezdettel.
Nyikes Zoltán 2021. február 10., szerda 14:52
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. február 10., szerda 14:52

Dorog (NB II)-Ferencváros 1-2 (Girsik, 75. - 11-esből, ill. Baturina 21., Nagyházi 55. - öngól)

A Ferencváros a másodosztályú Dorog otthonában, egy rendkívül mély talajú pályán volt kénytelen játszani, ezért nem is alakult ki látványos játék egyik oldalon sem, többnyire hatalmas küzdelem, brusztolás és sárdagasztás jellemezte a találkozót. A zöld-fehérek azonban jól sáfárkodtak a helyzeteikkel, így összességében magabiztosan jutottak tovább az NB II-es csapat ellen.

Az első gólra a 21. percig kellett várni, ekkor Skvarka a 16-oson belülről, bal oldalról lőtt kapura, ezt még védte Tulipán, de a kipattanóra érkezett Baturina és közelről a hálóba fejelt. A fordulás után Mak jobb oldali beadásába ért bele rosszul Nagyházi, így öngóllal duplázta meg előnyét a Ferencváros. A hazaiak aztán Botka kezezése miatt tizenegyeshez jutottak és Girsik révén szépítettek is, ám az egyenlítésre már nem futotta az erejükből, így a Ferencváros a szinte már játékra alkalmatlan pályán kiharcolta a továbbjutást.

Kazincbarcika (NB II)-MTK Budapest 1-4 (Kovács M., 47., ill. Mezei 36., 63., Varga R. 70., Prosser 72.)

A fővárosi kék-fehérek már a találkozó elején veszélyesebben játszottak, Kata és Ikenne-King is próbálkozott lövéssel, Bíró pedig a kapufát találta el. A mezőnyfölény végül a 36. percben érett góllá, amikor is egy jobbról érkező beadás csorgott a tizenhatos előterébe, ahol Mezei érkezett, és a kapuba bombázott. A fordulás után az éppen az MTK Budapesttől kölcsönben lévő Kovács Máté egyenlített, miután lövése a jobb alsóban kötött ki. Nem sokáig volt azonban döntetlen az állás, a 63. percben Prosser passzolt középre, az érkező Mezei 28 méterről a bal felsőbe tekert. Hét minutummal később pedig le is zárta a mérkőzést Michael Boris együttese: Prosser beadását Varga okosan a földre passzolva juttatta a kapuba. A végeredményt végül Prosser állította be, aki mutatós szóló után lőtt gólt.

III. Kerületi TVE (NB III)-Budapest Honvéd 1-3 (Remili 22., ill. Gale 13., Bőle 38., Traoré 40.)

A címvédő kispestiek a harmadosztályú III. Kerületi TVE otthonában jól kezdtek, a 14. percben az előző NB I-es fordulóban is betaláló Gale szerzett gólt Zsótér centerezését követően. A 22. minutumban egyenlített a Kerület, miután Borvető jobboldali beadására a tizenegyespontnál Remili érkezett, aki kapásból a jobb alsóba lőtt. A piros-feketék viszont még a szünet előtt kétgólos előnyre tettek szert: előbb Batik középre adását Bőle Lukács passzolta a hálóba egy jó csel után, majd Lovric harcolt meg egy labdáért a bal oldalon, centerezését az érkező Boubacar Traoré 5 méterről a bal alsóba fejelte. A második játékrészben csak helyzetekig jutottak a csapatok, újabb gól már nem született.