MOL Magyar Kupa: Az utolsó NB I-es csapat is továbbjutott a fordulóból - eredmények

Utolsóként a ZTE is biztosította helyét az élvonalbeli csapatok közül a MOL Magyar Kupa legjobb 16 együttese között. Boér Gábor csapata az NB III-as Tiszafüred otthonában fordított és győzött 2-1-re.
Dudás Gábor 2021. február 11., csütörtök 14:57
Szerző: Dudás Gábor 2021. február 11., csütörtök 14:57

Bár a havazás, a fagy és a tiszafüredi centerpálya állapota miatt egy ideig kérdésesnek tűnt, melyik pályán kerül sor a mérkőzésre, a játékvezető végül rábólintott a füves játéktérre, így a Szőlősi úton játszottak a csapatok.

Rögtön egy gyors kapufával kezdődött a találkozó, Koszta találta el a hazaiak felső lécét a 2. percben. A vezetést azonban az NB III-as gárda szerezte meg, a 9. percben, Barzsó szöglete után Szabó Tamás fejelt a jobb felsőbe (1-0).

Nem sokáig örülhettek azonban a hazaiak: a 15. percben Koszta készítette le a labdát a csapatkapitánynak, Bobálnak, aki 19 méterről a léc alá lőtt (1-1). Az egyenlítő gól után fölénybe került a Zete, de Ladányi kapus vezérletével állja a sarat a harmadosztályú házigazda.

A fordulás után szinte azonnal megszerezte második gólját a ZTE: a szünetben beállt Sankovic 20 méteres lövése kötött ki a kapuban (1-2). Nem sokkal később Babati akár le is zárhatta volna a találkozót, de 14 méterről, nagy helyzetben a kapu mellé lőtt.

Az eseménytelenebb második félidőt ezután már jobbára csak a cserék színesítették, az eredmény már nem változott. A ZTE 2-1-s sikerével a MOL Magyar Kupa legjobb 16 csapata közé jutott, és a Budapest Honvéddal találkozik majd.

Magyar Kupa, 8. forduló:

Tiszafüred - ZTE 1-2 (Szabó T. 9., ill. Bobál D. 15., Sankovic 47.)

A meccs fontosabb történései percről percre itt!

Tiszafüred: Ladányi (Fülöp G., 46.) – Háda, Mészáros N., Fehér Zs., Szövetes – Csiki, Vincze P., – Bíró P. (Tóth N., 77.), Barzsó, Szabó T. – Barna V.

ZTE: Gyurján – Tanasin, Németh E., Bobál D., Gergényi - Kovács B. (Sankovic, 46.), Favorov (Papp, 46.) – Szalay Sz. (Zimonyi, 75.), Vass P., Babati (Kun, 62.) – Koszta M. (Kálnoki Kis, 86.)

Dorog (NB II) - Ferencváros 1-2 (Girsik, 75. – 11-esből, ill. Baturina 21., Nagyházi 55. – öngól)

Vasas (NB II) – MOL Fehérvár FC 1-2 (Rus – öngól 34., ill. Zivzivadze 3., Petrjak 23.)

Kazincbarcika (NB II) - MTK Budapest 1-4 (Kovács M., 47., ill. Mezei 36., 63., Varga R. 70., Prosser 72.)

III. Kerületi TVE (NB III) - Budapest Honvéd 1-3 (Remili 22., ill. Gale 13., Bőle 38., Traoré 40.)

Szolnok (NB II) - Újpest 0-2 (Junior Tallo 44., Csongvai 46.)

Tarpa SC (megyei I.) - DVTK 0-3 (Gál 32. – öngól, Ivanovski 44., Grozav 57.)

Hódmezővásárhely (NB III) - Puskás Akadémia 0-3 (Plsek 14. – 11-esből, Kiss T. 47., Nagy Zs., 86.) – piros lap: Hadzsiev (46. – Puskás)

Csákvár (NB II) - Paks 2-3 (Madarász 2., Sejben 63., ill. Gévay 6., Sajbán 12., Szakály 44.)

Soroksár (NB II) - Kisvárda 1-2 (Pászka 8., ill. Ötvös 16., Horváth Z. 26.)

FC Ajka (NB II) - Mezőkövesd Zsóry FC 1-2 (Szűcs 35., ill. Pillár 37., Martic 72.)

Dunavarsány (megyei I.) - Budafok 0-11 (Romic 11., Szabó M. 28., 38., 43., Zsóri 47., 65., Ihrig-Farkas 54., 57., Khiesz 79., Lőrinczy 88., Kulcsár 91.)

DEAC (NB II) - DVSC (NB II) 1-2 (Sidibe 62. – 11-esből, ill. Bévárdi 23., Tischler 50.)

Taksony SE (NB III) - BFC Siófok (NB II) 1-4 (Fekete 66., il. Elek B. 47. – 11-esből, 58., Hajnal 67., Kecskés 89.)

Pécsi MFC (NB II) - Szombathelyi Haladás (NB II) 0-1 (Dragóner 88.)

Tállya KSE (NB III) - Kaposvári Rákóczi FC (NB II) 5-3 (Ondó 53., 85., Tóth 55., Serecin 61., Szegedi 65., ill. Balázs Zs 30., 32., Szarka 92.)

Reagált a Szerencsejáték Zrt. és az MLSZ is a nagy port kavart Magyar Kupa-meccsre
Ahogy arról beszámoltunk, a Kaposvár tulajdonosa és vezetősége közleményben jelezte, kezdeményezi a Tállya elleni Magyar Kupa-mérkőzés kivizsgálását a Magyar Labdarúgó Szövetségnél és a Szerencsejáték Zrt.-nél. Honlapunk a Szerencsejáték Zrt.-től azt a tájékoztatást kapta, hogy rendkívüli intézkedés nem történt, a beérkezett fogadások érvényesek voltak, az eredmények megállapítását követően a nyeremények kifizetése rendben megkezdődött. Az ügyre reagált az MLSZ is.

Puskás Akadémia FC - Újpest FC

Debreceni VSC (NB II) - BFC Siófok (NB II)

Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)