Fotó: facebook.com/cyprusfaofficial/

Komoly magyar bravúr: 0-2 után vágott ötöt az U21-es válogatott idegenben

Hiába vezetett már 2-0-ra is a házigazda ciprusi U21-es válogatott, a Gera Zoltán vezette magyar csapat végül 5-2-re győzött a két gárda keddi felkészülési mérkőzésén.
Csakfoci.hu 2023. március 28., kedd 18:08
Szerző: Csakfoci.hu 2023. március 28., kedd 18:08

Mint ismeretes, U21-es válogatottunk pénteken Vitális Milán góljával 1-0-ra legyőzte a nála előrébb rangsorolt görög csapatot Athénban, majd másnap elutazott Ciprusra, ahol kedden újabb felkészülési találkozó várt a magyar csapatra.

(Fotó: facebook.com/cyprusfaofficial)

Nem kezdte jól az összecsapást Gera Zoltán együttese, hiszen a hazaiak 2-0-ra vezettek már a 37. percben Gavriel, illetve Savva góljával. A mieink még a szünet előtt, a kecskeméti Horváth Krisztofer találatával szépítettek.

A fordulás után aztán beindult a magyar "henger". Az 52. percben a ferencvárosi Baráth Péter egyenlített, majd négy perccel később Horváth már a Gera-csapatot juttatta vezetéshez. Újabb nyolc perc elteltével az MTK Budapest játékosa, Kovács Mátyás tovább növelte a vendégelőnyt, majd a hajrában a kispesti Kerezsi Zalán állította be az 5-2-s végeredményt.

A magyar U21-es csapat így két győzelemmel zárta délkeleti túráját márciusban.

Felemás érzéseim vannak, mert az első félidőben nem játszottunk jól, rossz helyekre passzoltuk a labdákat, sok hibát vétettünk és két gólt ajándékoztunk a hazaiaknak – értékelt a mérkőzés után Gera Zoltán az mlszu.hu-nak. – Voltak azért lehetőségeink, lélektanilag fontos volt, hogy a szünet előtt sikerült szépítenünk. A második játékrészben teljesen más mentalitással álltunk bele a mérkőzésbe, ekkor már jól játszottunk, sok helyzetet alakítottunk ki, szép gólokat szerezve fordítottuk meg és nyertük meg a mérkőzést. Ebben a periódusban gördülékeny volt a támadójátékunk, a helyzeteink alapján akár még több gólt is szerezhettünk volna. Hasznos edzőtáboron vagyunk túl, sok új játékost próbáltunk ki, és mindannyian bizonyították, hogy számíthatunk rájuk a későbbiekben. A szeptemberi tétmérkőzésekig még két felkészülési mérkőzés vár ránk, ezeken tovább dolgozunk a hibáink kijavításán és természetesen a csapatjátékban is igyekszünk tovább fejlődni.

U21-es válogatottunk júniusban előbb Szlovákiában lép pályára felkészülési mérkőzésen, majd az izlandiakat fogadja.

U21-es felkészülési mérkőzés, Ciprus:

Ciprus - Magyarország 2-5 (Gavriel 4., Savva 37., ill. Horváth K. 44., 56., Baráth P. 52., Kovács M. 60., Kerezsi 82.)

Magyarország: Magyarország: Molnár Zsombor - Szabó Bálint (Szujó Attila, 83.), Iyinbor Patrick, Debreceni Ákos - Kovács Mátyás (Eördögh András, 74.), Kata Mihály (Sztojka Dominik, 83.), Baráth Péter, Vitális Milán (Szalay Szabolcs, 65.), Benczenleitner Barna (Kerezsi Zalán, 74.) - Kocsis Dominik (Kovács Barnabás, 65.), Horváth Krisztofer (Németh Dániel, 65.)

Szoboszlai: "Hál' Istennek csak ti vettétek észre, a bolgárok nem annyira", Ádám: "Régebben a tv-ből néztem, most meg..." - értékelések
A magyar válogatott a Bulgária elleni 3-0-s győzelemmel kezdte a 2024-es Európa-bajnokság selejtezősorozatát. Összegyűjtöttük, hogy értékelték a főszereplők a sikert.
REAC
Urbán lehet az edző
Sajtóhírek szerint Urbán Flórián veheti át a harmadosztályban szereplő rákospalotaiak irányítását.
Dárdai Pál
A 26 éves szélső, Fabian Reese a napokban a csapat nevében látogatást tett Dárdai otthonában, a célja pedig az volt, hogy meggyőzze a magyar trénert a júniusban lejáró szerződésének meghosszabbításáról.