Fotó: MTI/Kovács Tamás

K.O. a derbin: Az Újpest 37 percig bírta, Varga Barnabás és Pesic duplájával jött össze a zsinórban 15. Fradi-siker - videó

Zsinórban 15. alkalommal győzte le a Ferencváros az Újpestet, miután vasárnap kiütéssel, 5-0-ra verték a zöld-fehérek ősi riválisukat a Szusza Ferenc Stadionban.
Dudás Gábor 2024. február 25., vasárnap 19:28
Szerző: Dudás Gábor 2024. február 25., vasárnap 19:28

Nagyjából egy fél óráig megkeserítette ellenfele életét az Újpest a nagy füstfelhőben megkezdődő derbin, sőt, a 2. percben majdnem vezetést is szerzett egy nem mindennapi szituáció végén. Ekkor a ferencvárosi Cristian Ramírez fejberúgta labdával csapattársát, Ibrahim Cissét, aki ezután ápolásra szorult, ráadásul majdnem öngól lett a szituáció vége...

A lila-fehérek letámadása nem ízlett a zöldeknek, nehezen épültek fel a vendégakciók, miközben Mészöly Géza csapata pontrúgások után tudott némiképp veszélyeztetni, elsősorban a remekül fejelő Mörschel révén, illetve Pauljevicnek volt két ígéretes lövése is.

A Fradi támadásai természetesen elsősorban Varga Barnabásra épültek, de sokáig kevés sikerrel...jött azonban a 37. perc! A magyar válogatott csatár a kezdőcsapatba kerülő Katonától kapott jó átadást, a görög Antzoulas hibázott, Varga pedig Fehért kicselezve, 10 méterről a hálóba lőtt (0-1). Közben előbb sárga, majd piros lapot kap a Fradi-kispadról a vendégek olasz videóelemzője, Vincenzo Sasso.

Itt pedig mintha átszakadt volna a gát, az FTC egyértelmű fölénybe került, magabiztosan is futballozott, és a szünet előtt nem sokkal a második gólját is megszerezte. Megint Katona készítette elő Varga gólját, a támadó szépen terelte a kapuba a jobbról érkező gólpasszt (0-2).

Mészöly próbált változtatni a szünetben, három új játékost is a pályára küldött, átálltak a négyvédős rendszerre a hazaiak, de nem tudott már újra egy súlycsoportba kerülni riválisával az Újpest. Mörschel Dibusz által védett lövése jelentett mindössze némi veszélyt.

Dejan Stankovic cseréi már jobban "ültek", egyikük, Marquinhos szinte rögtön gólpasszt is adott Loncarnak (előtte nem sokkal pedig Abu Faninak). A 65. percben a brazil laposan és pontosan szolgálta ki a bosnyák középpályást, aki az ötös jobb sarkáról lőtt a kapuba (0-3).

Egy másik vendégcsere, a Vargát váltó Pesic is beköszönt aztán kétszer és beállította a derbi végeredményét is. A szerb csatár előbb a 76. percben, Loncar remek passza után külsőzött 13 méterről a kapu közepébe (0-4). Ekkor megszólalt a vendégtáborból a "Boldog születésnapot" rigmus, utalva Mészöly Géza születésének 57. évfordulójára, amelyre épp a mai napon került sor...

Pesic aztán megint Loncartól kapott gólpasszt egy újpesti labdavesztést követően, és ezúttal elegáns megoldást választva pörhette át a labdát a tehetetlen Banai fölött a 82. percben (0-5). Sőt, a légiós akár a 0-6-ot is összehozhatta volna a későbbiekben, de Banai védeni tudta közeli kísérletét - az újpesti hálóőr aztán Abu Fani távoli löketét is hatástalanította.

Végül maradt a 0-5, kiütéssel győzött a Ferencváros Újpesten, Mészöly Géza pedig 13 és fél évvel azután, hogy 6-0-ra legyőzte a zöldeket, nagy pofonba szaladt bele csapatával a derbin. Az FTC zsinórban 15. alkalommal is legyőzte legnagyobb riválisát, ami rekordbeállítást jelent a rangadó történetében.

OTP Bank Liga, 22. forduló:

Újpest – Ferencváros 0-5 (Varga B. 37., 45., Loncar 65., Pesic 76., 82.)

Újpest: Banai - Pauljevic, Antzoulas, Koburi, Fehér (Simon K., 46.) - Keita - Doka, Mörschel (Radosevic, 74.), Mack (Tajti, 46.), Csoboth (Sasere, 46.) - Ganea (Kiss T., 57.)

FTC: Dibusz - Botka (Makreckis, 63.), Wingo, Cissé, Ramirez (Civic, 77.) - Loncar, Ben Romdhane (Abu Fani, 62.), Maiga - Katona (Marquinhos, 63.), Varga (Pesic, 67.), Zachariassen

Kisvárda – Paks 0-1

Mészöly a 0-5 után: "Amit elkezdtünk, az jó irány, folytatni kell"; Stankovic: "Felálltunk az Olympiakosz-meccsből" - értékelések
Így látták a szakvezetők a vasárnapi NB I-es mérkőzéseket Kisvárdán, illetve a Szusza Ferenc Stadionban. Edzői értékelések.