Fotó: paksifc.hu

NB I: A Paks feladta a leckét a Fradinak, és ott is nyert, ahol még korábban soha - videó

A Paks egy időre négypontos előnnyel vezette az NB I tabelláját, miután vasárnap 1-0-ra győzni tudott a kiesőjelölt Kisvárda otthonában.
Dudás Gábor 2024. február 25., vasárnap 16:55
Szerző: Dudás Gábor 2024. február 25., vasárnap 16:55

A késő délutáni Újpest-Ferencváros derbi "árnyékában" a Paks számára is fontos feladat adódott, hiszen az NB I listavezetője egy esetleges kisvárdai sikerrel elléphetett volna az FTC-től. Eközben a Kisvárdának is égető szükség lett a győzelem, hiszen egyre fogynak a fordulók és a szabolcsi csapat még mindig jókora hátrányban állt az OTP Bank Liga utolsó előtti, kiesést jelentő helyén.

A pályán úgy tűnt, a paksiak értették meg jobban, mekkora a tét, hiszen már a 11. percben előnybe kerülhetett volna a jobban kezdő vendégcsapat, ám Windecker fejesét szépen védte Petkovic. Bő negyedórávaé később is közel állt a tolnai gárda a vezetéshez, de Windecker újabb veszélyes fejesénél megint nagyot védett a hazai kapus, majd Jovicicnek kellett mentenie a kapu előtt, Papp középre tett labdájánál.

A 31. percben aztán Matic teljesen fölöslegesen felrúgta Tóthot, a játékvezető ítéletét pedig a VAR is megerősítette, 11-es járt a Paksnak. A büntetőt Mezei magabiztosan lőtte a bal sarokba (0-1).

A 41. percben kis híján egyenlített a Várda, ám Mesanovic szép csele és beadása után Filipovic úgy nyolc méterről a bal alsó mellé bólintott. A félidő utolsó fontos mozzanataként Tóth Barna esett el Ötvös mellett a 16-oson belül, de ezúttal nem járt büntető a Paksnak.

Hármat cserélt a szünetben és veszélyesebben is kezdett a fordulás után a Kisvárda, amely mellé a szerencse sem állt oda a 49. percben, amikor Camaj jobb oldali szögletét a jobb oldali kapufára fejelte Matic.

Az 58. percben azonban újabb esélyt kaptak a hazaiak, ekkor Szappanos tarolt le két várdai játékost is, a megítélt büntetőt azonban Mesanovic nem lőtte jól, a paksi kapus védett, majd a csereként beállt Balogh Norbert közeli ismétlésének is útját állta, duplán is javítva a 11-est megelőző felesleges szabálytalansága után.

Nem sokkal később Windecker harmadszor is fejjel vette célba a kaput, de az ötösről a bal sarok mellé csúsztatott. A 71. percben Tóth Barna próbálkozott fejelt, de kevéssel a léc fölé célzott.

A 77. percben kényszerű cserét hajtott végre a Paks, Szappanos sérült meg és nem tudta folytatni a találkozót, majd némi ápolást követően a fiatal Simon Barnabás állt a vendégkapuba.

A 86. percben másodszor is megdöngette a kapufát a hazai csapat, Melnyik a 16-os bal oldaláról tekert, de telibe találta a felső lécet.

A hétperces hosszabbítás felénél járva még akadt egy hazai lehetőség, de Jovicic a jobb kapufa mellé bólintott Camaj felívelt szabadrúgását követően. Így maradt a 0-1, ezzel a vendégek jelenleg egypontos előnnyel vezetik az NB I tabelláját, igaz, az Újpestet 5-0-ra kiütő FTC egyelőre egy meccsel kevesebbet játszott riválisánál.

A Paks nyolcadszor lépett pályára bajnokin Kisvárdán, ahonnan még sosem tudott három ponttal távozni, de 3 döntetlen és 4 vereség után most győzött a Bognár György vezette NB I-es listavezető. A Kisvárda pedig kicsit szurkolhatott (sikerrel) a Ferencvárosnak a derbin, hiszen ha az Újpest győzött volna, a várdaiak 10 pontos hátrányba kerülhettek volna a már bennmaradó pozícióban álló lila-fehérekhez képest.

OTP Bank Liga, 22. forduló:

Kisvárda – Paksi FC 0-1 (Mezei 30. – 11-esből)

Kisvárda: Petkovic - Navratil (Melnyik, 46.), Lippai, Jovicic, Ötvös, Körmendi (Camaj, 46.) - Matic (Lucas, 63.), Nikolov (Balogh N., 46.), Cipetic - Mesanovic, Filipovic (Wellington Nem, 67.)

Paks: Szappanos (Simon, 77.)- Kovács (Szabó J., 94.), Szélpál, Kinyik, Vas, Osváth - Papp K., Windecker, Mezei R. (Balogh B., 68.) - Könyves (Szabó B., 68.), Tóth B. (Böde, 77.)

17:30: Újpest – Ferencváros

NB II: Vége Csertői veretlenségének a Honvédnál, Lipcseiék 10 emberrel nyertek - eredmények
Több meglepőnek mondható eredmény is született a Merkantil Bank NB II 22. fordulójának vasárnap délutáni meccsein.
Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)