Fotó: ujpestfc.hu

Borzalmas diósgyőri 7vége: Az Újpest brutális zakóval küldte haza a DVTK-t, így maradt bent az NB I-ben - videó

Az első félidőben négyet, a másodikban hármat lőtt az Újpest a Diósgyőrnek, így 7-0 lett a vége.
Budai László 2024. május 4., szombat 21:05
Szerző: Budai László 2024. május 4., szombat 21:05

Az Újpest úgy vághatott neki a Diósgyőr elleni meccsnek, hogy a Kisvárda veresége miatt egy szerzett pont is elegendő a biztos bennmaradáshoz. A nyolcadik, a negyedik helytől is nyolc pontra álló DVTK számára komolyabb tétje már nem volt a találkozónak.

Alaposan bekezdett az Újpest, amely félóra alatt háromgólos előnyt alakított ki. A 7. percben egy Huszti-bedobás után Csoboth fejelte vissza a labdát, amelyet Ambrose csúsztatott tovább, majd Radosevic bólintott a bal sarokba (1-0). Három percre rá Tajti hosszú oldalra rúgott szabadrúgását követően Keita fejelte ívesen vissza a labdát a jobb sarokba (2-0).

A 29. percben pedig Tajti szöglete után Edomwonyi nem találta el fejjel a labdát, amely így cserében a kezére pattant, a VAR kihívta Káprály Mihályt, aki 11-est ítélt - a büntetőt Mörschel a bal sarokba helyezte (3-0).

A Diósgyőrnek voltak ugyan kisebb lehetőségei, de egyikből sem alakult ki nagyobb veszély. A szünet előtt még Radosevic lőhetett volna újabb gólt, de 20 méteres, igen jó kis tekerése egy kicsivel fölé ment. Így sem úszta azonban meg a negyedik kapott gólt a Diósgyőr. Az egész egy nagy Huszti-bedobással kezdődött, amelyet kifejeltek a vendégek, de épp Tajti elé, aki kapásból, közel 30-ról tüzelt a bal kapufára. A kipattanót Bokros összeszedte a bal oldalon, azonban vissza is adta a labdát az Újpestnek, ezt Ljujic köszönte és a 16-os jobb csücskétől védhetetlenül a hosszú felsőbe tekert (4-0). K.O. egy félidő alatt.

A szünet sem telt eseménytelenül: az Újpest kettőt (többek között a kapuban), a DVTK hármat cserélt. A diósgyőri szurkolók pedig leszedték a molinókat és kivonultak a stadionból.

Így ők már nem láthatták Pernambuco bal alsóba tartó lövését, amelyet Molnár Zsombor hárított. És azt sem, hogy csapatuk újabb gólokat kap: Csoboth az 59. percben egy szép, lapos tekeréssel, a 61. percben pedig egy erősebb, jobb sarokba kikötő lövéssel növelte előbb ötre, majd hatra a hazai előnyt (6-0).

És itt még nem volt vége: Mörschel 16 méteres lövését ugyan még kiütötte Danilovic, de éppen Ambrose elé, aki fejjel megszerezte a hetedik újpesti találatot (7-0).

Az utolsó percekben még Molnár védett egy hatalmasat egy Pernambuco-tekerésnél.

Az Újpest így brutális zakóval küldte haza a Diósgyőrt és egy 7-0-s győzelemmel maradt bent az NB I-ben, míg a Kisvárda matematikailag is búcsúzott az első osztálytól.

Így látta a Diósgyőr edzője a 7-0-s vereséget - kattints az értékelésért.

NB I, 31. forduló

Újpest-DVTK 7-0 (Radosevic 7., Keita 10., Mörschel 30. - 11-esből, Ljujic 45., Csoboth 59., 61., Ambrose 72.)

Újpest: Banai (Molnár Zs., 46.) - Huszti (Kovács D., 69.), Keita, Kobouri, Geiger (Mucsányi, 80.) - Tajti (Pauljevic, 46.), Mörschel, Radosevic - Ljujic, Ambrose, Csoboth.

DVTK: Danilovic - Farkas (Szatmári, 63.), Lund, Baco, Bokros - Bényei (Vallejo, 46.), Holdampf, Klimovich, Pozeg Vancas (Jurek, 63.) - Szabó L. (Fekete, 46.), Edomwonyi (Pernambuco, 46.).

A Diósgyőr edzője: "Ha a lelátón lettem volna, én is kimegyek..."; Márton nem érti, miért kellett délután egykor játszaniuk - értékelések
Így értékelték az NB I-es vezetőedzők a szombati bajnokikat.
Mahmoud Jaber
Mohammed Abu Fani tavaly nyári érkezése után a Fradi ismét a Maccabi Haifától szerződtethet középső középpályást.
MTK
Vadnai távozik
Távozik az MTK-tól a 36 éves Vadnai Dániel, aki három korszakban is erősítette a kék-fehéreket, 2008-ban bajnok is lett velük.