Fotó: kecskemetite.hu

Bombameglepetés, sárfoci és hajhúzás: Kecskeméten véget ért Stankovic veretlensége a Fradi kispadján - videók

Az előző bajnokság arany- és ezüstérmese csapott össze Kecskeméten, és bár szinte minden a Ferencváros sikere mellett szólt, a KTE zsinórban harmadszor is meglepte otthon a zöld-fehéreket 2-1-es győzelmével.
Dudás Gábor 2023. november 5., vasárnap 16:47
Szerző: Dudás Gábor 2023. november 5., vasárnap 16:47

A két alapemberét, Szuhodovszkit és Tóth Barnát eltiltás, Nikitschert, Banó-Szabót és Nagy Krisztiánt pedig sérülés miatt nélkülöző KTE az első félidőben egyértelműen jobban alkalmazkodott a nehéz pályához - a Széktói Stadion gyepszőnyege finoman szólva sem volt "csúcsformában" az esős időjárást követően, de Pintér Csaba játékvezető játékra alkalmasnak látta a körülményeket -, és magabiztosan szerzett kétgólos előnyt.

A sérülése után visszatérő Dibuszt először a 10. percben tesztelték a hazaiak, de ehhez kellett Ramírez is: az ecuadori balbekk mentési kísérletét kellett kiütnie a válogatott kapusnak. Nem sokkal később Horváth kísérleténél is figyelnie kellett a hálóőrnek, de két perccel ezután már ő is verve volt, Pálinkás egy gyors kontra végén, Szűcs passza után lőtte ki 19-ről a bal alsót (1-0).

Az első félóra végén még nehezebb helyzetbe került a Fradi: Ramírez rántotta le teljesen feleslegesen Szabó Alexet a 16-oson belül, a megítélt büntetőt pedig Horváth Krisztofer magabiztosan lőtte a jobb sarokba (2-0).

Az első komolyabb vendéghelyzetre a 43. percig kellett várni, ekkor Zachariassen 13 méteres lövésénél nagyot védett Varga Bence, aki Mmaee kellemetlen távoli kísérletét is magához ölelte nem sokkal később. Maradt így a 2-0 a szünetre.

A közel 5 ezer szurkoló három vendégcserét is láthatott a második félidőt megelőzően, Esiti, Ramírez és Traoré sem jött ki a folytatásra.

Az egyik csereként beállt ferencvárosi, Lisztes egy szabadrúgásból veszélyeztett először, de 21 méteres tekerését simán védte Varga az 52. percben. Az 55. percben egy ritkán látható jelenet zajlott le a pályán, Szalai ugyanis a copfjánál fogva rántotta vissza Makreckist, ezért sárga lapot kapott, de Pintér játékvezető a VAR-ral is lecsekkolta a történteket, ám végül nem állította ki a kecskeméti védőt. Sőt, még Makreckis is kapott egy lapot.

Nem sokkal később beállt Owusu is (Pesicet váltva) és szinte azonnnal ki is harcolt egy 11-est, amikor Iyinbor a labda helyett a támadó alhasát találta el. A büntetőt Mmaee lőtte volna, de az FTC vezetőedzője, Dejan Stankovic egyértelműen jelezte, hogy inkább Lisztes álljon oda. A fiatal csatár pedig nagy erővel vágta a labdát a jobb sarokba (2-1).

A másik oldalon Botka lehetséges kezezését vizsgálta a VAR a hajrára fordulva, de itt nem ítélt a játékvezető 11-est. A kakaskodásokkal is megtördelt meccs rendes játékidejére tíz percet húzott rá a játékvezető, de a ráadásban is sokat állt a játék, így végül több mint 101 percig tartott a sárcsata. A végén még Abena találta el Vargát 10 méterről, nagy helyzetben, nem jött össze az egyenlítés az FTC-nek.

A KTE zsinórban harmadszor győzte le otthon a Ferencvárost (a két 2-0 után ezúttal 2-1-re), így picit ellépett a veszélyzónától a tabellán, Dejan Stankovic pedig nyolc győzelem és három döntetlen után először érezhette meg a vereség ízét a Ferencváros kispadján.

OTP Bank Liga, 12. forduló

Kecskemét - Ferencváros 2-1 (Pálinkás 18., Horváth K. 32. - 11-esből, ill. Lisztes 69. - 11-esből)

KTE: Varga B. - Szabó A., Szalai G., Iyinbor (Májer, 74.), Belényesi - Szűcs K., Vágó, Zsótér (Meskhi, 74.), Zeke - Horváth K. (Leoni, 95.), Pálinkás

FTC: Dibusz - Botka, Abena, Mmaee, Ramírez (Civic, 46.) - Makreckis (Tokmac, 75.), Esiti (Sigér, 46.), Zachariassen - Traoré (Lisztes, 46.), Pesic (Owusu, 63.), Marquinhos

Kisvárda - ZTE 0-1

Paksi FC - MTK Budapest 0-0

Stankovic az első Fradi-veresége után: "Ha a bíróról beszélnék, 4-5-6 meccsre is eltiltanának" - így látták az edzők
Így látták a szakvezetők a vasárnapi NB I-es meccseket Kisvárdán, Kecskeméten és Pakson. Edzői értékelések.
Nagy Ádám
Hamarosan eldőlhet az Olaszországban légióskodó magyar válogatott középpályás, Nagy Ádám sorsa.
Hertha
Dárdai Pál
Dárdai Pál bejelentette, hogy nem marad a következő szezontól a berliniek vezetőedzője.
A szombati bajnoki előtt a helyi műsorközlő és a hazai drukkerek elbúcsúztatták Szalai Attilát, biztosra vehető tehát, hogy a magyar védő az idény végén, kölcsönszerződése lejárta után távozik a Freiburgtól. (sportal.hu)