Fotó: mtkbudapest.hu

NB I: Az MTK megszakított két nagy sorozatot, a Paks nem tudta megelőzni a Fradit a tabellán

Először fordult elő az idényben, hogy a Paks nem szerzett gólt és az is, hogy nem nyert hazai pályán - az MTK Budapest pontot szerzett (0-0) vasárnap idegenben.
Dudás Gábor 2023. november 5., vasárnap 20:21
Szerző: Dudás Gábor 2023. november 5., vasárnap 20:21

A mérkőzés előtt jóval esélyesebbnek számító Paks úgy léphetett pályára, hogy amennyiben legyőzi vasárnapi ellenfelét, egy meccsel többet játszva megelőzi a Ferencvárost a tabella élén.

A hazaiak be is kezdtek, legalábbis már a 8. percben közel álltak a vezetés megszerzéséhez, de Skribek közeli lövésénél nagyot védett Demjén. nem sokkal később Hahn maradt le kevéssel Szabó veszélyes beadásáról. A másik oldalon a kispesti kupameccsen a Honvéd-szurkolókkal összebalhézó Szappanosnak volt szerencséje, amikor egy középre ütött labdájánál kisegítették a védők.

A 28. percben Silye remek ballábas beadását Windecker terelte fejjel a kapu felé, de Hej fejéről a lécre pattant a labda. Nem sokkal később a paksi középpályás megint fejjel veszélyeztetett, de ezúttal pontatlanabb volt. A 39. percben Szabó 16-ról lőtt volna a léc alá, de Demjén remekül védett. Válaszul az MTK-nak is volt még egy veszélyes lehetősége, Antonov löketénél mentett nagyot Szappanos.

Az MTK az első félidei szervezett védezését veszélyesebb támadásokkal is ki tudta egészíteni a fordulás után. Antonov 21 méteres lövésénél megint nagyot kellett figyelnie a paksi kapusnak, de a szerb balhátvéd ennél is közelebb járt a gólhoz a 73. percben, ám újabb távoli lövése ezúttal a lécen csattant.

A vendégcsapat jobban futballozott a második játékrészben ellenfelénél, de a 83, percben így is kis híján megszületett a Paks győztes gólja, ám Windecker közeli fejese kevéssel, de a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret.

A végén még Windecker esésénél reklamáltak 11-est a hazaiak, de a hosszas VAR-vizsgálat megerősítette, hogy les előzte meg a szituációt. Így maradt a 0-0, az MTK nagyon értékes pontot szerzett Pakson, ráadásul kapott gól nélkül, ott, ahol eddig még egyik sem sikerült senkinek az idényben.

A 62. születésnapját épp ma ünneplő Bognár György csapata a döntetlennel pontszámban utolérte a Ferencvárost, de megelőzni nem tudta a tabella élén a címvédőt.

OTP Bank Liga, 12. forduló

Paksi FC - MTK Budapest 0-0

Paks: Szappanos - Lenzsér, Kinyik, Szabó J. - Kovács (Bőle, 77.), Papp K., Windecker, Mezei (Haraszti, 67.), Silye (Szabó B., 67.) - Skribek (Könyves, 58.), Hahn (Osváth, 77.)

MTK: Demjén - Hej, Kádár, Kocsis - Kosznovszky (Kovács, 46.), Kata (Thiam, 74.), Végh B., Bognár, Antonov - Zsóri (Zuigéber, 46.), Molnár R. (Stieber, 74.)

Kisvárda - ZTE 0-1

Kecskemét - Ferencváros 2-1

Az NB I állása:

(Kép: MLSZ)

Paks
Böde, Gévay, Könyves
Böde Dániellel és Gévay Zsolttal már megegyeztek a paksiak a közös folytatásról, azonban Könyves Norbert jövője kérdéses, mert a csatár még nem döntött a hosszabbításról. (Nemzeti Sport)
Schäfer András
A német élvonalbeli Union Berlin meghosszabbította Schäfer András szerződését.
Ubochioma Meshack
Ubochioma Meshack a következő szezont is ZTE színekben tölti, az NB I-es klub lehívta a 22 éves nigériai támadó szerződésében lévő opciót.