A szakadék szélén a Mezőkövesd az NB I-ben - a Puskás Akadémia idegenben gázolt

Szinte reménytelen helyzetből várhatja az utolsó fordulókat az OTP Bank Ligában a Mezőkövesd, amely 4-0-ra kapott ki hazai pályán a Puskás Akadémiától, így már csak matematikai esélye maradt a bennmaradásra - az sem sok.
Csakfoci.hu 2024. április 14., vasárnap 20:44
Szerző: Csakfoci.hu 2024. április 14., vasárnap 20:44

Miközben a Mezőkövesd az egyik utolsó esélyét igyekezett megragadni a bennmaradásra, a Puskás Akadémia különösebb megerőltetés nélkül nyerte meg az OTP Bank Liga 28. fordulójának zárómeccsét - már az első félidőben.

A meccs első negyede kevés helyzetet hozott, de aztán beindult a felcsúti henger. A 28. percben Nagy Zsolt bal oldali beadása után Levi az ötösről fejelt nagy erővel a kapu közepébe, Kovácsik csak beleérni tudott a labdába, nem volt esélye védeni (0-1).

Nem sokkal később a gólszerző középpályás megsérült, Pillárral fejelt össze és a vérző, (és mint kiderült) törött orra miatt kellett ápolni, majd le is cserélni.

A 41. percben megint Nagytól indult az akció, majd Corbu elrontott csele után a Levit váltó Nissilä lőtt, Beriasvili még blokkolt az ötösön, de éppen Puljic elé pattant a labda, aki szépen a bal alsóba terelte a labdát (0-2). Három perccel később pedig minden eldőlt, ekkor Brandon egy védőtől "visszakapott" labdát lőtt a hálóba éles szögből (0-3).

A tetemes hátrányba került Mezőkövesdnek nem maradt reális esélye a folytatásra, a Puskás pedig  felszabadultan futballozva a szünet után is dominálta a meccset.

És a 62. percben tovább növelte előnyét: Puljic bombagólt lőtt a büntetőterületen belülről, megduplázva góljai számát (0-4). Pár perccel később Nagy Zsolt is a hazai kapuba talált, de leshelyzet előzte meg a gólját.

Nissilä előbb kis híján góllal, majd gólpasszal jelentkezett, de Kovácsik előbb a finn középpályás lövésénél, majd a Nagy fejére ívelt labdájánál is a helyén volt. A lefújás előtt nem sokkal Colley rontott el egy ziccert, de szerencséjére más lesen is volt.

Így maradt a 0-4, a Mezőkövesd sorsa szinte teljesen megpecsételődött, hátránya öt fordulóval a vége előtt 14 pont a még bennmaradó helyen álló Újpest mögött. A Puskás viszont fölényes győzelmével fellépett a 4. pozícióba és még maradt némi esélye utolérni a Fehérvárt vagy a Paksot is a dobogón.

OTP Bank Liga, 28. forduló, vasárnap:

Mezőkövesd – Puskás Akadémia 0-4 (Levi 28., Puljic 41., 62., Brandon 44.)

Mezőkövesd: Kovácsik - Kállai, Pillár, Beriasvili (Lukic, 76.), Szivacski - Da. Babunski (Cseri, 46.), Brtan, Szolgai - Vajda (Kócs-Washburn, 46.), Drazic (Szalai, 46.), Molnár (Cseke, 46.)

PAFC: Pécsi - Maceiras, Golla, Stronati, Brandon (Markgráf, 66.) - Plsek (Komáromi, 66.), Corbu (Soisalo, 74.), Szolnoki - Levi (Nissilä, 37.), Puljic (Colley, 66.), Nagy Zs.

MTK Budapest – Diósgyőr 1-1

Zalaegerszeg – Ferencváros 2-3

Varga Barnabás
Paunoch Péter elmondta, jelenleg arra lát nagyobb esélyt, hogy Varga Barnabás marad a Fradiban.
Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)