Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

A Fradi Debrecenben támadt fel és elrontotta Dzsudzsák 100. NB I-es meccsét

A Ferencváros nyerte 2-0-ra az OTP Bank Liga 21. fordulójának debreceni rangadóját, megállítva a DVSC nagy 2023-as menetelését. A Ryan Mmaee duplájával diadalmaskodó bajnok és címvédő öröme azonban nem lehetett teljes, ugyanis Samy Mmaee és Pászka Lóránd is felkerült a már amúgy is hosszú sérültlistára, mindkettejüket le kellett cserélni.
Dudás Gábor 2023. február 26., vasárnap 18:24
Szerző: Dudás Gábor 2023. február 26., vasárnap 18:24

I. FÉLIDŐ:

Kiváló hangulatban, mintegy 13 ezer szurkoló előtt kezdődött meg a debreceni rangadó. A kezdés előtt a közelmúltban elhunyt Lendvai Miklós tiszteletére és emlékére tartottak gyászszünetet.

Három percet kellett várni az első kaput eltaláló lövésre, ekkor Ryan Mmaee 18 méteres kísérletét csípte el a jobb alsónál a volt ferencvárosi kapus, Megyeri. Aki a 10. percben már igazi bravúrt mutatott be: a 100. NB I-es meccsén pályára lépő Dzsudzsák labdavesztése után Ryan Mmaee 15 méterről célozta meg a kaput, de a hálóőr megint leért és kiütötte a löketet a bal sarokból.

A Loki kapitánya a másik kapunál is megmutatta magát, 19 méteres tekerése azonban jócskán elkerülte Dibusz hálóját. A 18. percben Megyerinek megint munkája akadt, Botka kőkemény, de szabályos labdaszerzése után Frderiksen tüzelt, de védett a Loki kapusa, hogy aztán Zachariassen visszatett labdája után Ryan Mmaee kerüljön nagy helyzetbe, de ez úgy meglepte a csatárt, hogy elügyetlenkedte a ziccert.

A 28. percben már nem egy kimaradt lehetőség, hanem egy sérülés miatt bosszankodhattak a vendégek. Babunski rosszütemű becsúszása után a védelem oszlopa, Samy Mmaee sérült meg, le is kellett cserélni a sántikáló kulcsembert. Újabb játékossal bővült tehát a Fradi egyébként is igencsak bő sérültlistája - szűk két héttel a Leverkusen elleni tavaszi EL-rajt előtt. Babunski sárgát kapott a durva belépőért. Később az M4 Sport közvetítéséből egyébként kiderült, hogy Samy Mmaee mankóval jött ki az öltözőből...

A 35. percben Sigér húzta vissza a mezénél fogva Dzsudzsákot, de hiába reklamált neki  - jogosnak tűnő - második sárgát a rutinos támadó, az FTC középpályása a pályán maradhatott.

A 37. percben aztán vezetést szerzett a listavezető. Dreskovic eladott labdája után Traoré dobta ki a labdát balra, onnan Frederiksen tekert középre, Ryan Mmaee pedig - a negyedik lehetőségét kihasználva - 6 méterről a bal sarokba pörgetett (0-1).

II. FÉLIDŐ:

Frederiksené volt az első lehetőség a fordulás után, 20 méteres ballábas lövése suhant el a bal kapufa mellett. A másik oldalon, nem sokkal később Dzsudzsák 25-ről pörkölt a léc fölé.

Az 55. percben megint kényszerű cserét kellett végrehajtania a Fradinak, Pászka sétált le, nem tudta folytatni a játékot. Egy percre rá Megyeri rossz megoldása után Frederiksen lőhetett kapura, de a kapus javított és eldőlve védett.

A 69. percben közel járt a Fradi a második gólhoz: Traoré 20 méterről valósággal kettétörte a felső lécet a bombájával (Megyeri beleért a labdába), majd Zachariassen ismételhetett, de estében nem találta el jó a labdát, amely így a debreceni kapus kezei között kötött ki.

A 79. percben dőlt el a meccs: Traoré visszatett labdáját Ryan Mmaee nagyszerűen vágta 15 méterről a kapu jobb oldalába (0-2).  Három perccel később Mance labdát vesztett Zachariassennel szemben, majd amikor a norvég ellépett volna, hátulról elkaszálta a vendégek középpályását. Andó-Szabó játékvezető azonnal kiállította a csereként beállt debreceni támadót.

A hajrában bemutatkozott a vendégeknél a Törökországból igazolt francia-algériai középpályás, Mehdi Boudjemaa, Mmaee pedig kis híján megszerezte a harmadik gólját is, de Megyeri bravúrral védte a marokkói válogatott csatár közeli kísérletét.

A 93. percben Dzsudzsák másodszor végezhetett el kecsegtető helyről, 17 méterről szabadrúgást, de nem sikerült góllal emlékezetessé tennie 100. élvonalbeli bajnokiját.

Az elmúlt hetek játékához képest sokat előrelépő Ferencváros végül magabiztosan és teljesen megérdemelten, 2-0-ra győzött Debrecenben, így 16 pontosra növelte előnyét a tabellán, az újabb sérültek miatt viszont bosszankodhatnak a zöld-fehérek. A Loki ezúttal a kaput sem találta el, így véget ért 2023-as veretlen sorozata.

OTP BANK LIGA, 21. FORDULÓ:

DVSC – Ferencváros 0-2 (R. Mmaee 37., 79.)

Piros lap: Mance (DVSC, 82.)

DVSC: Megyeri - Romanchuk (Bévárdi, 82.), Dreskovic, Deslandes, Ferenczi J. - Varga J., (Mance, 71.), Manrique - Szécsi M. (Okan, 59.), Dzsudzsák, Sós (Loncar, 71.) - Babunski

FTC: Dibusz - Botka, S. Mmaee (Knoester, 29.), Abena, Pászka (Civic, 55.) - Esiti, Sigér (Boudjemaa, 89.) - Zachariassen, Frederiksen (Wingo, 89.), Traoré - R. Mmaee

Kecskemét - Újpest 2-2

Bundesliga: Sallaiék nem bírtak a Fradi EL-riválisával - videó
A Sallai Rolandot a 25. percben bevető Freiburg hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Ferencváros Európa-liga nyolcaddöntős ellenfelével, a Bayer Leverkusennel a német labdarúgó Bundesliga 22. fordulójának vasárnapi játéknapján.