Salah leléphet Liverpoolból, Kane beindult Münchenben is - külföldi körkép

A legfontosabb és legérdekesebb vasárnapi hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról.
Csakfoci.hu 2023. augusztus 27., vasárnap 22:33
Szerző: Csakfoci.hu 2023. augusztus 27., vasárnap 22:33

ANGLIA

Premier League: Haaland tud hibázni, a Manchester City nem - videó

Manchester United: Az MU felvette a kapcsolatot a Chelsea-vel a 26 éves spanyol balhátvéd, Marc Cucurella esetleges kölcsönvétele ügyében. (Fabrizio Romano)

Premier League: Szoboszlaiék csodája, a Liverpool gól- és emberhátrányból fordított a rangadón - videó

Liverpool: A Crystal Palace 23 éves mali középpályása, Cheick Doucoure a Pool legfőbb kiszemeltje a középpályára. Klubja 70 millió fontra becsüli az árát. (Football Insider) A 31 éves egyiptomi csatár, Mohamed Salah állítólag már közölte a Liverpoollal, hogy a szaúd-arábiai Al-Ittihadhoz szeretne csatlakozni. (Rudy Galetti) Ha Salah valóban távozna, az Atlético Madrid 23 éves portugál támadója, Joao Felix érkezhet az utódjaként. (Football Transfers)

Tottenham / Chelsea: A 23 éves angol válogatott középpályás, Connor Gallagher nemet mondott a Tottenham megkeresésére, inkább maradna a Chelsea-nél, hogy megküzdhessen a helyéért. (Football Insider)

SPANYOLORSZÁG

La Liga: A címvédő FC Barcelona fordulatos, hét gólt hozó találkozón gyűjtötte be a három pontot a Villarreal otthonában spanyol labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójának vasárnapi játéknapján. A vendégek negyedóra elteltével már 2-0-ra vezettek, a szünetre egyenlített a házigazda, amely a fordulást követően a vezetést is megszerezte. A katalánok azonban előbb egalizálni, majd fordítani tudtak, így továbbra is veretlenek. (MTI)

Sevilla: Az idényt pocsékul kezdő andalúziai klub már hivatalosan is érdeklődött a Barcelonánál a 28 éves francia védő, Clement Lenglet visszaszerzésének lehetőségéről. (Marca)

Valladolid: A 18 éves spanyol hátvéd, Ivan Fresneda a Real Valladolidtól a Sporting Lisszabonhoz igazol. Korábban az Arsenallal és a Newcastle-lel is hírbe hozták a tehetséget, sőt, a Barcelona is érdeklődött Fresneda iránt, de a katalánok inkább a Manchester Citytől szerződtetik a 29 éves portugál védőt, Joao Cancelót. (The Athletic / Fabrizio Romano)

OLASZORSZÁG

Serie A: A címvédő Napoli kétgólos győzelmet aratott a vendég Sassuolo felett vasárnap az olasz labdarúgó-bajnokság második fordulójában, így továbbra is százszázalékos. A nápolyi együttes akár nagyobb különbséggel is nyerhetett volna, mert Victor Osimhen és Giovanni Di Lorenzo góljai mellett Giacomo Raspadori büntetőt hibázott, ráadásul ellenfele majdnem egy félidőt emberhátrányban futballozott.

A legutóbb ezüstérmes Lazio viszont másodjára is kikapott, ugyanis a Leccében elszenvedett kudarc után ezúttal hazai pályán is alulmaradt a Genoával szemben, így továbbra is pont nélkül áll. (MTI)

A Juventus hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Bolognával. A vendégek az első félidő derekán kerültek előnybe, a torinói Zebráknak a 80. percben sikerült egyenlíteniük.

Fordított utat járt be a Konferencia-ligában idén döntős Fiorentina, amely saját közönsége előtt 2-0-ra vezetett a szünetben a Lecce ellen, a lefújáskor azonban 2-2 állt az eredményjelzőn.

AS Roma: A Rómánál nagyon bíznak abban, hogy hamarosan sikerül véglegesíteniük a Chelsea támadójának, Romelu Lukakunak a kölcsönszerződését. A tárgyalások előrehaladott állapotban vannak, és most már minden fél részéről megvan a hajlandóság az üzlet megkötésére. (Sky Sports)

Fiorentina: A Fiorentina vezetőedzője, Vincenzo Italiano sürgeti a vezetőséget, hogy a Manchester United érdeklődése közepette találjanak megoldást a 27 éves marokkói középpályás, Sofyan Amrabat ügyében. (Sky Sports)

Udinese: A két klub a hírek szerint már megegyezett, az angol Everton több mint 30 millió eurót fizet az Udinese 25 éves portugál csatáráért, Betoért. (Fabrizio Romano)

NÉMETORSZÁG

Bundesliga: Harry Kane duplájának és egy öngólnak köszönhetően könnyed 3-1-es győzelmet aratott hazai pályán a Bayern München az Augsburg ellen a német labdarúgó-bajnokság második fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. A címvédő a 32. percben öngóllal szerzett vezetést, majd nyolc perccel később egy kezezést követően Harry Kane büntetőt értékesítve növelte az előnyt. A fordulás után Alphonso Davies szerezte meg a labdát, és passzolta Harry Kane-hez, aki ismét bevette a vendégek kapuját. A hajrához közeledve szépített az Augsburg, így végül 3-1-re nyertek a hazaiak. (MTI)