Könyökkel ütötte a bíró a játékost Liverpoolban, a Real-csillag a parkolóban ugrott ellenfelének - külföldi körkép

A legfontosabb és legérdekesebb vasárnapi hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról.
Csakfoci.hu 2023. április 9., vasárnap 21:55
Szerző: Csakfoci.hu 2023. április 9., vasárnap 21:55

ANGLIA

Premier League: A Liverpool 0-2 után is megverhette volna a listavezető Arsenalt - videó

A felvételek tanúsága szerint Constantine Hatzidakis partjelző könyökkel üthette meg Andy Robertsont, miután a Liverpool védője az Arsenal elleni mérkőzés félidejében odament reklamálni hozzá. A skót bekk elmondása szerint a játékvezető-asszisztens torkon találta ütésével. Az esetet követően több hazai játékos is a játékvezetők közelébe szaladt és keresetlen szavakkal illették Hatzidakist, illetve a bírói stábot.

Az angol labdarúgás játékvezetőit irányít testület, a Professional Game Match Officials Limited (PGMOL) már közölte, hogy kivizsgálja az esetet.

A Manchester United egykori angol válogatott kiválósága, a Sky Sportsnál szakkkommentátorként tevékenykedő Gary Neville szerint ha Hatzidakist bűnösnek találják a Liverpool védőjének megütésében, akkor a játékvezető nagyon nagy bajba kerül. "Soha nem láttam még olyat, hogy egy játékvezető könyökkel üt meg egy játékost. Szerintem nagy bajban lesz emiatt" - mondta Neville az Anfielden.

Az eset videón:

Premier League: 2 meccs, 7 gól - egyelőre varázsol Gera egyik kedvenc edzője

Arsenal: Az Ágyúsok a Wolfsburg 25 éves német válogatott hátvédje, Ridle Baku iránt érdeklődnek, de a Chelsea és a Villarreal is konkurenciát jelenthet majd nekik az ügyben. (CaughtOffside)

Manchester United: Az MU reményeit erősítheti Harry Kane remélt nyári szerződtetését illetően, hogy a Bayern München nem hajlandó belemenni egy licitháborúba - a Tottenham legalább 100 millió fontot kér a 29 éves angol csatárért. (Sunday Mirror)

Liverpool: Az újraépítkezni kívánó Liverpool már egy komoly nyári átigazolásra készül, a Real Madrid francia középpályása, a 23 éves Aurelien Tchouameni szerepel a kívánságlistán. (El Nacional)

Newcastle United: Régóta szeretnék megszerezni Scott McTominayt, de a Manchester United legalább 50 millió fontot kér a 26 éves skót középpályásért. (Star Sunday) A Newcastle és a West Ham a két nagy esélyes a 30 éves elefántcsontparti szélső, Wilfried Zaha leigazolására - a Crystal Palace játékosának szerződése a nyáron lejár. (Star Sunday)

Chelsea: A Kékek a nyáron megpróbálják leigazolni a Brightontól a 24 éves világbajnok argentin középpályást, Alexis Mac Allistert. (Relevo)

Premier League: A PL vezetői arról tárgyalnak, hogy a liga a közeljövőben már a saját platformján keresztül közvetítené élőben a bajnoki mérkőzéseket, nem pedig olyan partnereken keresztül, mint a Sky Sports és a BT Sport. (Sunday Mirror)

SPANYOLORSZÁG

Barcelona: A Barca nyitott a megfelelő beérkező ajánlatokra a 20 éves spanyol támadó középpályás, Ansu Fati, a 26 éves brazil szélső, Raphinha és a 23 éves spanyol támadó, Ferran Torres ügyében is - írja a katalán Sport. A Barcelona tárgyalása Ousmane Dembelével az új szerződésről megszakadt, mivel nem tudnak fizetésemelést ajánlani a 25 éves francia szélsőnek. (Sport) A Barca figyelemmel kíséri a Fenerbahcénál a 18 éves török középpályás, Arda Güler fejlődését. (Relevo)

Real Madrid: A Real szombati, Villarreal elleni 3-2-es vereségét a Santiago Bernabeu Stadionban még inkább beárnyékolta Federico Valverde és Alex Baena állítólagos mérkőzés utáni incidense. A hazaiak 24 éves középpályása a hírek szerint a stadion parkolójában arcon ütötte a 21 éves szélsőt.

Az indítékot Baena egy korábbi sértő megjegyzése adhatta a két csapat előző, a kupában játszott mérkőzésén, még januárban, amikor az ESPN szerint Baena azt mondta Valverdének: "Sírj most, hogy nem fog megszületni a fiad" - utalva ezzel Valverde párjának vetélésére. Ezt a kijelentését a Villarreal játékosa utólag tagadta. A spanyol Marca megkeresésére Valverde elismerte, hogy valóban "agresszívan lépett fel" Baenával szemben, és ezt azzal indokolta, hogy a rivális játékos újabb megjegyzést tett.

A Valverde környezete által a Marca rendelkezésére bocsátott teljes nyilatkozatban ez áll: "A Copa del Rey-mérkőzésen Baena megrúgta Fedét és azt mondta neki: 'sírj most, hogy nem fog megszületni a fiad". Ez a megjegyzés ott maradt a levegőben, de most még egy hasonlót mondott neki, és Fede ezen felhúzta magát. Ezért megvárta őt a parkolóban, és azt mondta neki, hogy 'ne szórakozzon a családjával'".

A Villarreal később elismerte, hogy valóban lezajlott az incidens és azt is bejelentette, hogy hivatalos lépéseket tesznek az ügyben. "Álex Baena tegnap este bántalmazást szenvedett, amikor a Real Madrid elleni mérkőzés után a csapat buszához tartott. A játékos úgy döntött, hogy feljelentést tesz a támadó ellen a rendőrségen" - áll a Villarreal hivatalos közleményében.

Baenát le is filmezték egy, az arcán látható sérüléssel:

La Liga: A harmadik helyen álló Atlético Madrid 2-1-re győzött a Rayo Vallecano vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának vasárnap késő esti mérkőzésén. Diego Simeone együttese az első félidő közepén két percen belül két gólt szerzett és a folytatásban magabiztosan őrizte az előnyét. A 62. perctől emberhátrányban játszó hazaiak csak szépíteni tudtak a hajrában. Az Atlético sikerével két pontra megközelítette a második helyen álló Real Madridot a tabellán. (MTI)

A Betis hatalmas meglepetésre odahaza szenvedett vereséget a kiesőjelölt Cádiztól. Az európai kupaszereplésre hajtó sevillai alakulat a második félidőben hat perc alatt kapott két gólt, és már szépítésre sem tellett erejéből. A hazaiak lehetőségeit korlátozta, hogy a 38. percben emberhátrányba kerültek, majd 0-2 után, a 60. perctől egy másik Betis-futballistát is kiállítottak. (MTI)

A kiesőjelöltek között egyformán 27 ponttal állt két csapat összecsapását az Almería nyerte a szebb napokat látott Valencia ellen. A gólnélküli első félidő után a második elején bő negyedóra alatt három találat is esett, kettőt a hazaiak szereztek, s 2-0 után érkezett a vendégek szépítő gólja. A hajrában nagy erőket mozgósított a Valencia, de egyenlíteni nem tudott. Hazai pályán kilenc és fél év után először győzött az Almería mostani riválisával szemben. (MTI)

OLASZORSZÁG

Napoli: Bár a nigériai gólvágó, Victor Osimhen a Manchester United és a Chelsea top-kiszemeltjei közé tartozik, a 24 éves csatár azt mondja, boldog a Napolinál és nem akar váltani. (France Football / L'Equipe)

NÉMETORSZÁG

Bundesliga: A saját közönsége előtt szereplő Mönchengladbach legyőzte a Wolfsburgot a német labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának vasárnapi játéknapján. A Bundesliga tabelláján 10. hazaiak a kilencedik vendégegyüttes ellen a 34. percben szereztek vezetést Nathan Ngoumou révén, majd a 63.-ban az előzőleg gólpasszt adó Marcus Thuram állította be a végeredményt. A két csapatnak a mostani összecsapást megelőzően játszott öt egymás elleni mérkőzéséből négy is döntetlennnel zárult. (MTI)

A Hoffenheim vasárnap, hazai pályán legyőzte a sereghajtó Schalke 04 csapatát. A végig veszélyesebben futballozó hazaiak az első félidőben egy öngóllal jutottak vezetéshez, majd a második félidő felénél Ihlas Bebou találatával bebiztosították sikerüket. A Hoffenheim ezzel a 14. helyre lépett fel a tabellán, a Schalke pedig maradt az utolsó. (MTI)

A Bundesligában eddig utolsó Stuttgart nem kis meglepetésre vendégként nyert 3-2-re a Bochum ellen a német labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának vasárnapi játéknapján. Az idegenbeli fellépése előtt 20 ponttal a tabella legalján árválkodó együttes a 14. percben vezetéshez jutott, s bár a második játékrész elején a házigazdák büntetőből egyenlítettek, a vendégek a 60. és a 63. percben is betaláltak, amire a házigazdáknak már csak egyetlen, megkésett válaszuk volt néhány perccel a mérkőzés vége előtt. Vereségével a Bochum maradt 26 pontos, a Stuttgart ugyanakkor elkerült a sereghajtó pozícióból. A mostanit megelőzően a két csapat egymás elleni, utolsó öt mérkőzése közül kettő döntetlen lett, hármat pedig a Stuttgart nyert meg. (MTI)

Német Kupa: Már az elődöntőben megismétlődik a labdarúgó Német Kupa tavalyi fináléja, ugyanis a vasárnapi sorsoláson azonos ágra került Sallai Roland Freiburgja, valamint a három magyar válogatott játékost foglalkoztató RB Leipzig. A címvédő lipcseiek - Szoboszlai Dominik, Willi Orbán és Gulácsi Péter együttese - május 2-án vagy 3-án lépnek majd pályára Freiburgban.

A két csapat tavalyi döntőjében a Leipzig 1-1-es rendes játékidő, valamint hosszabbítás után büntetőkkel 4-2-re verte Sallaiékat. Idén a negyeddöntőben a Freiburg a Bayern Münchent győzte le, míg Orbánék a Borussia Dortmundot búcsúztatták. A másik ágon a VfB Stuttgart és az Eintracht Frankfurt csatázik majd, a Német Kupa fináléját június 3-án rendezik Berlinben. (MTI)

VILÁGFOCI

PSG: Párizsban még mindig bíznak abban, hogy sikerül megállapodniuk a 35 éves argentin támadóval, Lionel Messivel a nyári hosszabbításról, annak ellenére, hogy korábbi klubja, a Barcelona is érdeklődik iránta többek között. (Sport) A szaúd-arábiai Al Hilal azon dolgozik, hogy szabadon igazolható játékosként szerződtesse a korábbi spanyol válogatott védőt, a világ- és Európa-bajnok egykori Real Madrid-ikont, Sergio Ramost, amikor a 37 éves védő kontraktusa a nyáron lejár a Paris Saint-Germainnél. (Nicolo Schira)