Kép: Financial Times

Arab kézbe kerülhet a Manchester United is, a vergődő Chelsea nem rúgja ki edzőjét - külföldi körkép

A legfontosabb és legérdekesebb vasárnapi hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról.
Csakfoci.hu 2023. február 19., vasárnap 22:30
Szerző: Csakfoci.hu 2023. február 19., vasárnap 22:30

ANGLIA

Premier League: Rashford még mindig bombaformában, az MU a forduló egyik nagy nyertese - videó

A Tottenham Hotspur hazai pályán 2-0-ra nyert a West Ham United ellen az angol labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában. A vasárnap esti zárómérkőzésen a hazai csapat az 56. percben jutott vezetéshez, majd a 72.-ben növelte előnyét Harry Kane jó ütemű passzának, illetve a négy perccel korábban pályára lépő Szon Hung Min remek kiugrásának és pontos befejezésének köszönhetően. (MTI)

Arsenal: Az Arsenal a Football Insider szerint arra számít, hogy "a fél Premier League" ajánlatot tesz a nyáron a jó formában lévő csatárért, Folarin Balogunért. A 21 éves amerikai támadó jelenleg a francia Stade Reimsnél szerepel kölcsönben, ahol szenzációs szezont fut, és a 23 mérkőzésen szerzett 15 góljával Kylian Mbappéval és Jonathan Daviddal együtt a francia liga góllövőlistájának élén áll. Az Ágyúsoknak lehet esélyük arra, hogy jó pénzért eladják Balogunt, amikor visszatér az Emiratesbe, bár nem kizárt, hogy a következő szezonban része lesz majd Mikel Arteta menedzser csapatépítési terveinek.

Manchester United: A klub 120 millió font alatt nem engedi el szenzációs formába lendült angol válogatott támadóját, a 25 éves Marcus Rashfordot. (Star) Az MU hajlandó heti 250 ezer fontra emelni David de Gea bérét, hogy a 32 éves spanyol kapust az Old Traffordon tartsa, de a klub közben a Leeds 22 éves francia hálóőrét, Illan Meslier-t nézi ki De Gea hosszú távú utódjának. (Star) A brit üzletember, Sir Jim Ratcliffe vásárlási ajánlata állítólag mintegy 1 milliárd fonttal kisebb összeget foglal magába, mint a katari Jassim Bin Hamad Al Thani sejk által ajánlott 5 milliárd font. (Foot Mercato)

Tottenham: A Spurs élénken érdeklődik a Real Madrid és a német válogatott védő, a 29 éves Antonio Rüdiger nyári szerződtetése iránt. A bekk tavaly nyáron igazolt Madridba és az idényben eddig 31 tétmeccsen kapott szerepet Real-mezben. (Fijaches) A katari befektetők még akkor is ajánlatot tehetnek a Tottenham részvényeire, ha Jassim Bin Hamad Al Thani sejk véglegesítené a Manchester United átvételét. (The Times)

Liverpool: A Liverpool előzetes tárgyalásokat kezdett a kolumbiai U20-as válogatott védő, a 19 éves Kevin Mantilla szerződtetéséről az Independiente Santa Fe csapatával. (Football Insider)

Chelsea: A klub nem fogja elbocsátani Graham Potter menedzsert annak ellenére sem, hogy csapata szombaton 1-0-ra kikapott a PL-sereghajtó Southampton otthonában. A Mirror értesülései szerint Todd Boehly társtulajdonosnak esze ágában sincs megszabadulni az edzőtől, hiába a télen nagybevásárlást tartó londoniak igencsak aggasztó formája.

Brighton: A 24 éves, világbajnok argentin középpályás, Alexis Mac Allister édesapja utalt arra, hogy fia a nyáron elhagyhatja a Brightont, miközben olyan nagycsapatok érdeklődnek iránta, mint az Arsenal és a Chelsea.

West Ham United: A Kalapácsosokat állítólag érdekelné mind a négy, a Manchester United által átigazolási listára tett játékos, a skót Scott McTominay, az angol Harry Maguire, a holland Donny van de Beek és a francia Anthony Martial szerződtetése is. (CaughtOffside).

SPANYOLORSZÁG

La Liga: Az Atlético Madrid egygólos meccsen Antoine Griezmann találatával tartotta otthon a három pontot az Athletic Bilbao ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának vasárnapi játéknapján. A bő élcsoportba tartozó Rayo Vallecano hazai pályán döntetlent játszott a Sevillával. A hajrában egy percen belül mindkét oldalon esett egy-egy gól, de mindegyik lesről. (MTI)

A Barcelona késő este 2–0-ra megverte odahaza a Cádizt, így továbbra is magabiztosan vezeti a bajnoki tabellát. A katalánok mindkét gólja az első félidő hajrájában esett, Sergio Roberto és Lewandowski volt eredményes. Xavi csapata a legutóbbi tizenhárom bajnokijából tizenkettőt megnyert, ezek közül tíz alkalommal gólt sem kapott. A Barcelona hét kapott gólja huszonkét forduló után rekord a spanyol élvonalban.

Barcelona: A katalánok 2022 januárjában megállapodtak az Atlético Madriddal a portugál csatár, Joao Felix szerződtetéséről, de az üzlet a pénzügyi fair play (FFP) szabályok miatt végül meghiúsult. (AS)

Real Madrid: A Real a Manchester United portugál szélsővédője, Diogo Dalot megszerzését tervezi. A Fichajes szerint a spanyolok úgy gondolják, hogy 30 millió euró körüli összegért lecsapnának rá, vagy megvárnák, amíg 2024-ben lejár a szerződése.

OLASZORSZÁG

Serie A: A Juventus 2-0-s győzelmet aratott a Spezia otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában. A torinói együttes sorozatban a harmadik bajnokiján nyert kapott gól nélkül, és 15 pontos levonása ellenére a hetedik helyen áll.

A Lazio Ciro Immobile góljaival 2-0-ra nyert vasárnap a Salernitana ellen. A 32 esztendős támadó a 190. és a 191. gólját szerezte a Serie A-ban, ezzel Kurt Hamrint megelőzve a nyolcadik helyre jött fel az örökranglistán. Az Atalanta meglepetésre 2-1-re kikapott otthon a mezőny második feléhez tartozó Leccétől. A dobogóra hajtó bergamói együttes legutóbb november közepén szenvedett vereséget saját közönsége előtt.

Az AS Roma egygólos meccsen nyert a vendég Verona ellen. Az egyetlen találatot Ola Solbakken szerezte, aki 13 év óta az első, összességében pedig John Arne Riise és John Carew után a harmadik norvég futballista lett, aki bajnoki gólt szerzett a fővárosi klub színeiben. José Mourinho együttese fontos győzelmet aratott, ugyanis ennek a sikernek köszönhetően feljött a harmadik helyre a tabellán. (MTI)

NÉMETORSZÁG

Bundesliga: A Dortmund is utolérte az élen a Bayernt Dárdaiék legyőzésével - videó

Bundesliga: Laidouniék nem bírtak a sereghajtóval - maradt a Bayern az élen

A Mainz 3-2-re nyert vasárnap a Bayer Leverkusen otthonában a német labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában. A mainzi együttes 2017 óta először hozta el a három pontot a gyógyszergyáriaktól. (MTI)

Bayern München: A Német Labdarúgó Szövetség (DFB) fegyelmi bizottsága eljárást indított a bajnokságban címvédő Bayern München vezetőedzője, Julian Nagelsmann ellen. A vád szerint a tréner a szombati, Borussia Mönchengladbach elleni vesztes (2-3) bajnoki után sportszerűtlenül viselkedett a játékvezetői csapat tagjaival.

A vendég bajorok védője, Dayot Upamecano már a nyolcadik percben piros lapot kapott, és ez jelentősen befolyásolta a mérkőzés végkimenetelét. A 35 éves Nagelsmann a lefújás után hevesen bírálta a bíró és az asszisztensek munkáját. Később a közösségi médiában elnézést kért a szóhasználatért, amellyel saját megfogalmazása szerint túl messzire ment. (MTI)

Hosszú kényszerpihenőjét követően ismét csapattársaival edzett vasárnap a Bayern München szenegáli labdarúgója, Sadio Mané. A 30 éves támadó a szurkolók számára is nyílt tréningen kapcsolódott be újra a munkába „Egyszerűen fantasztikus érzés” – mondta a futballista, amikor kiszaladt a pályára.

A Liverpooltól nyáron érkezett Mané november 8-án, a Werder Bremen elleni bajnokin sérült meg. Az első hírek még arról szóltak, hogy nem súlyos a probléma, de végül meg kellett műteni a szárkapocscsontját, és így a katari világbajnokságon sem lehetett ott. Az egyéni edzéseket hetekkel ezelőtt elkezdhette, de a csapathoz most tért vissza. A kétszer az év afrikai labdarúgójának választott játékos ebben a szezonban 23 mérkőzésen 11 gólt szerzett a német együttesben. Julian Nagelsmann vezetőedző szerint ha minden rendben megy, Mané egy hét múlva akár pályára is léphet a Bayernben. (MTI)

Borussia Mönchengladbach: A klub igazgatója, Roland Virkus megerősítette, hogy a klub francia csatára, Marcus Thuram valószínűleg szabadügynökként távozik a nyáron. "El kell fogadnunk, hogy vannak még nagyobb klubok, ahová Marcus elmehet" - mondta Virkus a Sport1-nek. "Az, hogy a játékosok ingyen távoznak tőlünk, nem egy pozitív helyzet, és ezt nem is fogom szépíteni." Mivel Thuram jelenlegi szerződése júniusban lejár, a hírek szerint több klub, köztük az Inter, a Barcelona és a Chelsea is fontolgatja, hogy lecsap a francia válogatott játékosra.

VILÁGFOCI

Franciaország: A PSG őrült meccsén Neymar súlyosan megsérült, Messi meg a 95. percben döntött - videó