A Bayern és a PSG is helyretette üldözőjét, a Manchester City világbajnokot venne a PL-riválistól - külföldi körkép

A legfontosabb és legérdekesebb vasárnapi hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról.
Csakfoci.hu 2023. február 26., vasárnap 23:44
Szerző: Csakfoci.hu 2023. február 26., vasárnap 23:44

ANGLIA

Ligakupa: Hat év után nyert komoly trófeát a Manchester United - a kupadöntő góljai videón

Manchester City: A City szeretné nyáron szerződtetni  a Brighton és a világbajnok argentin válogatott középpályását, a 24 éves Alexis Mac Allistert szerződtetni. (Star)

Liverpool: A Borussia Dortmund és az angol válogatott középpályásáért, Jude Bellinghamért folytatott hajszájának nem ártanak az idei szezonban mutatott eredmények, mivel a Bajnokok Ligája-kvalifikáció nem jelent feltételt a 19 éves játékos számára. (CaughtOffside)

Premier League: Padlón a Chelsea: A londoni rangadón is kikaptak - videó

SPANYOLORSZÁG

La Liga: Az a csapat verte meg a Barcelonát, amelyik korábban még soha sem - videó

OLASZORSZÁG

Serie A: Tovább szenved az Inter - videó

A címvédő AC Milan magabiztos, 2-0-ás győzelmet aratott a vendég Atalanta felett az olasz labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának vasárnap esti rangadóján. A milánói együttes végig kézben tartotta a mérkőzést, melyen gólerős játékáról ismert ellenfelének helyzetet sem engedett a 90 perc során. Az Atalanta mindössze háromszor próbálkozott kapura lövéssel és egyszer sem találta el a kaput a meccsen. A piros-feketék Theo Hernandez 20 méteres kapáslövésével szereztek vezetést, mely után a labda a kapufáról a vetődő Juan Musso kapus hátára, onnan pedig a kapuba pattant az első félidő közepén. A győzelmet Junior Messias a 87. percben biztosította be.

Korábban az Udinese 2-2-es döntetlent játszott vendégével, a Speziával. A hazaiak öt, a vendégek pedig már hat mérkőzés óta nyeretlenek a Serie A-ban.

AC Milan: A Milan francia válogatott támadója, Olivier Giroud nyitott arra, hogy visszatérjen a Premier League-be. A londoni West Ham, a Fulham, a Crystal Palace és a Brentford is a lehetséges kérői lehetnek a 36 éves játékosnak. (Star)

Internazionale: Az Inter 70-75 millió eurót kérne a 26 éves olasz középpályásért, Nicolo Barelláért, akit a Liverpoollal is kapcsolatba hoztak már. (Calciomercato) A 30 éves horvát középpályást, Marcelo Brozovicot a nyáron eladhatja az Inter, érte a Barcelona, a Chelsea és a Real Madrid is élénken érdeklődik. (Gazzetta dello Sport)

NÉMETORSZÁG

Bundesliga: Sallaiék nem bírtak a Fradi EL-riválisával - videó

A címvédő és listavezető Bayern München simán, 3-0-ra legyőzte a forduló előtt második Union Berlint a német labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának vasárnapi rangadóján. A kellemetlen időjárási viszonyok között, heves hóesésben rendezett meccsen a házigazda óriási fölényben futballozott és az első félidőben eldöntötte a három pont sorsát. A bajoroknál Eric Choupo-Moting, Kingsley Coman és Jamal Musiala volt eredményes.

A Bayern ezzel továbbra is vezeti a tabellát jobb gólkülönbségével a Borussia Dortmund előtt, míg a sérült Schäfer Andrást továbbra is nélkülöző berlini csapat három pont hátránnyal követi riválisait. Az ex-ferencvárosi Aissa Laidouni végigjátszotta a vasárnapi rangadót a vendégeknél. (MTI / csakfoci.hu)

VILÁGFOCI

Ligue 1: A Paris Saint-Germain 3–0-ra legyőzte idegenben a tabellán a második helyen álló Olympique Marseille-t a francia bajnokságban, és nyolcpontosra növelte előnyét a tabella élén. Kylian Mbappé két góllal és egy gólpasszal, míg Lionel Messi egy góllal és két gólpasszal járult hozzá a fölényes győzelemhez.

PSG: A nyáron elengedheti legalább az egyiket a Lionel Messi-Kylian Mbappé-Neymar hármasból, mivel a klub az UEFA pénzügyi fair play miatt csökkenteni kénytelen a bérköltségeit. (Times)