Topligák: Négy gól és Haaland-dupla a Schalke elleni derbin, az Everton lenullázta a Liverpoolt - eredmények, videók

Az Everton 2-0-ra nyert a címvédő Liverpool otthonában az angol bajnokság 25. fordulójának szombati városi rangadóján. Erling Haaland duplájával is köszönhetően a Dortmund 4-0-ra legyőzte a Schalkét a Bundesliga 22. fordulójában.
Csakfoci Admin 2021. február 20., szombat 20:29
Szerző: Csakfoci Admin 2021. február 20., szombat 20:29

Bundesliga, 22. forduló

Schalke-Dortmund 0-4 (Sancho 42., Haaland 45.,79., Guerreiro 60.)

A csak nevében Ruhr-vidéki rangadón a sereghajtó gelsenkirchenieknek nem sok esélyük volt a Dortmund ellen, amelyből a norvég Erling Haaland duplázott, az angol Jadon Sancho pedig gólt szerzett és emellett egy gólpasszt is kiosztott. A Schalke hét mérkőzés óta nyeretlen a Bundesligában. A két csapat legutóbbi három egymás elleni mérkőzésén a gólkülönbség 11-0 a Dortmund javára.

Premier League, 25. forduló

Liverpool-Everton 0-2 (Richarlison 3., Sigurdsson 83. - 11-esből)

Az Everton a brazil Richarlison találatával már a harmadik percben vezetést szerzett, és bár Jürgen Klopp csapatának több lehetősége is volt az egyenlítésre, az izlandi Gylfi Sigurdsson 83. percben értékesített büntetője eldöntötte a három pont sorsát.

A Carlo Ancelotti irányította vendégek 2010 októbere – 20 bajnoki és 3 FA Kupa-találkozó – óta először győzték le riválisukat, az Anfield Roadon pedig 1999. szeptember 27. óta először nyertek.

A Liverpool sorozatban a negyedik bajnoki meccsét veszítette el saját pályáján, erre legutóbb 1923 decemberében volt példa. Az pedig, hogy egy címvédő egymás után ennyiszer maradjon alul házigazdaként, az 1928/29-es idény óta először fordul elő, akkor épp az Everton ért el ilyen negatív szériát. (MTI)

Southampton-Chelsea 1-1 (Minamino 33., ill. Mount 54. - 11-esből)

A hazaiak sorozatban hat vereséget követően tudtak ismét pontot szerezni a Premier League-ben, míg a Chelsea - a kispadján Lőw Zsolt másodedzővel - Thomas Tuchel január 26-i kinevezése óta immár hat bajnoki összecsapás óta veretlen.

Burnley-West Brom 0-0 - kiállítva: Ajayi 30. (West Brom)

Serie A, 23. forduló

Lazio-Sampdoria 1-0 (Alberto 24.)

A Lazio hazai pályán gyűjtött három pontot azzal, hogy 1-0-ra legyőzte a Sampdoriát.

Genoa-Verona 2-2 (Shomourodov 48., Badelj 94., ill. Ilic 17., Faraoni 61.)

A Hellas Verona 2-2-es döntetlent játszott Genoa otthonában, a hazai csapat a 93. percben egyenlített.

La Liga, 24. forduló

Elche-Eibar 1-0 (Calvo 33.)

Atletico Madrid-Levante 0-2 (Hermoso 30. - öngól, de Frutos 95.)

Az éllovas Atlético Madrid idénybeli második vereségét szenvedte el a spanyol labdarúgó-bajnokságban, amelynek 24. fordulójában szombaton hazai pályán kapott ki 2-0-ra a Levantétól. (MTI)

Valencia-Celta Vigo 2-0 (Vallejo 94., Gameiro 98.) - kiállítva: Blanco 64. (Celta Vigo)

Bundesliga: A Frankfurt otthon páholta el a Bayernt, Szalaiék értékes idegenbeli győzelmet arattak - eredmények, videók
Az Eintracht Frankfurt 2-1-re nyert vendége, a címvédő Bayern München ellen a német bajnokság 22. fordulójában szombaton. A Szalai Ádámmal felálló Mainz idegenben verte 2-1-re a Mönchengladbachot. A bokasérüléséből felépült Sallai Roland a kispadról szállt be a Freiburgban, amely hazai pályán kapott ki az újonc Union Berlintől.